Desať rokov po neúspešnom pokuse zabiť Sarah Connorovú (Linda Hamilton), matku budúceho vodcu ľudstva vo vojne proti strojom, sa do Los Angeles vracia z budúcnosti nový Terminátor, typ T-1000 (Robert Patrick), aby zlikvidoval už narodeného Johna Connora. Dospelý Connor (Michael Edwards) v roku 2029 na svoju ochranu posiela do minulosti druhého terminátora T-800 (Arnold Schwarzenegger). Oba stroje nezávisle od seba pátrajú tínedžerovi Johnovi (Edward Furlong), ktorý zakrátko zistí, že T-800 je naprogramovaný na jeho ochranu a s jeho pomocou oslobodí svoju matku z psychiatrického ústavu, kde ju liečia z údajnej schizofrénie. T-800 obom vysvetlí, čo prinesie budúcnosť - tú však možno zmeniť... Teda, samozrejme, len ak sa im podarí uniknúť nemilosrdnému a zdanlivo nezničiteľnému T-1000! (TV Markíza)

Optical

Klasika akčních filmů 90. let a výborný nápad vzít záporáka z prvního dílu a přetvořit ho v kladnou postavu, což čekal v pokračování málokdo. James Cameron ve vrcholné formě. ()

PamPero 1

James Cameron je prostě borec! Po skvělé jedničce natočil ještě lepší dvojku. Film, který se právem stal kultem. Dle mého názoru nejlepší akční film všech dob a film který jsem viděl minimálně 100 x :) Perfektní je na tomto kousku snad vše, ať už jde o hudbu či kameru Adama Greenberga. Škoda, že následující tři pokračování šla svou kvalitou hodně rychle dolů. Doporučuji shlédnout rozšířenou verzi, která je také skvělá. ()

Lukys

Uznávám, že se jedná o kvalitní film s fajn triky, akčními scénami, skvělou hudbou a Arnoldem ve své asi nejlepší roli. Ale celá ta Terminátorská temnota mi na filmu vadí a nebavil jsem se u něho, jako u jiných filmů. Nicméně stejně toto pokládám, za perfektně natočený film s velkým finálem. ()

Willynka

Jasně, jasně. Triky, hudba, režie. Však víme. Ale uvědomuje si někdo ten brutální obrat v postavě Sarah? V jedničce hloupá husička s trvalou, tady vojanda s bicáky, které by snad ohly i ocelovou hůl. ŠÍLENOST. ()

pds

Snáď lepší sci-fi film ako T2 je len T2 v predĺženej verzii. Inak kto ju nevidel odporúčam, je tam veľa vecí ktoré doplnia celý príbeh. Best action sci-fi movie EVER !!!! Po zhliadnutí 3D verzie , musím povedať že ma mrzí že do kín nešla tá predĺžená verzia, keď už si dali tú prácu s prerobením do 3D. Inak aj 3D verzia super. 98% ()

Gregor_Samsa

Klasika nejklasikovějští, a kdo by to byl přitom na začátku devadesátek řekl a čekal. Vzpomínám na speciál v Cinemě, dlouhé články a povídání o speciálních efektech, snaha vypořádat se s Arnieho „herectvím“ – ale po těch letech je zřejmé, že Cameron tohle namíchal dokonale, akci s humorem, patosu tak akorát, trošku toho „člověčenství“, ale zas ne tolik, aby divák dávil jak u „hezkého českého“ filmu. Leitmotiv Brada Fiedela rovněž za jedna, Linda měla ten nátělník obtažený tak akorát a Robert Patrick mi pil krev neuvěřitelně moc. [80%; 2018-02-16 Kino Lucerna] ()

