Historické drama natočené na motivy hry slavného Arthura Millera vychází ze skutečných událostí, ke kterým došlo v roce 1692 v americkém městečku Salem, obývaném komunitou puritánů. Jednoho rána se skupina dívek vydá do lesa, kde se účastní zaříkávání černošské otrokyně. Přistihne je však reverend Parris a dívky se rozutečou. Dvě z nich krátce po návratu domů upadnou do bezvědomí. Dívky to jen předstírají z obav před trestem, ale reverend se po dohodě s některými osadníky rozhodne povolat do Salemu známého lovce čarodějnic, reverenda Halea. Přestože zkušená vědma dívky probere a stejně jako rozumný farmář John Proctor, radí představeným obce, aby Halea poslali pryč. Reverend Parris však trvá na svém a brzy se městečko mění v peklo.
Hale vyslýchá dívky a jedna z nich označí za iniciátorku zaříkávání Parrisovu neteř Abigail. Ta v sebeobraně prozradí otrokyni Titubu, která během mučení označí za čarodějnice některé salemské ženy. Postupně se kní přidá také Abigail a další dívky, které v transu obvinují stále další a další ženy. V Salemu začne hromadné zatýkání. Lidé se začínají bát jeden druhého. Někteří si obviněním z čarodějnictví začínají vyřizovat osobní účty, malá dívka obviní starce, jehož pozemky chce získat její otec. John Proctor, který zná pravdu se sejde s Abigail a varuje ji. Dívka kdysi sloužila u něj na statku a do farmáře se zamilovala. Proctorova žena Elizabeth ji proto vyhnala. Nyní se chce dívka pomstít a obviní ji z čarodějnictví. Reverend Hale si uvedomuje, že se situace v městečku vymkla kontrole.
Společně s Proctorem a dalšími se ji pokusí zastavit, to se však ukáže nad jejich síly. Abigail dovedně manipuluje dívkami a v železech končí stále více lidí, začínají popravy. (oficiálny text distribútora)

crha

Drama u kterého jsem se místama musel smát. Srovnávat s Kladivem je podle mě namístě, zvlášť, když ho Kladivo rozcupákuje na plné čáře. Winona tady hraje největší čubku na světě, ale jejím kukadlům bych stejně odpustil všechno, jediný kdo mi vadil byl ten její kolektiv. Hrůza, hnus, k zblití, na ránu... Ale zpátky k filmu, v Salemu jsou dobří a neokoukaní herci, ale místama děj hraje moc na city a hlavně se z celého filmu dalo vytěžit mnohem víc. Třeba soudce byl měkejš, takový Boblig by s nima zatočil líp. 60% ()

jhrasko

Ťažké hodnotiť pre nás všetkých, ktorí obdivujeme Kladivo na čarodejnice. Na prvé pozretie, krátko po premiére, som bol sklamaný, porovnával som, Hytnerov pohľad mi prišiel príliš teatrálny. Opakované pozretia ale potvrdili výnimočnosť herectva Joan Allen a Paula Scofielda, v oboch prípadoch ide o dokonalú ukážku hereckého minimalizmu. D.D.Lewis je spoľahlivý, ako vždy, Winona nech sa snaží, čo to ide - proste nejde to, neveril som jej. Paralela so životnou skúsenosťou autora predlohy Arthura Millera je strašidelná. ()

S.Quentin QUALE

V roce 1996 se Winona Ryder setkala již podruhé v kariéře (poprvé ve Věku nevinnosti) s hereckou extratřídou jménem Daniel Day-Lewis. Historický film Čarodějky za Salemu příliš slávy nesklidil, nicméně pro zvídavce o čarodějnickou tématiku by mohl být vítaným kouskem, jelikož se snaží co možná nejvěrněji vykreslit známé události malého městečka státu Massachusetts roku 1692. Ač snímek obsahuje scény věšení a mučení metodou tzv. Peine forte et dure, zůstali tvůrci v explicitnosti žalostně při zdi, takže čistě pro srovnání uklidňuju, že například k Vávrovu Kladivu na čarodějnice (či dalším inkvizičním kusům v samostatné sekci na mém profilu) se tady ani vzdáleně neblíží. 60% ()

Maynard.

Už vím proč nemám rád Winonu Ryder. Je to přesně kvůli tomuhle filmu. A přitom to zahrála naprosto skvěle. Něco jako Ta úča z Harryho Potra, který ani nemůžu přijít na jméno. Celej film mě přesvědčil o tom, že flanďáci jsou a dycky byli jantaři, kteří si dělali co chtěli pod rouškou bóóóží. Asi to v améru nebylo tak přísný jako u nás v europě, ale i tak se tam našlo pár vygumovanejch šílenců. Už sem teda viděl přísnější "inkvizitory", asi největší masér ve Jméno růži. Tenhle byl hodně slabej a ani z něj moc nešel strach :o). Na filmu oceňuju, že to neskončilo happy endem, což se jen tak nevidí. ()

Anderton

Čo dokáže narobiť jedna odmietnutá žena. Nakoniec som ani nepremýšľal nad monštróznosťou samotných procesov, keďže sú všeobecne známe, ale skôr nad pomerom viny v celkovej mozaike hrôzy. Na počiatku je totiž stále, chtiac nechtiac, nadržaný chlap, a nech ho jeho svedomie trápi na maximálnu možnú mieru, nič s týmto faktom neurobí. No a nasleduje domino spôsobené zákernosťou, hlúposťou, davovým šialenstvom a fanatizmom. Že to nemôže skončiť dobre, musí byť každému od začiatku jasné. Herci sa snažia čo to dá, réžia je ale skôr rutinná a postavy väčšinou tak nesympatické, že by ste ich najradšej povesili po desiatich minútach. ()

• Proces s čarodějnicemi proběhl v Salemu v roce 1692. Na jeho konci bylo 19 rozsudků smrti... (Petulka88)