Roku 2029 ovládajú takmer celú Zem stroje, ktoré sa vzbúrili. Partizánskym spôsobom proti nim v takmer zničenom Los Angeles bojuje hŕstka ľudí, ktorí sa nemienia vzdať. Superkomputer Skynetu sa pokúsi zvrátiť výsledok vojny a rozhodne sa poslať do minulosti kyborga Terminátora T-800 (Arnold Schwarzenegger), spolovice stroj, spolovice človek, aby zabil mladú ženu Sarah Connorovú (Linda Hamiltonová), skôr než otehotnie a porodí hrdinu a vodcu hnutia odporu. Ľudia úmysly strojov odhalia a rozhodnú sa, aby sa do roku 1984 vrátil aj bojovník Kyle Reese (Michael Biehn). Jeho úloha znie – zachrániť Sarah. Mladá žena netuší, čo sa deje, kto ju prenasleduje a prečo ju chce zabiť. Keď Terminátor najprv „eliminuje“ dve ženy rovnakého mena, napokon natrafí na tú „správnu“! Sarah sa mu musí aj s pomocou Kylea, do ktorého sa zaľúbi, postaviť na odpor. Napokon sa jej podarí zvíťaziť – cena je krutá, Kyle pri poslednej bitke v továrni zomiera... (TV JOJ)

Akana

Klasika, která spasila akční film 80.let a renomé Arnolda Schwarzeneggera. Role bezcitného robota bez mimiky a pocitů byla jeho hereckému talentu šitá na míru a jedině v takové mohl zazářit, což se skutečně stalo. Z dnešního pohledu mi trochu kazí dojem ta osmdesátková sláma, co filmu čouhá z bot (barvy a hlavně hudba), ale to lze přijmout jako nostalgický přívažek. ()

MarleyCZ

Největší klasika, kterou se asi Cameron nejvíce proslavil. Nyní 26let starý film, na který se dá pořád koukat. Schwarzeneger zde stvárnil jednu ze svých největších rolí. Scénář vyborný, hudba na jedničku. Klasika, která neomrzí 5 hvězdiček 95% :-)) Já se vrátím ()

Pr4d3d

Film který udělal jméno jak Cameronovi tak i Schwarzeneggerovi pod kterým si většina lidí představí hlavně terminátora. Tento film už je dávno legenda, která se bude vyprávět ještě hodně dlouho. ()

Wolvie

Nejlepší Terminátor.Neříkám,že dvojka není skvělá,ale když Cameron točil vpodstatě komorní drama o souboji člověka a stroje,mělo to tak nějak větší hloubku.Ve své době prostě originální a přelomové,v některých ohledech dodnes nepřekonané. ()

Hapretor

První film se Schwarzeneggerem, který se mi upřímně líbil a kde Schwarzenegger musel doopravdy něco "hrát". Zároveň tímto filmem se do mé paměti vryl nesmazatelně J. Cameron, který zde ukázal um po všech stránkách. Atmosféra, že by se dala krájet, žádný happy end, triky na tu dobu - špica, scénář originální až na půdu - doteď jsem neviděl nic tak "selfmade" (zkrátka Cameronův koncept - doufám, že si toto nechal patentovat!) + to, že snímek trefně naráží na cestování časem a problematiku technického zbrojení, dojem ještě umocňuje. Jako "malý" jsem při sledování nechápal, ale krásně se bavil a bál. Jako "velký" žasnu a bavím se o to víc, ale stejně nechápu. Nechápu, že Cameron nenatočil více takových snímků (kromě T-2). Věčná škoda - další pokračování nestojí za nic. Na druhou stranu to jen přizpívá k výjimečnosti tohoto díla. Pro fandy sci-fi povinnost! ()

