Berlín prožívá zlatou éru a místní muž, kterého zajímají jenom sex a prachy, právě plánuje ukrást šperky za 44 milionů. (Netflix)

T2

Nie je to už taká úderka ako pôvodný seriál Papierový dom ale postupne sa to rozkýcha a posledné tri diely už celkom slušne gradujú. Postavy z prvoty prídu skôr otravné, taký skoro rozmaznaný sprtaci ale časom si na ne dá zvyknúť a zastanú si svoje miesta v príbehu. Skopični opäť zaberú a pobavia, občas sa zbytočne moc tlačí na romantickú strunu.  /70%/ ()

EvilPhoEniX

Berlin je Spin-off i prequel ke slavnému La Casa de Papel a nikdo samozřejmě nečekal, že se mu bude snažit vyrovnat a kdo se s tím smíří si Berlína užije. Pro mne byl Berlin nejlepší postava seriálu, takže já jsem si jeho návrat neskutečně užíval, jeho hlas, moudra a proslovy ve španělštině je zkrátka divácká radost a nutno uznat,že nová parta zlodějů je taky velmi povedená a sympatická, každý je vyjímečný něčím jiným a lze najít trochu podobnost s předešlou partou Ramona je pro mě takový mix Nairobi s Tokio, ale je to správný HOT prvek seriálu. Celá loupež je opět velmi nápaditá, do detailu promyšlená, nechybí i trademark série, tedy napětí a gradace různých scén, kde když se něco začne srát, tak divák ví, že jde opravdu do tuhého. Za mne fungovaly i emoce, dialogy a scénář je opět na vysoké úrovni a zábavnost srší napříč celým seriálem. V posledních 3 dílech nastoupí na scénu dvě známé inspektorky Raqel a Sierra a dostane to slušný La Casa de Papel vibe. Je tu sice docela dost romantiky a místy to má nádech až telenovely, na což si většina lidí stěžuje, ale já musím říct, že mi to zde vůbec nevadilo. Protože je to jedna z nejlepších love story a romancí, co jsem kdy viděl. Berlín je mega frajer a svůdník, takže jsem tu jeho show neskutečně sežral i s navijákem a Samantha Siqueiros je navíc neskutečná kočka, do které jsem se během seriálu stihl zamilovat taktéž. Za sebe jsem hodně spokojen a těším se na druhou sérii.. 8/10. ()

monolog

To se opravdu museli všichni zamilovat do dalšího ve skupině? To je jak škola v přírodě dvou tříd, kde jsou jen holky a kluci... Jakmile se zhasne, je průser... Loupež je naprosto odfláknutá a ve třetím dílu už ji prakticky přestanou řešit a je jen jako pozadí. A pak začnou vymýšlet kraviny. Každý se chová jako naprostý pako, kradou auta, vylívají si city, roztomilé je to. Ale trochu dlouhé a nudné. Vedlejší postavy jsou prostě nezajímavé vedlejší postavy. Berlín se chová jako idiot. Jednou a dost. ()

mzss1

[70%] Papírový dům byl pecka, i když byla poslední série už taková scénářem narychlo vytvořená, ale furt super. Tenhle spin off/prequel - to je něco jiného. Divák by neměl čekat to samé jako u Papíráku. První tři díly jsou docela podobné originálu, pak to začne nabírat takový, jak bych to řekl ... směr typické love story, kdy tu máme několik dvojic, kteří se do sebe zamilují. Někteří na to nadávají, ale já to celkem přijal. U mě bylo dobré, že jsem si většinu postav oblíbil, takže ok. Akce tu není moc výrazná, ale napětí tu chvílemi je, především tu máme skvělou postavu Berlína, který mě bavil už dost i v Papírovém domu. Zde není hlavním dějovým středobodem loupež, což mě trochu překvapilo, ale dobrý. Nejsem zklamaný, sice bych to stáhnul tak na 6 epizod. Některé ty linie jsou zdlouhavé, ale jak píši, oblíbil jsem si postavy, tak mi to romantická linka vůbec nevadila. Podruhé už tuhle sérii asi neuvidím, vyloženě pecka to není, ale během 2 dnů jsem to dal a nenudil se. ()

Vavča

Pedro Alonso se nám jako Berlín vrací a rozjíždí perfektně naplánovanou loupež , nebýt toho, že chce manželku hlavního cíle, který je správcem šperku v super silném trezoru. Berlínova partička má vychytané charaktery, hackerka, vědkyně, siláka, zlodějíčka a elévku loupeží (krásná Begoňa Vargas). Epizody jsou perfektně vypointované s cliffhangery jak Brno. Série má vtipné, silné dialogy, umí přinést emoce postav, je zde spousta skvělých nápadů, akční jízda až do konce, která vám nedá spát. Viděno v prosinci 2023. ()

