Policista, který v Polsku roku 1987 vyšetřuje případy záhadných zmizení, pronikne mezi osazenstvo kláštera na odlehlém místě a odhalí tam velmi temné tajemství. (Netflix)

Accuphose

Takhle, ze začátku je to dost nuda a víceméně je to předvídatelné. S čím ale Poláci zabodovali, je vývoj v momentě, kde většina filmů končí. A titulky pozpátku, to je bonbonek, takže nakonec za 3 hvězdičky. ()

AmunRa

Poláci natočili pro Netflix americký okultní brak a šlo jim to nečekaně dobře. Do kláštera sice v osmdesátkách, ale přesto zamrzlého ve středověku bez elektřiny a telefonu se infiltruje v převleku za mnicha policista vyšetřující podezřelá zmizení žen v okolí. Mniši bloudí temnými vlhkými chodbami, modlí se, pojídají ohavně vypající jídlo a pořádají exorcismy, kde hoří kříže, poskakují postele a démoni řvou na kněze, až jim hábity vlají. To vše v atmosféricky temných a oslizlých prostorách staré a nepříliš udržované budovy. První hodina je budování atmosféry a náznaky podivností, které se někdy vysvětlí přirozeně a někdy ne. A pak už následuje zvrat za zvratem a čekání, kam až to scénáristé dotáhnou. Nečekaná je i syrová brutalita a velký počet mrtvých, což bych na Netflixu tak úplně nečekal. Asi to nebude film pro každého, ale já jsem spokojen. ()

Sopholojong

"Have we missed a step?" Prvu hodinu (kazdym tu spominanu) ide o nadpriemernu "thrilling" podivanu so stredovekou atmosferou (paradoxne v 87-om roku), plnu (ne)chutnych vizualizmov/detailov ("dyka nad novorodencom" prolog, ten obrovsky "tisicrocny" strom chcem mat na zahrade, hmlisty burtonovsko-hammerovsky cintorin, zensky masokombinat a polievocky z nich, a muchu vylietajucu so zlomeneho, prave extrahovaneho zubu som este nevidel) s priemernymi hereckymi vykonmi, na cele so skaredsou verziou Oscara Isaaca a jednym "kuchtickym" vedlajsakom, o ktoreho klamarstve som tusil uz od spovednice. Potom nastane "awkward" desatminutovka (s jednym stylovo podrezanym a odkrvenym hrdlom), kde soudruzi z Polska udelali chybu, aby sa to v epilogu od "vankusa" a "spalovania tiel", zvrhlo v najoriginalnejsiu (i najzabavnejsiu) viziu prichodu Satana od dob Exorcistu s vizualnymi napadmi "numero uno" (telo premenene na muchy, podoba samotneho vladcu pekiel, levitujuci mnisi, hybajuci sa Jezis na krizi, biele kvety, otvorenie neba). V ramci celosvetoveho zanru pekne styri, hodnotene v ramci obmedzenych moznosti strednej Europy pomyselna plna palka. Nasinci sa maju od Poliakov co ucit... ()

vinducha

Slušná kriminálka z polského kláštera . který je spíš takovým kutlochem pro týpky pojídající prazvláštní menu. No a když se tam objeví Marek , tak se začnou teprve dít věci . Jméno růže to samozřejmě není , ale za mě pohodová záležitost. ()

Moonwalker

Velmi příjemné překvapení od naších sousedů Poláků. Po celou dobu jsem nevěděl co od snímku očekávat. Ale po čas koukání, jsem byl překvapen a těšil jsem se na každý další moment co se naskytne. Tak ponurá atmosféra a hudební doprovod opravdu děla mnoho. Hodně příjemná hororová podívaná. Po delší době dokážu říct o filmu, že byl děsivý. Palec nahoru režisérovi Kowalskimu a celému štábu. ()

JB001

Občas mne Netflix mile překvapí. Horory cíleně nesleduji. Ani v běžném životě ani ve filmu, avšak tohle mne bavilo. Atmosféra polského kláštera v době perestrojky byla hutná a scénář vůbec ne špatný. Co se týče toho denního menu, tak ta strava byla mirně řečeno nevyvážená. Málo sacharidů a žádná zelenina. To nemůže dobře skončit ()

dejvy

U tohoto filmu jsem byl potrestán za svoji naivitu a přehnané očekávání. Film začal velmi dobře, zápletka zajímavá, atmosféra skvělá, postavy přesvědčivé. Přiznám se, že jsem dlouhý čas žil v klamu, že sleduji něco, jako „Jméno růže“, přenesené do doby nedávné. Co se asi v tom šíleném klášteře děje, jaký to má všechno cíl? Až po krvavý rituál v podzemí velmi dobrý film. Po závěrečném prozření při vylíhnutí onoho predátora z nebohého příslušníka milice došlo k velké úlevě. Tak komedie to byla! ()

nixin

Trochu jsem se bál sousedů z polska a jen díky tomu jsem neočekával nic. Nakonec celkem překvapilo. Hezky tajemná atmosféra uvnitř temného kláštera, úplně na mě sálal ten chlad z vlhkých a chladných stěn skrz obrazovku, v těchto teplých dnech úplně ideální. Za mě nadprůměr, v porovnání s běžnou mašinérií hororů. ()

CreepyJoe

Horor 100 % lekačky 0 % Gore 30 % Mysteriózní 100 % Gothic 100 % | Parádní atmosferický horor, který nasere všechny křesťany :D Já jsem se to ale fakt příjemně užil a  závěr mě fakt velice mile překvapil. Příběh není nijak složitej ale prostě hezky to sedí, ladí to vizuálně a je to švanda. ()

Umakart

Nezmyselné pele-mele všetkých hororových klišé, dej aj tzv. zvraty predvídateľné, efekty chabé. Človek má po chvíli pocit, že nielen dej, ale aj natáčanie filmu prebehlo v roku 1987. Jedna hviezda za veľmi pekné, atmosferické prostredie kláštora. ()

KarlN

Slušně vystavěný příběh, hutná atmosféra, lokace i kamera...dle mého velmi povedené. Za tohle Polákům patří opravdu obdiv a nám zbývá pouze závidět, že cokoliv byť jen podobného bohužel, zatím, natočit asi neumíme...škoda. Po dlouhé době mě film s podobnou tématikou opravdu zaujal. Snad by bylo možno přirovnat k The Exorcism of God. A závěrečná scéna? Skvělá! ()

Dakota1978

Naši sousedi mě opět mile překvapili. Bylo to ponuré, děsivé a mělo to atmosféru. Dějově překvapivé, sice jsem čekal vymítačku a nakonec dostal klasickou pekelnou podívanou se vzkříšením démona, byť umně provedenou. Neuráželo mě to, koukalo se na to dobře a ten pocit, že se podobný klášter (s podobnými zvěrstvy) může nacházet pár km od místa, kde žijete, je příjemně/úchylně znepokojující, za to byla 4. hvězdička. ()

lineker

Nahoru dolů film, který chvíli před finále sklouzl skoro, až k nějaké bizarní tarantinovce. Ano, mám na mysli pasáž "tak nám to nevyšlo bratři, rozejděte se do svých pokojů". Pak však nastane finální inferno, které mne naopak dost nadchlo a i ty závěrečné titulky měly vlastně co říci. ()

happydragon

Smíšený pocity, občas tam byly zajímavý scény, zajímavý zápletky, nějaký napětí, ale ten konec nejvíc odfláknutý a k ničemu, jako by to mělo mít ještě pokračování, nemám rád useknuté konce u čehokoliv. ()