Desať rokov po neúspešnom pokuse zabiť Sarah Connorovú (Linda Hamilton), matku budúceho vodcu ľudstva vo vojne proti strojom, sa do Los Angeles vracia z budúcnosti nový Terminátor, typ T-1000 (Robert Patrick), aby zlikvidoval už narodeného Johna Connora. Dospelý Connor (Michael Edwards) v roku 2029 na svoju ochranu posiela do minulosti druhého terminátora T-800 (Arnold Schwarzenegger). Oba stroje nezávisle od seba pátrajú tínedžerovi Johnovi (Edward Furlong), ktorý zakrátko zistí, že T-800 je naprogramovaný na jeho ochranu a s jeho pomocou oslobodí svoju matku z psychiatrického ústavu, kde ju liečia z údajnej schizofrénie. T-800 obom vysvetlí, čo prinesie budúcnosť - tú však možno zmeniť... Teda, samozrejme, len ak sa im podarí uniknúť nemilosrdnému a zdanlivo nezničiteľnému T-1000! (TV Markíza)

chosan

Nejlepší akční scifi co bylo natočeno a dlouho nebude překonáno scifi filmy nemám rád ale tento film je výjimka a zcela jistě lepší než 1. 90%. ()

montel

Z budoucnosti jsou vysláni dva terminátoři. T-1000 má za úkol zabít Johna Connora (Edward Furlong), chlapce, který se v budoucnosti stane vůdcem odporu proti SkyNetu. T-100 má za úkol Johna ochránit. Závisí na tom budoucnost celého lidstva...Přelom ve speciálních efektech a zřejmě nejlepší akční film všech dob. Tak to je druhý Terminátor. Kult všech kultů a naprostá povinnost pro všechny milovníky filmů. 100% ()

zurivymlok

Člověk by možná hádal, že tento film mého dětství pro mě bude po dlouhých dvaceti letech spíše úsměvný. Ale opak je pravdou - nedávno jsem ho viděl znovu a jen jsem žasnul nad tím, jak dokonalý film to vlastně je. Upřímně - rozšířená verze se mi nijak zvlášť nelíbila - snad jen to, jak na měl na konci T1000 problémy. Ale jinak mám raději původní verzi. ()

Mr.Hackels

Co k tomu napsat? To se prostě povedlo. Jedno z mála pokračování, které překonalo první díl. Už první scéna v baru je perfektní. Takže hasta la vista, baby! ()

RockLady

Jeden z mála filmů, který je tak povedený, že ho prostě budu žrát i po stém skouknutí. I přes počítačové a trikové pokroky od dob natáčení Terminátora 2, je tohle doposud nepřekonatelná špička pokud jde o akční žánr. Herecké obsazení a výkony jsou samozřejmě skvělé... Včetně perfektních efektů, akce, výborného zvuku a fantastického příběhu. Nestává se tak často, aby dvojka překonala jedničku, však troufám si říct, že v tomhle případě je to tak. Hasta la vista! ()

snowman

Odjakživa tento film považuji za absolutní, kultovní špičku mezi akčními sci-fi. Poprvé jsem měl tu čest kdysi na VHS s příšerným rychlo-dabingem. Dnes, s delším časovým odstupem, shlédnuto kdoví pokolikáté. Tentokrát ale na pořádném domácím kině v HD, a poprvé v originálním znění...NESKUTEČNÁ FILMOVÁ EXTÁZE!!! ()

pikinek

Spolu s Vetřelci nejlepší sc-fi všech dob. Cameron ukázal už v prvním dílu, že je to Pan režisér a ve dvojce vše dotahl k naprosté dokonalosti. T2 je zaslouženým mezníkem akčního žánru, protože nabídl do té doby něco nevídaného a technická stránka je jedna z mnoha věcí, kterými se může pyšnit. Je jasné, že dnes už mnoho lidí svými efekty a triky neoslní, ale na druhou stranu, jak asi budeme koukat za takových dvacet let na v dnešní době tolik opěvovaný Avatar? To už asi každému dojde. Náštěstí se režisér nezaměřil jen ta technickou a akční stránku a dokázal neotřelím způsobem začlenit i výrazný a zajímavý děj, což sem například u Avatara postrádal, takže sem se nechal volně unášet až po závěrečný nevyhnutelný (smutný) konec. Role T- 800 byla pro Arnieho jako stvořená a v jeho podání sem měl doopravdy pocit, že koukám na chladný a bezcharakterní stroj na zabíjení. O tomto filmu by se toho dalo napsat kvanta, ale to bych jenom opakoval co už spousta uživatelů napsala ve svých komentech, takže na závěr snad jen "Hasta la vista, baby". ()

agentkenny

Film mého dětství, stále a stále pouštěný dokola. Divím se, že to ta VHS zvládala. Film na svou dobu obsahuje úchvatné triky. Prostě nejlepší akční film 90. let. Jinak Arnold Schwarzenegger, co k němu dodat - snad jeho vrcholná role. Jasných 5 hvězd. ()

Marcus.Vinus

Strhující kultovní sci-fi, které překonalo první díl. Výborná práce Jamese Camerona a kvalitní herecký výkon všech zúčastněných. Jedna výborná scéna za druhou. TOP Film ()

komando20

Nemám čo dodať, James Cameron sa timto filmom navždy zapísal zlatimy písmenami do dejín kinematografie a Arnold tiež, tento film je tak kvalitný že by si kludne zaslužil zopar oscarov. ()

iL3gAl

Klasika která neomrzí! Jedničku jsem viděl v 10 letech a adrenalin byl do mě pumpován po litrech, dvojku jsem viděl až o 2 roky později a pocit z ní jsem měl dvojnásobný. Film díky kterému zbožnuji Arnolda a Camerona. ()

hanzi_111

Oproti až horrorové jedničce mírnější, ale celkově kvalitnější film. Schwarzenegger je opravdu dobrý herec, klobouk dolů. Jeden z nejlepších akčních sci-fi. Hudba pokračuje v nastoleném trendu jedničky. A Cameron předvádí své umění s efekty už v roce 91. Jedinné co mi trošku vadí je velká role pro malého Connora. 95%. ()

pogoman77

Pecka, i když plná logických kiksů i v rámci žánru. trochu mě chyběla ta hororovost jedničky, místy to totiž působilo strašně optimisticky a pro děti. Ale jinak pecka. ()

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

10.05.2020

Režisér James Cameron je více než schopný filmař. Dokáže lámat box office rekordy jako nikdo jiný, a zvládá točit sequely, které jsou lepší než původní filmy – to samo o sobě z něj dělá jedinečného… (viac)

Terminátor v kinech narazil

Terminátor v kinech narazil

03.11.2019

Den zúčtování je tady a Terminátorovi k vítězství tentokrát nepomůže ani Sarah Connor. A byť nemám nejmenší tušení, jestli ta věta ve skutečnosti dává smysl, protože tahle značka upřímně nikdy nebyla… (viac)

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

15.04.2018

Premiéra šestého Terminátora, jímž Tim Miller (Deadpool) naváže přímo na Terminátora 2, se nedávno odsunula z července 2019 na listopad 2019. Film tak uhnul spin-offu Rychle a zběsile s Rockem a… (viac)