Americká jadrová ponorka Montana zaznamená v Kajmanskej oblasti neďaleko Kuby silný podmorský pohyb. Po strate energetických zdrojov sa potopí do hĺbky 200 stôp. Vojsko požiada o pomoc posádku podmorskej vrtnej veže Deepcore. Veliteľ veže Bud Brigman (Ed Harris) nie je nadšený, pretože záchranná operácia sa má realizovať pod vedením poručíka Coffeyho (Michael Biehn) a s účasťou Budovej manželky Lindsey (Mary Elizabeth Mastrantoniová). Na hladine je hurikán. Padajúci žeriav lanom stiahne aj vrtnú vežu na okraj podmorskej priepasti. V nej svetielkujú inteligentné mimozemské bytosti žijúce na dne oceána. Môžu sa prejaviť ako dlhý had vody, schopný nabrať podobu jednotlivých členov posádky, s ktorými sa pokúšajú komunikovať. Vojaci proti nim použijú jadrovú zbraň. Výskumníci chcú naopak znefunkčniť naprogramovanú jadrovú nálož, ktorá spadla až na dno podmorskej priepasti do hĺbky 17-tisíc stôp, kde človek nikdy ešte nebol. Bringman už nemá dosť špeciálnej dýchacej kvapaliny, aby sa z dna priepasti vrátil... Mierumilovní mimozemšťania z mamutej kozmickej lode mu zachránia život. (TV JOJ)

LAZZiO

hodnotit scifi filmy nemozem kedze objektivita sa straca, navyse ak je tam prvok vseobecneho dobra.... kazdopadne je to skvely film po vsetkych strankach... ()

burg

Nikdy jsem neviděl osekanou verzi, tak si ani nedovedu představit, co museli autoři všechno vynechat. Rozhodně jsem rád, že Cameron později prodlouženou verzi přidal. I když je to hodně dlouhá stopáž, filmu a postavám to rozhodně prospívá. ()

Chroe

V rámci žánru jsem v té době dostal vše co jsem mohl chtít a ještě mnohem více po letech s příchodem SE verze. Absolutní skvost. ()

Amberjack

Amíci versus fyzikální zákony. Co si budeme povídat, zákony dostávaj (po kolikáté už) těžce na solar. Legrace v mrazivých hlubinách oceánu, napínavá jako kšandy. ()

pornohavo

Skvelá podvodná atmosféra, nádherné obrazy, hra so svetlami, výborné triky a za srdce ma chytil až takmer lyrický koniec. Technicky aj dejovo výborne prepracovaný film ktorý vo mne zanechal veľmi dobré pocity nadlho. Videl som len predĺženú verziu. Thank you mr. Cameron. ()

Mordechai

SE.. propasti mám doma a musím souhlasit s*golfista* film plný napínavých scén a akce. Krásné efekty na které se dá dívat i dnes. Nevypadá to uměla,ale reálně. Na film bylo odvedeno kus pořádné filmařiny:-) ()

Revelate_17

Přestože se jedná o starší snímek, může se směle rovnat jemu podobným z dnešní doby a rozhodně se mezi nimi neztratí. Film je napínavý, stojí za to ho vidět víckrát. ()

klipers

Tento film mi potvrdil, že vojaci sú len šašovia bez svedomia a k tomu ešte dodal, že veľa z nich sú aj idioti. Vynikajúci film a s director's cut dáva podnet na zamyslenie ešte viac. ()

Kemon

Moc dobrý film.Skvělé výkony manželského páru, které však do kapsy strká vyšinutý Biehn.Padal jsem z toho jeho vyšinutého obličeje na zem.A scéna s resuscitací, tak na to se nezapomíná, to mě vždycky přišpendlí k obrazovce. ()

cooler

Velkolepá podívaná která vynikne na velkém plátně.V televizi je to o třídu slabší.Když tento film běžel v našich kinech byl jsem na něm asi šestkrát a šel bych znovu. ()

PavelDanko

Tento film v sobě skrývá hlubokou myšlenku, jenž dodnes zakládá mnoho otázek bez odpovědí. Také i zde se projevuje mírumilovná povaha mimozemské civilizace a její snaha pomoci odvrátit nukleární hrozbu. Výborná práce s kamerou, se světlem, stejně tak i na svou dobu velice působivé efekty, umocňují už tak napínavý děj a dodávají mu patřičný kontrast. Velice chválím za citlivý popis jednotlivých postav a jejich přirozený vývoj charakteru. Je to prostě film, který se dá shlédnout několikrát. ()

dosino

Když jsem tento film viděl poprvé, vůbec jsem nevěděl o čem to má být. Vůbec jsem netušil, že je to sci-fi a tak mě překvapilo, co se tam začalo dít. Netušil jsem. Za těchto okolností jeden z nejnapínavějších a nejpůsobivějších filmů všech dob. ()

StarFsh

Keď sa pozriem na kompletnú Cameronovu režisérsku filmografiu, musím priznať, že tento film je asi to najlepšie, čo natočil. Hercov dokopal k vynikajúcim výkonom a zápletka z emzákmi je asi to najinteligentnejšie, čo ho napadlo. Škoda len, že vo finálnom výsledku je to len vlastne také "Stretnutie tretieho druhu" pod vodou. ()