Kothy

Ani Papírový dům se tomuhle ždímání nevyhnul a dostal spin-off. A která jiná postava ji mohla dostat než ta nejoblíbenější. Sledujeme jeho příběh v Paříži, kde se s jinou partou snaží ukrást drahé šperky. Samozřejmě se opět nechá zblbnout ženou a vše se zkomplikuje. Až překvapivě moc se tento seriál místo na loupež zaměřuje na lásku a vztahy. I tak to ale překvapivě funguje. Potkáme tu pár starých známých postav, ale jinak se to nese v úplně jiném duchu než Papírový dům. Ona totiž samotná loupež proběhne velmi hladce. Komplikace nastanou až ve chvíli, kdy se s lupem snaží uniknout z Francie. Finále je dost vymakané a najdeme tam pár zajímavých vychytávek. Podaří se ale všem bez úhony utéct policii? "Dejte mi ten kalich!" ()

Chrustyn

Překvapivě slušná dojička úspěchu Papírového domu, která nepřináší nic nového ale v rámci 8 dílů, dokáže zabavit a fandové se znovu setkávají se svými oblíbenými postavami. Jako seriálový heist už bohužel slabší, protože samotná velkolepá loupež je odbytá a vše je soustředěno primárně na útěk a budování romantických vztahů mezi postavami. S napínavého seriálu se tak v posledních částech stává regulérní telenovela, která je občas narušena nějakou akcí, která se dořeší ani ne tak důvtipem postav, jako scénáristickými berličkami. Pořád je ale Berlín slušným doplňkem, jen se obávám těžby dalších postav a že jich nebylo málo. ()

TheEvilTwin

Tady si z nás udělal někdo pěknou prdel. Přišli jsme sem totiž pro vychytralou akční heistovku s triky, zvraty a plnou napětí podobně jako v La Casa, ale dostali jsme úplně sprostou, trapnou a jednoduchou story s nezáživnou bandou bez jediného nápadu. Celá tahle série totiž působí jak parodie na původní počin a nesahá mu ani po kotníky. Postavy jsou až podezřele a na sílu podobné původním postavám (Nairobi…), celá loupež je až směšně jednoduchá, bez zvratů, bez větších plánů nebo převezení policajtů a vše jim vychází “jen tak” vlivem náhody. Nedočkáme se snad jediné chytré scény či jediného zvratu, který by nám vyrazil dech, ba co hůř, místo aby se scénář soustředil na svou hlavní linku, dělá tady z toho hollywoodskou love story, kdy doslova KAŽDÝ z party má svůj zamilovaný proslov, řeší své trable nebo se jeden do druhého zamiluje a to ani nebudu zmiňovat, jak dementně se tady každý chová, protože tady všichni pobíhají jak splašené slepice a dělají doslova věci, které by nikdo neudělal (co uděláme po loupeži 50mil dolarů? Ajo, půjdeme ukrást auto, jezdit nelegální závody a omylem v něm ztratím šperk za 5 mega! To zní na vrcholové zloděje logicky, ne?!).Vlastně se mi slovy těžko popisuje, jak mohli z tak očekávané série udělat takový odfláklý brak, a upřímně netuším, co zde zdejší experti tak hodnotí, protože Berlín prostě nemá vůbec nic společného s La Casa a působí neskutečně nudně a bez šťávy. Výsměch původní sérii i divákům. ()

liquido26

No popravdě jsem čekal nudnou generickou krimi, která bude jen těžit ze slávy Papírového domu a bude to celé LGBT friendly a rasově vyvážené, ale NE. Berlin funguje jako samostatný svébytný seriál s dobrým scénářem a zajímavými vedlejšími postavami, který nepostrádá napětí a není nijak poplatný dnešní módě. Díky bohu. Není to tak napínavé, dramatické, smutné ani osudové jako Money Heist, ale to vůbec nevadí. Hodně slušná zábava, která potěší jak příznivce Papírového domu, tak lidi, co ho nikdy neviděli. ()

sofiapetra

Tentokrát kašlu na hvězdy, málo se mi jich dávat nechce a hodně si ten pitomoučkej scénář nezaslouží. Berlína bylo ale skvělé a nostalgické si znovu připomenout. Jen se těžko věřilo, že se to odehrávalo za jeho mládí, když mu od dob La Casa de Papel přibylo tolik vrásek. ()

ilemas

Shlédnuto na Silvestra na jeden zátah. Kvalit Papírového domu to nedosahuje, hodně keců o lásce, všichni někoho milují, j eto úplně něco jiného, ale pěkné, líbilo se moc. Nemám rád, když se se staršími herci natočí prequel to samé jako Orphan 2, navíc, jak mu můžou říkat Berlin, když přezdívka vznikla později v Papírovém domě od profesůrka, který celou bandu pojmenoval podle hlavních měst? ()

