Desať rokov po neúspešnom pokuse zabiť Sarah Connorovú (Linda Hamilton), matku budúceho vodcu ľudstva vo vojne proti strojom, sa do Los Angeles vracia z budúcnosti nový Terminátor, typ T-1000 (Robert Patrick), aby zlikvidoval už narodeného Johna Connora. Dospelý Connor (Michael Edwards) v roku 2029 na svoju ochranu posiela do minulosti druhého terminátora T-800 (Arnold Schwarzenegger). Oba stroje nezávisle od seba pátrajú tínedžerovi Johnovi (Edward Furlong), ktorý zakrátko zistí, že T-800 je naprogramovaný na jeho ochranu a s jeho pomocou oslobodí svoju matku z psychiatrického ústavu, kde ju liečia z údajnej schizofrénie. T-800 obom vysvetlí, čo prinesie budúcnosť - tú však možno zmeniť... Teda, samozrejme, len ak sa im podarí uniknúť nemilosrdnému a zdanlivo nezničiteľnému T-1000! (TV Markíza)

marlon

Akčný šláger o budúcnosti, ktorá sa snaží zmeniť minulosť, aby nakoniec ovládla samú seba, prekonal svojho predchodcu minimálne o triedu a predefinoval dovtedy zaužívanú paradigmu v žánri akčné sci-fi. Prakticky až do filmu "Matrix" predstavoval aj jediný dokonalý vzor špičkovej trikarskej filmariny. Snímok prekvapuje scénami a šokuje ako celok, má švih i razanciu. Za gradujúcim tempom a energiou nabitými scénami stojí nadupaný strih, ktorý drtí akčné sekvencie tak po stránke vizuálnej, ako aj zvukovej. Efektná kamera je všade a efektívne monitoruje všetko podstatné z najlepšieho možného uhla pohľadu. Dych berúce zvláštne efekty v kombinácii s náhlymi zvratmi v príbehu samotnom udržujú diváka v neustálom pozore a sú prvotnou príčinou jeho prehlbujúceho sa "akčného absťáku". I odzbrojujúci humor hlavných hrdinov, humorné situácie a najmä nečakane detailne prepracované mnohovýznamové dialógy a monológy majú na filmovom plátne svoje miesto a i ony robia film nezabudnuteľným. Variácia monotónnej démonickej hudby sprevádzajúcej desivé apokalyptické vízie a rockových nadupáviek (z ktorých azda najviac utkveje v pamäti "Bad to the Bone" od kapelky Destroyers), akoby umocňovala pochmúrnosť a akčnosť celého príbehu, bohatého na viaceré pamätné scény. Veď kto by nepoznal efektnú Arnieho nabíjačku modifikovanej Winchesterovky 1901, vytváranie zvláštneho puta medzi mladým Connorom a terminátorom, či "niekoľko kolový" súboj titánov s nie až tak nečakaným K.O. pre favorita? Povinná výbava vo filmotéke každého. ()

Erian

Hasta la vista, baby:) Arnold ve své nejlepší roli, bezkonkurenčně! Adrenalinem nadupané áčko, které ani po letech neztrácí na kvalitě, podle mě překonává i pověst jedničky, která sice byla nezávislá, ale co si budeme povídat, nebyla to taková vypalovačka, jako tenhle kousek. ()

LukH

Kdyby nevzniknul Matrix, byl by pro mne T2 možná nejlepším sci-fi vůbec. Platí totéž, co pro každého terminátora - apokalyptická část příběhu (budoucnost) je výborná, samotný příběh filmu (současnost) převratný není. Ovšem zpracování je naprosto geniální a vizuální efekty...co dodat...větší pokrok a údiv snad nikdy nikde nezpůsobil žádný film! Mám dojem, že toto už se nikdy nikde žádnému jinému filmečku nepodaří! ()

Edit13

Jeden ze dvou mých nejoblíbenějších filmů. Už když slyším osudovou hudbu provázející nás celou sérií, začne mi běhat mráz po zádech. Ve filmu naprosto vyniká postava Sáry, především její neskutečná proměna oproti prvnímu dílu, jak fyzicky, tak psychicky. Zoufalá snaha Sáry (ve skvělém podání Lindy Hamilton) bojovat proti něčemu tak obrovskému jako je osud celého lidstva mě naplňuje obrovským obdivem k této postavě. I terminátor prošel obrovskou proměnou. John naučí stroj "lidskosti" a jejich vztah se stává naprosto výjimečným. Není to jen sci-fi film se skvělým scénářem a filmovými triky, které i dnes vzbuzují obdiv. V tomto filmu nalezneme řadu odkazů a varování, která nám mají co říct i dnes. Když například říká terminátor "je to ve vás" při scéně dvou kluků, kteří si hrají na střílení a hádají se, kdo koho zastřelil; nebo když Sára konstatuje, že terminátor-stroj je mnoha ohledech lepší než člověk, nezklame, nezradí, uvědomuji si, jak hluboká pravda je v těchto miniscénkách. V celém filmu je řada velmi vtipných momentů. O legendárních hláškách Arnieho už nemá smysl ani mluvit. Rozesmál mě i moment, kdy T-800 vystupuje z policejního vozu a na dveřích je napsáno "pomáhat a chránit." Kdybych mohla dát tomuto filmu 6 hvězdiček, tak to udělám. ()