RakeW

Judgement Day jsem viděl hned několikrát a v dětství jsem ho považoval za úžasný film. O to větší se dostavilo zklamání, když jsem na něj koukl někdy v jednadvaceti. Zvláště konec je tak odpudivý, že mi důvod všeobecného úspěchu a kultovní statutu tohoto bijáku u (plnoletých) diváků poněkud uniká. A pak je tu první Terminátor, jeden z mnoha mých kinematografických restů. Ale mám ho konečně za sebou. A stálo to za to. Drsné akční sci-fi s přesahem do hororu, výbornou hudbou (jak elektronické score, tak atmosférické 80's vypalovačky), spoustou originálních nápadů a v některých scénách takřka depalmovský feeling. Něco takového jsem od Terminátora opravdu nečekal. Pár slabších chvil se najde, ale ty jsou většinou vzápětí zadupány do země nějakým výborným momentem. ()

Colleague

Myšlenkově to neztratilo vůbec nic, na zobrazení se již čas trochu podepsal. Dlouho jsem dumal jestli dát plné hodnocení, nakonec jsem se přiklonil k ano. V žánru sci-fi je to naprosto mimořádný počin, který za ta desetiletí ztratil opravdu velmi málo. ()

skipercak

Prvy Cameronov hit presne ukazal v com je majster najlepsi. Temna vizia buducnosti okorenena legendarnym vykonom Arnolda Schwarzeneggera a Cameronovym oblubencom Michaelom Biehnom ktory podava fascinujuci vykon zvestovatela a zachrancu. Vyznamny sci-fi klenot ktory sa zapisal do dejin filmu hrubou fixou. ()

GOREGASM

James Cameron svým prvním Terminátorem v plné nahotě ukázal nejen Arnieho, jehož rakouský přízvuk je jedinečný , ale především vytvořil půdorys postapokalyptického kultu, kterým story mapující časoprostorový souboj mezi Skynetem a lidstvem rozhodně je. Z Arnolda udělal akčního boha a sám definitivně naznačil producentům svůj komerční potenciál. Za šest miliónů dokázal ve spolupráci s trikaři a Stanem Winstonem přelomové věci a vše podpořil kvalitním příběhem, což je pojem, na který současný Hollywood velice často zapomíná. Tady nejde o žádnou triviální nostalgii, Terminátor je nadčasová akční sci-fi pecka, která se mi nikdy neomrzí. 90% ()

helloween93

Kult, kult, kult - tenhle film je modla všech fanoušků akčně laděných snímků. Schwarzeneggerovi padla role umělého člověka s názvem T-800 výborně. Camerone díky ti za tohle veledílo. ()

matkoulko

Ďakujem za vydanie Terminátora na BluRay. Ďakujem ježíškovi za domáce kino. Ďakujem za nový 5.1 zvuk (pôvodne natočené v mono). Uffff... čo dodať. Počas pozerania filmu som bol tak trochu v tranze. Prvý krát videné na ORF po nemecky bez valnej znalosti tohto jazyka. Po 20-tich rokoch znalosť nemčiny len o trochu lepšia, ale zážitok z Terminátora (samozrejme v originálnom znení) úžasný. Aj keď som vedel ako to dopadne, napätie sa dalo krájať nožom. Super obraz, super zvuk, úžasné efekty (komu sa čo nepáči?)... Pre mňa najlepší filma Jamesa Camerona i Arnieho. A tie písmená na začiatku v úvodnej znelke, ako sa tam krížia a počas toho hrá typická dunivá melódia. Je to jednoducho lahôdka, najmä pre fanúšikov sci-fi.... nič viac dodávať netreba! PS: Už to bude 30 rokov od natočenia, vážne? Klobúk dolu... ()

