Policista, který v Polsku roku 1987 vyšetřuje případy záhadných zmizení, pronikne mezi osazenstvo kláštera na odlehlém místě a odhalí tam velmi temné tajemství. (Netflix)

Daiker

Toto natočili Poláci? Čekal jsem něco jiného, ale byl jsem mile překvapen.... Prostředí kláštera mělo svojí atmosféru, mniši všichni svině a ještě to jejich jídlo 😂 Konec byl luxusní... ()

DAPDO

Pšonci se poslední roky naučili točit drama a krimi, tak jsem šel i do hororu. Blbej nápad. Je to hrozná kundovina, jednu hvězdu dám za ten ponurej klášter a prostředí v něm, který jako jediný snesli hororový měřítko. ()

helraiser

Poláci tentokrát těžce valcují zahranicní konkurenci. Perfektní atmosférická satanská podívaná odehrávající se ve starém klášteře plném satanských mnichů. Dočkáme se tu hodně povedeného prostředí kláštera, úchylnych mnichů, nějakých těch nechuťáren, rituálu a zjevení docela slušně vypadajícího démona, závěr je naprosto zničující, ale klasicky končící v tom nejlepším. Takže kdo ulítává na filmech se Satanskou tématikou, tak směle do toho, lepší film tohoto druhu letos asi neuvidíte. Naprostá spokojenost. ()

phoenixer

Tohle mě baví. Prvně se to trochu táhne, protože se buduje atmosféra v ponurém kostele, kde se dějou divný věci. Následně to ale hezky zapadá do sebe a konec je artově pojatá audiovizuální perla. Přesně takhle si představuju středoevropský rituály. ()

rublik05

Nečekal jsem od snímku nic, byl jsem však mile překvapen, jakou hororová podívaná se v sousedním Polsku urodila. Pekelná díra má od samého začátku výbornou atmosféru, vizuál je pěkně temný a špinavý, klášter pořádně strašidelný, v tomto ohledu naprostá spokojenost. Příběh je vcelku originální, skloubí v sobě hned několik žánrů, jako celek funguje, díky střízlivé stopáži ani na chvíli nenudí. Líbily se mi také triky, efekty, kostýmy i masky, stejně jako jisté nechutnosti a brutality. Z postav mi nebyla sympatická žádná, ale to byl svým způsobem asi i účel. Nešlo si mezi řádky nevšimnout, že snímek je zamýšlen také jako jistá kritika katolické církve, takže jsem moc zvědavý, jaké ohlasy to v Polsku vzbudí. 7/10. ()

gemi

Vcelku povedený horor, který - až na jednu debilní lekačku - není děsivý, což beru jako klad. Není to žádná strhující podívaná a být to z americké produkce, tak dám dva kousky, ale na Pšonky fakt slušný výkon. ()

Sinusiridum

Hmmmm, docela překvapení, musím polské soudruhy pochválit. Velice povedené dílko, kde nechybí vůbec nic. Naprosto jsem nečekala takovou temnotku, vrněla jsem blahem. Asi nejvíc hnijící klášter v rozkladu, co jsem kdy viděla a ani bubák nakonec si ostudu neutrhnul. Mimochodem název "Poslední večeře" k tomu vyloženě sedí, překlad-přejmenování je fakt mimo. ()

Megynka

Jako co to bylo? Tve... tohle fakt ne. Jediné, co se mi na filmu líbilo bylo prostředí, ze kterého se mi opravdu zvedal žaludek. ()

ANTYCHRYST

Čumím jak blázen..Poláci překvapili a to na plné čáře..Starej klášter, mniši, tajemná atmosféra z toho přímo tryská :) neuvěřitelný..2x hurá! Tohle mě hodně bavilo..hlavně jsem čekal co z toho nakonec vyleze..i hudba se povedla a skvěle doplňuje ponurou atmosféru..Ten klášter vypadá hodně dobře..:) 75% a pro mě překvapení roku !! ()