Skylwalker42

Cameron prostě umí ikonické filmové žánry. Tady máme dokonalou ukázku akčního filmu. A jeden z mála příkladů, že druhý díl zcela zastíní díl první. Vše dokonale sedí, vše je filmově vyvážené a precizně zpracováno. A je to nejlepší Arnoldova role. A hodit ho tentokrát do polohy hodného Terminátora, byl vskutku dobrý nápad. Ovšem nejsilnější pilíř snimku je Terminátor T-1000 v podání Roberta Patricka. Zde se opravdu povedl casting. Opravdu nikoho jiného si ho v té roli nedokážu představit než Roberta. Jeho démonické vzezření opravdu nahání hrůzu, navíc když třeba se vrací z jiné podoby do své původní. A skladatel Brad Fiedel dotáhl své hudební téma z prvního dílu k dokonalosti. ()

pold

Utahaný akční film, má to spád asi jako slizáko dojáky s Oldřichem novým, a kolem sci-fi to akorát prošlo... s ohledem na očekávání je to asi moje největší filmové zklamání. ()

DenisR

Terminátor 2: Den zúčtování aneb definice sci-fi. Na 90. léta úžasné efekty a naprosto jedinečný a nezapomenutelný soundtrack. Skvělé momenty, hlášky, hudba, efekty, herci a samotný Arnold dělají z Terminátora 2 nejlepší akční film všech dob, na který se čas od času s radostí kouknu. ()

Scaevola

Podíval jsem se na snímek podruhé a od prvního shlédnutí uplynulo dobrých dvacet let, což pravděpodobně mnohé vysvětluje, leč nyní nejsem spokojen. Viděl jsem zbytečně dlouhý film, který si přehnaně hraje s věcmi, s kterými nedokáže správně zacházet. Psychologicko-filozofické mudrování ženy bez soudnosti a svědomí vyznívá směšně, její syn je nesympatický fracek k pohledání, z prohlubování zápletky s časovým paradoxem bolí hlava a akce je vzhledem ke stopáži žalostně málo a navíc zcela nepokrytě recykluje vzory z prvního dílu. Kde byl totiž úvod alespoň přímočarý, rozplývá se pokračování v detailech, které nemají potřebné tempo. Ale uznávám, že z technologického hlediska muselo jít v roce 1991 o zjevení. ()

Novko

Nedivím se že, tento film je považován za klenot akčních filmů. Tam bylo vše co má v akčňáku být: dobrá akce, dobrý zaporák, dobré postavy celkově. Nemůžu si stěžovat. 9/10. ()

pepan9135

Todle je ta největší klasika ze všech klasik. Terminátor 2 je asi nejlepší terminátor z celé ságy. Příběh navazuje na první díl,je dobře zpracovaný,herecké výkony jsou super,hlášky ve filmu a akce jsou také zážitek. Velmi doporučuji 100% ()

PanPyzamo

Terminátor 2: Den zúčtování je jedno z nejlepších pokračování vůbec. I přes to, že již v předešlém filmu byl příběh vynikající, zde je ještě o něco lepší. Akce opět vynikající a efekty jsou na tom ještě líp. Je zde spoustu legendárních scén, které ale nebudu spoilerovat. Následujícím pokračováním se už bohužel nepovedlo překonat dvojku. Pokud jste viděli jedničku, neváhejte a pusťte se hned na dvojku. 9/10 ()

Lendak

"Hasta la vista, baby."_______ Skvelá akčná jazda s ,aj na túto dobu, úžasnými efektami. Po technickej stránke hotový klenot kinematografie. A ten čo na konci neuronil aspoň slzičku, tak klame. ()

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

10.05.2020

Režisér James Cameron je více než schopný filmař. Dokáže lámat box office rekordy jako nikdo jiný, a zvládá točit sequely, které jsou lepší než původní filmy – to samo o sobě z něj dělá jedinečného… (viac)

Terminátor v kinech narazil

Terminátor v kinech narazil

03.11.2019

Den zúčtování je tady a Terminátorovi k vítězství tentokrát nepomůže ani Sarah Connor. A byť nemám nejmenší tušení, jestli ta věta ve skutečnosti dává smysl, protože tahle značka upřímně nikdy nebyla… (viac)

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

15.04.2018

Premiéra šestého Terminátora, jímž Tim Miller (Deadpool) naváže přímo na Terminátora 2, se nedávno odsunula z července 2019 na listopad 2019. Film tak uhnul spin-offu Rychle a zběsile s Rockem a… (viac)