MickeyStuma

Tímto snímkem to všechno začalo. Vznikl fenomén zvaný "Cyborg", který od této chvíle byl používán v mnoha dalších filmech. Terminátor byl překvapením a šokem zároveň a stal se milníkem pro sci-fi žánr, který je lákavý do dnešních dnů. Arnieho nejslavnější postava s nejslavnější větou: ,,Já se vrátím !'' Děj filmu není nijak složitý a je zde z něho vymáčknuto vše, co se dalo. Strhující hudba dodává na atraktivnosti. Akční scény s Arnieho kamennou tváří zatajují dech. Linda Hamilton svoji roli zvládla na výbornou a Michael Biehn byl prostě skvělý. Až jsem litoval, že jeho postava zemřela. I tento snímek však bohužel neunikl zubu času, a tak z dnešního pohledu rapidně zestárly hlavně speciální efekty. Nejvíce je to znát na konci příběhu, kdy už je z Arnieho jen kovová kostra. Scény poskládané ze záběrů na loutku v životní velikosti s klasickou animací, jehož nedokonalost a nereálnost je do očí bijící, už spíše vzbuzují posměch. Přesto je to Cameronova trefa do černého, která má co říci i v dnešní době a snaha navázat na toto dílo dalšími díly je toho důkazem. ()

Ydrosten

Terminator je dnes už klasika která vznikla v osmdesátých letech minulého století, jejíž sláva se do zániku jen tak neuvrhne. V časech, kdy byl tento film vytvořen, myslím ještě většina nápadů tolik nestagnovala, jako tomu je ve dvacátém století, ale ať tomu bylo jakkoliv, lidé si ještě kin a videofilmů neužívali tolik jako my, a klidně se vrhli do filmu, na jehož plakátech majestátně postával Arnold Schwarzenegger s brýlemi a zbraní. Lituji toho, že jsem nemohl být na premiéře a zároveň chci lidem za tuto pochopitelnou zbrklost, která udělala z Terminátora jedním z nejlepších akčních filmů všech dob, poděkovat. A to oprávněně. Terminátor má totiž neuvěřitelně originální nápad, který z mého pohledu ještě nikdo nikdy netrumfnul. Akční filmy mohou mít speciální zabijáky, kteří mohli snad všechno, ale nikdo z nich nikdy nemá na zabijáka, který byl prostě, jednoduše a vyloženě stvořen pro zabíjení. Na kybernetický organismus se živou tkání prostě žádný z ostatních akčních nápadů nemá. V této době může konkurovat možná Smrtonosná past nebo zbraň, ale každá z nich může být, jak chce nepřímočará, nebo jak chce nepředvídatelná a stejně nebude mít na akci, která možná postrádá jistou nepředvídatelnost, ale vyvolává ve vás tak skvělý pocit, že z budoucnosti byl vyslán robot, který má za úkol zavraždit vůdce odboje té doby ještě před tím, než se narodí. A k ochraně matky tohoto člověka je ještě k tomu vyslán člověk, jehož přítomnost přináší další a další scény, které provází ještě vzpomínky na budoucnost. Děj je velmi příjemnou kombinací scén Arnolda S. a L. Hamilton s M. Biehnem. S Arnoldem alias Terminátorem nás provází pokaždé děsuplná atmosféra vyvolaná hudbou s jistým nádechem a zde si můžeme užívat Terminátorovy kamenné tváře a jeho naprosto famózní interakce s prostředím. Arnoldu nejen role záporného hrdiny velice sluší, ale hraje ji zároveň opravdu dobře a to nejen jako obyčejný stroj. A s ústřední dvojicí, když zrovna nesvádí zběsilé honičky s Terminátorem, se dozvídáme jak slovní, tak obrazovou verzi budoucnosti. Už jen tyto „samostatné nájezdy“ jsou nesmírně zábavné, ale když se obě strany střetnou, vůbec to neubírá filmu na kráse. Akční scény nejsou vůbec nudné, když se Arnold po každé nově inkasované ráně znovu postaví na nohy. A celkově tyto scény imponují svým provedením, které nemá s nudou vůbec nic společného. Jak se napětí neustále stupňuje, s ním začíná hrát nová hudba, nové ještě kvalitnější akční scény, které vrcholí až s Terminátorem v jeho pravé kůži. Je to neuvěřitelné, ale po stovce akčních scén vás nezačne nudit ani další dávka, kde uvidíte, jak tuhý má Terminátor kořínek. Ke konci ještě málem opláčete Kayla Reese a v zápětí přichází ještě další scéna, ve které si už trháte vlasy nedočkavostí. Jamesi Camerone, máš opravdu dobré filmy a tento je jedním z těch nejlepších. I Avatar si zvládl, ale ten nikdy nebude mít tak velký obdiv, jako Terminátor, který je opravdu mistrovským dílem své doby. Gumová tvář nebo efekty jsou naopak možná ještě lepší svou děsivostí, než většina nových vychytávek. Terminátor dnes nesmí nikomu chybět. () (menej) (viac)

