Příběh je z doby honů na čarodějnice a vypráví o inkvizičním soudci, který se zamiluje do vesnické dívky. Podobně jako Kladivo na čarodějnice pojednává o uměle vykonstruovaných a mučením vynucených doznáních dívek a žen, které měly obcovat se Satanem. Ve druhé části filmu se děj obrací k intimnímu sblížení mezi soudcem a jednou z dívek, která však na Satana věří a spolu se svými přítelkyněmi provozuje pravidelné sabaty. (RetroMan)

ancientone

Slabnúca ozvena Alucardy, servírujúca naozaj trápne guilty pleasure momenty v nepredstaviteľne mŕtvolnom tempe. Veľa prešľapov je pri takto lacnej produkcii stále úplne pochopiteľná a v rámci svojho ranku sa film drží na pomerne znesiteľnej úrovni. PS. prirovnania ku kladivu na Čarodejnice sú nemiestne. ()

molcan2

Na konci 60 a začiatku 70 rokov bolo veľa tematických hororov ohľadom inkvizície, a tento je jeden z najlepších. Je tu všetko čo očakávate, od ukričaných scén mučenia vrátane odstrihnutia bradavky, úžasne kreatívne scény pohanov uctievajúcich Satana, a samozrejme ako to býva u Naschyho filmoch - nahé ženy. Navždy si zapamätám scénu ako jednooký sluha kradne kúpajucim sa žena oblečenie. ()

darkrobyk

Příjemné překvapení - historické drama ukazující temnou stranu církve, o horroru bych snad ani nehovořil. Přítomnost Satana, sabbat a orgie se odhrávají ve snových a halucinačních scénách. Není divu, že Španělsko má potřebu vyrovnávat se se svojí minulostí - my měli Bobliga, oni dali světu jednoho z největších inkvizitorů, jehož jméno budilo hrůzu a bylo spojeno s krutým fanatismem - Tomás de Torquemada. Španělská inkvizice se stala skutečným postrachem! Podobně jako v našem Kladivu na čarodějnice také zde je ukázáno, jak snadné bylo někoho obvinit z čarodějnictví a ještě snadnější ho donutit ke lžím. Tyhle snímky mají nadčasovou hodnotu, jelikož vynucování tzv.pravdy mučením dokážou všechny režimy napříč dějinami. Výjimečné je ukázání toho, že nikdo si před mocí církve nemůže být jist, ani její samotní členové (trochu to připomíná osudy komunistů u nás v 50.letech). Výtvarné ztvárnění některých scén je velmi působivé, zejména sny a přeludy. V určitém okamžiku divák čeká, zda se snad celý příběh nezlomí do satanského horroru s vítězící černou magií, a to se mi, krom kritiky církevních praktik a moci jako takové, líbilo. ()

Karlos80

Překvapivě na svou dobu docela krotký film co se týče gore scén a krve. Po této stránce tedy mírné zklamání, pár scén možná pěkných, ale žádná z nich se tu divákovi nespíš natrvalo nevryje do paměti, příběh muže-soudce lovce čarodějnic někdy kolem roku 1500 ve Francii, který podléhá lásce jedné vesnické krásky, která ale uzavřela pakt se samotným Satanem s tím zničit jej, celkem ušel. Snad byl dokonce založen na skutečném příběhu, proč by ne? Naschy byl výborný herec a zde v tomto svém debutovém filmu se ukázal i jako velmi schopný režisér. Film bych srovnal s britským "Witchfinder General", ale tento byl přeci jen o trochu více grafičtější co se týče násilí. Typický shocker. Ale i tak doporučím spíše konvenčnější západoněmecký "Mark of the Devil" nebo brutální taliánskou věcičku "Flavia the Heretic". ()

Gorehound

Veľmi dobrý historický kúsok, provokatívny, samotný Naschy režíruje s citom, zaujato a zmyslom pre atmosféru. Inkvizičné praktiky sú veľmi kruté, a pomerne dosť graficky znázornené, skvelý je príbeh, ktorý pekne necháva miesto aj pre viac výkladov. Krásne ženy, Španielsko a sústredený Naschyho výkon sú samozrejmosťou. Skvelý film, ďalsí z klenotov hororov(a vôbec filmov) zo Španielska. ()

• Paul Naschy v tomto filmu debutoval jako režisér. (Pumiiix)