Freemantle

Klenot v oblasti akčních filmů. Nezapomenutelný film, který jsem miloval v dětství, dospívání a dospělosti. Elegance. Originalita. Srdeční záležitost. ()

s_c_o_r_p

Prostě a jednoduše. Judgment Day je pro mě něco, na co se nezapomíná. Bavil mě před lety, baví mě dodnes. Z mého pohledu na Camerona už nedokáže nikdo obstojně navázat. Možná škoda, možná ne, protože i díky tomu se z Terminátora v jeho podání stal fenomén. ()

bond77

Brilantní režie Jamese Camerona, ketrý natočil jeden z nejlepších akčních filmů všech dob. Z Arnolda Schwarzeneggra srší jedna hláška za druhou. Skvělé jsou akční scény, kterých v porovnání s "jedničkou" dost přibylo. Své kouzlo neztrácejí ani vizuální efekty. Robert Patrick také výborně zvládl svou roli T-1000. ()

playboy_05

ještě se mi nestalo, abych byl u filmu který je pomalu stejně starý jako já, byl po hodině tak nadšený vizuálními efekty a scénářem...tady skutečně smekám před Cameronem, který nám, po spíše komorní jedničce, servíruje velkofilm jak se patří a i do dneška jeden z nejlepších filmů v rámci žánru. ()

Jamajdzan

I když terminátor už v prvním díle naznačoval: "Já se vrátím", jen těžko se dá uvěřit tomu, že po užasné jedničce příjde snad ještě o třídu lepší pokračování, které se podle mě stalo velkým mezníkem pro všechny fandy akčních filmů. Výborné efekty, přesně pasující muzika, navrch strhující děj, který vás takřka přiková u televize a pro mě už i dokonce skutečně emocionální záležitost (někdo, když byl malý chtěl být popelářem, jiný ovocem do jogobely, já dával přednost stroji na zabíjení :-) ). Zajímalo by mě, kdyby Cameron dostal na starost i trojku, jestli by mohla být o další třídu lepší a zda by to bylo vůbec možné... ()

Rodin

Absolutní zábava, absolutní akce, vynikající tupý Arnold (to myslím skutečně jako poklonu), perfektní nápad, jak ho vtáhnout opět do děje... netušil jsem po jedničce, že může vzniknout dvojka, a už vůbec jsem nevěřil, že by mohla alespoň navázat v podobném duchu. Souhlasím s golfistou a i dnes, léta po premiéře, dávám palec nahoru. ()

Ogrb

Jeden z nejlepších akčních filmů všech dob, o tom není pochyb. Arnie dokazuje, proč už mu bude navždy patřit pozice největší akční hvězdy všech dob, přesně takovej zářez k tomu chyběl Stalloneovi. A Cameron je asi nepřelomovější režisér historie, tolik milníků jako on nezdolal nikdo jinej. Klasika, kdo neviděl, jakoby nežil. 10/10 ()

Šindy

Klasika klasik, která patří k všeobecnému vzdělání. Divím se, jak se mnou doma dokázali rodiče jako s malým vydržet, když vešli do obýváku a já se pořád dokola díval na Arnieho a hltal každou jeho hlášku. Děkuju mamko a taťko :) ()

Dantte..

Nejlepší akční thriller s myšlenkou všech dob. Schwarzenegger se pro tuto roli narodil. Je fuk jestli byl špatný herec (což můj názor je, že nebyl) nebo ne, tuto roli by nikdo nezahrál a ani nezahraje jako on. Cameronova fatalistická budoucnost je děsivá, každý záběr s této doby mi naháněl husí kůži. Tenhle snímek je a bude nesmrtelný. 100 % ()

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

10.05.2020

Režisér James Cameron je více než schopný filmař. Dokáže lámat box office rekordy jako nikdo jiný, a zvládá točit sequely, které jsou lepší než původní filmy – to samo o sobě z něj dělá jedinečného… (viac)

Terminátor v kinech narazil

Terminátor v kinech narazil

03.11.2019

Den zúčtování je tady a Terminátorovi k vítězství tentokrát nepomůže ani Sarah Connor. A byť nemám nejmenší tušení, jestli ta věta ve skutečnosti dává smysl, protože tahle značka upřímně nikdy nebyla… (viac)

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

15.04.2018

Premiéra šestého Terminátora, jímž Tim Miller (Deadpool) naváže přímo na Terminátora 2, se nedávno odsunula z července 2019 na listopad 2019. Film tak uhnul spin-offu Rychle a zběsile s Rockem a… (viac)