Marty7CZ

Ohromný překvapení, slupnul sem to jedním šmahem! Fakt jako povedený. Poláci hodně zaexscelovali a hodili do placu skvělej atmosferickej biják s hodně nechutnejma kusama👌👌👌... Takže drtivejch 75% ()

Najt

Co k tomu budu povídat, je to skvěle natočený a Poláci prostě museli použít CGI, což je docela drsný, těžko by člověk čekal takovou vizuální stránku od sousedů. Postavy byly cajk a atmosfera dost ponurá, depresivní a drsná, to se vyvedlo. Příběh byl dost strohej a jednoduchej. První půlce člověk čeká, co se bude dít a jaké tajemství klášter skrývá. Pak to na Vás tvůrci vybalí z ničeho nic během pár minut, no a právě ta pointa nenadchne. Rituál pak byl spíše komický, ale překvapil pak samotný závěr. Jelikož to vypadá, že okultismus je zde jen zástěrkou a vše je nahrané, konec pak proto překvapí. Pořád to je ale jen průměrný film, byť dobře natočený, ale velice příběhově jednoduchý a lineární. ()

Mamlas odpad!

Polsko mám spojené s tím, že i z krávy umřelé na nemoc či věkem se dá udělat salám pro export, že posypová sůl je stejně slaná jako kuchyňská a že kdo nechodí do kostela je nepřítel národa. Tento film jsem sledoval necelých 10 minut a už jsem byl na čase 1:10 h. Pak jsem to vypnul. Jediné, čím mě to inspirovalo bylo, že v tom salámu nemusí být jen krávy. Jinak na pánbíčkáře s tou či jinou odchylkou nejsem vůbec zvědavý. (2%) ()

Coliseum

Sousední jednohubková takřka pecka. Kašlu na naprostý nesmysly, kterejch tam bylo požehnaně, pač moucha ze zubu (následně z celýho těla), strom, interiér kláštera a ochota zajít dál, než by bylo záhodno (finále naruby, před finále s dohadováním budoucích satanovejch nohsledů, proč se nezdařila reinkarnace jakbysmet cajk) si ty slabý tři bardzo zasługujący na. ()

adamix

Poľské Meno ruže, ktorému sa do veľkej miery s detektívnou linkou aj darilo, aj keď hlavný hrdina nebol dvakrát výrazný a niečím zaujímavý, než mladý Slater s legendárnym Connerym. Akonáhle na scénu prídu paranormálne javy ktoré sa preukážu ako skutočné, film z nejakého dôvodu sa rozhodne zahrávať s logikou a už aj hlavná postava po prebodnutí a minimálne 15 metrovom páde zázrakom prežije a v závere sa nám objaví aj nejaký ten démon. Film nevie, čím chce byť a už keď chce zo seba urobiť niečo viac a dokonalo prelínať žánre, tak sa mu nedarí a výsledok zaváňa pachuťou. Za snahu o menšiu inakosť ale neodoberiem tú tretiu hviezdu. Amen. ()

Pitryx

Oni si to měli bratři Poláci nejdříve pořádně rozmyslet, co vlastně chtějí vyprávět. Mně míchanice žánrů nevadí, ale tady se to vůbec nepovedlo, protože mne to přestalo po půl hodině bavit. Zajímat mne začalo až ke konci, ale byl jen chvilka. Dávám deset za konec, který jsem nepochopil, ale ta figura je slušní a ještě dám desítku za technickou stránku toho konce. ()

Mamutol

První hodina filmu měla docela dobře našlápnuto ve stylu středověkého thrilleru Jméno růže, ale pak se to zvrhlo v totální kravinu a posledních 20 minut to pan režisér poslal do odpadu (do studny). Veliká škoda to je, protože to mohl být velmi napínavý a pěkný film z ponurého prostředí starého kláštera. ()

jack_scott

Velmi zajimavý film , s opravdu temnou atmosférou, a pěkně udělanými efekty. Režie výborná, herecké a technické provedení taktéž. Konec opravdu zajimavý. jelikož se jedná o komorní příběh, kde se to nedá už takřka nijak vylepšit, tak dávám **** a 80%. Spokojenost. ()