Kelly se dozví o úžasném bohatství ve zlatých prutech, které si Němci ukryli v malé francouzské bance hluboko na nepřátelském území. Seržantu Crapgameovi je hned jasné, jak báječný nápad Kelly má, a naverbuje tu nejbláznivější četu tankistů, jakou jste kdy viděli. Když bojová jednotka přijme ještě drsňáka Velkého Joea, může celá akce začít. Generál Carroll O'Connor je na velitelství poučí, jak mají zaútočit na nepřátelské území. Kdyby jen tušil, o čem je poučuje! (oficiálny text distribútora)

Arccos

Poslední dobou nějak nemám náladu na filmy, co se tváří jako válečné, ale jsou to jenom kovbojky zasazené do jiného prostředí. Kellyho hrdinové nic jiného nejsou. ()

DeDanu

Western, co se odehrává za Druhé světové. Skvěle jsem se bavila. Hlavně sebou nikam neberte negativní vlny. I když jedete třeba do války! ()

VanBradley89

Já už to kdysi dávno viděl, ale pro hodnocení jsem si to radši připomněl. A moc dobře jsem udělal. Protože je to odlehčenej a neskutečně zábavnej, válečnej film, kde je každá postava strašně sympatická. Nebojte se délky, pořád se něco děje takže to zase tak dlouhý nepříjde a hlavně nevysílejte negativní vlny. Jo a nesmim zapomenout na výbornou hudbu. ()

krivkin

Dnes už je to směšné. Neviděl jsem to nikdy jako děcko, takže žádná nostalgie, válečný film to není a bohužel ani příliš vtipný. Asi to mělo ulehčit americkým vojákům jejich pekelný úděl ve Vietnamu, ale to je asi tak všechno. ()

moudnik

Válka trochu jinak, střílí se, plazí se, bojuje se, ale... Šábes o zlato se skopčáky, to je výsledek mise Kellyho a jeho parťáků v tomto výborně obsazeném filmu, kde máme možnost vidět mladého Clinta Eastwooda a jiné herce, kteří posléze dokázali zahrát i náročnější role. To, že Shermany nedokázali prostřelit pancíře německých Tygrů, jsem se dozvěděl až po shlédnutí tohoto snímku. Ve škole jsme se to totiž neučili. Jeden z prvních filmů, který koloval v letech osmdesátých na starých videorekordérech. ()

brasek

Čo sa týka komédií, tak som náročný divák. Tento snímok ma však očaril... v celku podarená akčná vojnová komédia. ()

superzurda

Opět vkusně smíchané žánry komedie a válečný. Umí to nejenom Francouzi, ale i Američané, kteří se ke všemu obejdou bez negramotných Němců. Film mě bavil a i přes svou délku si udržel velmi dobrý standart. ,,Proč vždycky když se blížíme k městu, objeví se několik divizí v kravatách a slíznou nám smetanu?" ()

p.a.douch

Doopravdy pěkný válečný film. Hlavní hrdinové v podání Eastwooda, Savalase a Sutherlanda - už jen kvůli nim stojí za to tenhle film vidět. Pěkně pragmatičtí hoši. Zapůsobil na mě i velitel Tigra II. v podání Karla Otta Albertyho. Scéna schůzky před hlavní tanku mě utkvěla v paměti od prvního shlédnutí tohoto filmu (a to bylo ještě za hlubokého totáče). Na rok 1970 doopravdy pecka a musím říct, že mě baví i dnes. Režisér Hutton to zvládnul moc pěkně (jsou vidět jeho herecké zkušenosti). Kamera Gabriela Figueroa Mateose, taky velmi pěkně vystihuje válku ve vší své špinavosti (Don Rickles a Harry Dean Stanton - špatnej nápad schovávat se za latrínou). Zkrátka úplně zasloužených 80 % (a jestli mě Kelly a jeho kámoši budou stejně bavit i za 10 let, hodnocení ještě zvýším). P.S.: Mrkvič má sice pravdu, ale přeci jen Mrchožrouti - to už je rok 1984 a pohled na válku se už zase posunul (a Cizinecká legie je zkrátka Cizinecká legie). ()

Aidina

…“Tady nikdo neví, kde je německé území a kde je to naše…“ Válečný film o honbě za zlatem – jde o 16 milionů dolarů ve zlatých prutech. Skvělé obsazený film s hvězdy jako je Eastwood, Salavas, Sutherland a k tomu ještě geniální dabing s Moravcem, Pavlatou, Sejkem. ()

Radek273

Opravdu vydařený snímek, ve kterém doslova září Savalas, zdatně doprovázený Eastwoodem. Možná nebýt dabingu, nebylo by to tak očividné, ale Moravec se svým hlasem opět čaroval a povýšil tak vše ještě o další úroveň. Inu, kdo umí, umí. Nutno však dodat, že zde figuruje celá plejáda dalších hereckých es tehdejší doby. Pravda, hrubost a surovost války tu k nahlédnutí úplně není, nicméně vtipné hlášky a částečný nadhled nad tehdejší tvrdou dobou se vyplatily a nabízejí netradiční (francouzsky) zábavný styl válečného filmu. ()

Felix22

Příjemná válečná heistovka trochu prodchnutá westernem. Eastwood tentokrát dostal jméno Kelly, jinak by ho mohl člověk pokládat za bezejmenného pistolníka z Dolarové trilogie. A vedle něho musím zmínit i Sutherlanda, který si roli šíleného velitele tanků neuvěřitelně užíval. Obzvláště konec připomíná western, kdy Eastwood, Sutherland a Savalas jdou proti německému tanku. ()

G3000

Rozhodně skvělý válečný film s originálním námětem. Herci jsou skvělý (hlavně Donald Sutherland), spousta akce i příběh je dobrý. Akorát zdá se mi, že jsou ti Němci nějak tupý. Žádného nenapadne vzít třeba granát a umírají jako na běžícím pásu a u Američanů pro změnu neumírá nikdo, i když jsou ve velké nevýhodě. I tak jsem se skvěle bavil. 80% ()

GCaesar odpad!

Film je docela přesným obrazem toho, jak si američtí vojáci mysleli, že to bude vypadat až budou v Evropě bojovat proti Němcům. Zdůrazňuji že to je obrázek amrické představy, kde američtí vojáci klidně střílejí neschopné Němce po desítkách za pomoci pistole bez nábojů a jediné, co jim brání v postupu jsou omezení z horních velících míst. Logika zřejmě autorovi filmu moc neříkala a tak se ve snímku vrší jedna pitomost na druhou. Němečí vojáci mají nulovou inteligenci a člověk se musí divit, že chvílemi nenarážejí do stromů a navíc mají zázračnou schopnost přitahovat kulky, i když hlavní hrdina střílí vedle. Celý film se pak stává naprostým blábolem obřích rozměrů už od chvíle, kdy Kelly a jeho "hrdinové" vyrazí za nepřátelskou linii a kdybych tu měl všechny nesmysly vypisovat, mohl bych to rovnou vydat jako knihu. Já filmu v žádném případě vyšší hodnocení dát nemohu, neboť z historického a logického hlediska je celý film skutečně jen obřím souborem nesmyslů. ()