M.i.k.e

potom co tvůrci zkazili třetí a čtvrtou řadu Papírového domu jsem od Berlína neměl prakticky žádná očekávání a dobře sem udělal. Místo oddechové heistovky jsem totiž dostal uslzenou telenovelu, ve které se všechny postavy chovají jako idioti a samotná loupež je tu vlastně jen okrajová záležitost, která se prostě stane. Je sice hezké že se sem povedlo natáhnout známé figury, ale ty nakonec jen umocňuji jak moc to celé nedává smysl. Napětí tu prakticky neexistuje i když hudba říká opak a v úplném závěru sem fandil spíš policii. Od ještě většího průseru to tak zachraňuje jen Berlinovo charisma, které velmi často úspěšně zakrývá to že i on se chová jako úplný retard. Příště už raději takhle ne...40% ()

cariada

Na tohle jsem byl hodně zvědavý. Jenže co si budeme nalhávat druhý Papírový dům se prostě nekonal. Ano vytáhla se jedna původní postava, ale ta to celé neutahne . Nové postavy nejsou špatné a některé mě hodně baví, třeba nový profesor či starší, ale sexi panna. Celý děj by se měl točit kolem loupeže klenotů jenže celé tohle je tam spíš okrajově či je to svedeno na druhou kolej. A vše se točí kolem zamilovanosti jednotlivých členů patry, které samozřejmě ovlivní i loupež a hlavně to jak se dostat pryč ze země. Nápadů je tam spousta, ale sebe líp naplánované to stejně bere za své, protože si každý dělá co chce. Přesto to končí zamilovaným happyendem což to celé sráží minimálně o stupeň níž. Přesto neříkám že jsem si to neužil. Škoda že se tam neukáže taky původní profesor jen se tam o něm zmíní. ()

Wormboy

Akcia, vtip, vata, nuda, vata, akcia, vata, nuda, vata, vtip, vata, vata, vata, vata, vata, vata, nuda, akcia, vata, vtip, vata, vata, vata, vata, vata, vata, vata, vata, vata, vata... Inymi slovami, scenaristicka impotencia skrizena s natlakom Netflixu na tvorbu plnoformatoveho serialu, ktora k zaveru pripomina skor nepodarenu grotesku, ako co i len ciastocne seriozny thriller. Spravit z toho dvojhodinovy filmovy prequel, dojem by bol zrejme znacne odlisny. 1,5/5* ()

necisty

Na svého mladšího brášku to samozřejmě nemá, ale je příjemné se znovu vrátit do známého a skvělého prostředí španělských promyšlených loupeží. V druhé třetině bohužel přestáváte věřit tomu, jak se ze všeho dostanou, ale to si naštěstí spraví příjemným závěrem a musím uznat, že mi vyhovovalo, že to tentokrát bylo víc zábavné a romantické, než dříve ponuré. Uvidíme co pokračování. ()

KajusaK

Jeden z nejhorších spin-off co jsem kdy viděla. Neustálé doufání, že to nabere dech, vyhrabe se ze dna a něco z té "zápletky" bude. Ne není. Je to španělská telenovela s napárovanými herci s minimem momentů překvapení. Najwa a Itziar jsou tady tlačeny úplně na pilu, takže ani ony nestojí za shlédnutí, navíc dostaly cca 15 minut prostoru. Lituji 6 hodin času, které jsem do seriálu investovala. Snad už podobný spin-off nevznikne. ()

sir-dave

Pomalejší rozjezd postupně nabíral na síle. Opět výborný casting, postavy si člověk zamiluje, vrací se na chvíli i dvě staré známé. V podstatě La casa de papel v bledě modrém, ikdyž původní seriál měl lepší náboj. V osmi dílech je narváno vše co šlo, od loupeže po následné zápletky, má to napětí, promyšlený scénář, jen nepřidává nic nového. Po papírovém domě tu díru v loupežných tématech prozatím nikdo nezalepil, tak jsem s Berlinem nadmíru spokojen. ()

DragonnCZ

Naprostá senzace a genialita roku 2023! Berlín je TOPový seriál a já chci 2. Sérii. Kdo miluje původní La Casa De Papel bude bezpochyby unešen a kdo neviděl si tak či tak užije i toto. Sice se od původního seriálu dost distancuje. Dbá na chemii postav, lásky a rozepře. Než-li na akci se víc zaměřuje na ty dialogy a já jsem tento seriál hltal každým dechem. Herecké výkony byly nepopsatelné a Pedro Alonso je skvělý jakožto Berlín to musí uznat každý. A napětí? To bylo nepopsatelný! Poslední 3 epizody byly naprostý peak.. A co mě dostalo na kolena byla v 8. Epizodě píseň Felicità. Já seriálu uděluji 9 bodů z 10. ,, Felicità. È tenersi per mano, andare lontano, la felicità... " ()