burton

Čekala jsem své první miminko a jsem přesvědčená, že tenhle Terminátor měl na něj zásadní vliv. Je to nejlepší Terminátor ze všech. Howgh. ()

Heroine odpad!

Začnu trochu ze široka. Mám pár mladších bratrů, kteří ještě moc filmů neznají. A protože jsem docela blázen do filmů, trochu je v tom oboru "zaučuju", a seznamuju s klasikou. Tak jsem si říkala, když neznají Terminátora... ale radši si ho první zopáknu sama, než to pustím dětem (jakkoli starým). A rozhodla jsem se, že jim to ani nepustím. Nestojí to za to. Je to nudné, místy směšné, triky nebo námět mohli být na svoji dobu novátorské, ale dneska je to k smíchu. Navíc hlavní herecké trio je nekoukatelná sebranka. Arnold - ačkoli ho nesnesu vidět - by byl ještě nejsnesitelnější, protože koho si líp představit jako zlýho robota... Ale Lindu Hamilton myslím bráchové opravdu neocení, a ani si to nezaslouží. K tomu navíc když se tam ukazuje nahoře bez, nemůžu to dětem doporučit už vůbec. Velké zklamání. ()

BeranSon

V dílnách Jamese Camerona vznikla fascinující a zcela nadčasová mozaika nesmrtelných momentů v podobě Terminátora. Takže nehodlám dlouze řečnit. Arnold je pro mě bez váhání jeden z nejúspěšnějších lidí celé historie, velký vzor ve sportu i ve filmu a tady na něm zůstává pohled stát. Režie famózní, děj a efekty - opětovně dodávám nadčasové. Sečteno a podtrženo životní zážitek a KULT s velkým KULT!!! - 10/10 ()

Evander

Upřímně si myslím, že terminátorovu slávu již dávno odnesl čas anebo jsem jen tomuto žánru odrostl. Ať tak či tak spokojený nejsem a marně přemýšlím, co se mi kdysi na filmu tak líbilo. ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

James Cameron začal psát nového Terminátora

James Cameron začal psát nového Terminátora

25.05.2023

Je to pár dní, co legendární herec Arnold Schwarzenegger v rozhovoru o své kariéře prohlásil, že už definitivně seknul s rolí terminátora v sáze slavného režiséra Jamese Camerona (Titanic). Možná si… (viac)

Terminátor se dočká anime

Terminátor se dočká anime

02.03.2021

Netflix, Skydance a tvůrci anime Duch ve stroji: SAC_2045 uzavřeli novou spolupráci, za účelem převést příběh Terminátora do anime podoby. Scénář k seriálu pak chystá Mattson Tomlin, jenž pomáhal… (viac)

Ztratí studia práva na slavné značky?

Ztratí studia práva na slavné značky?

04.10.2019

Jak je vidno z nedávného obnovení smlouvy na Spider-Mana mezi studii Sony a Disney, duševní vlastnictví je v Hollywoodu jedna z nejdůležitějších věcí vůbec. V podstatě stačí vlastnit práva na… (viac)