Dobré ráno, Brno!

• angličtina Good Morning, Brno! (festivalový názov)
Česko, (2023–2024), 7 h 52 min (Minutáž: 26–34 min)

Kamera:

Petr Koblovský

Hudba:

Ivan Acher

Jan Kolařík, Zuzana Zlatohlávková, Ondřej Kokorský, Simona Lewandowska, Tereza Volánková, Ivana Hloužková, Slávek Bílský, Vojtěch Hrabák, Roman Slovák (viac)

Dobré ráno, Brno! je osmidílný televizní seriál Jana Prušinovského, který si tentokrát vybral prostředí živě vysílaného ranního pořadu, o němž vypráví s obrovskou nadsázkou. Pořad Dobré ráno to nemá jednoduché. Je to ranní show, jejímž posláním je připravit diváky do nastávajícího dne pomocí dobré nálady. Každý ho zná, ale málokdo na něj soustředěně kouká. Pro několik šťastlivců bývá tento pořad odrazový můstek k další kariéře a pro většinu hrob... Když na Špilberku zhasne noční osvětlení, rozsvítí se v režijní místnosti studia České televize na druhé straně města červené světýlko a společně s ním se rozzáří i oči ostříleného televizního režiséra Mirka Kurše. Se svou televizní rodinou, vlastní už dávno nemá, každý sudý týden bojuje o přízeň vstávajících diváků, kteří spouštějí své televizní přijímače, aby zahnali ranní chmury. Že rána nejsou vždycky dobrá, to ví Mirek, milovník piva a žen, moc dobře. Přes nepřízeň techniky, lidského faktoru, přírodních i hromadných katastrof chce ale všem těm, kteří to potřebují, společně s moderátorkou Radkou a jejím kolegou Cyrilem pravidelně naživo popřát – Dobré ráno, Brno! (Česká televize)

Recenzie používateľa Chudobka k tomuto seriálu (10)

Epizoda 1 (2023) (S01E01)

Divím se tomu nízkému hodnocení. Tento díl jsem viděla v ivysílání třikrát a ohromně jsem se bavila. Janu Kolaříkovi role sedne, ostatní herci taky potěšili, Pavlica je můj oblíbenec, líbila se mi i Žalmanova píseň v úvodu a závěru epizody. Na Dobré ráno z Brna se dívám už několik let, Soňa s Ondrou jsou výborní moderátoři a já doufám, že se taky pobavili. ()

Epizoda 2 (2023) (S01E02)

Druhá epizoda byla o něco slabší, ale ani tak jsem se nenudila. Kolařík je výborný, Roman Slovák jako bezdomovec Luboš mě baví. Z hereček mě nejvíc zaujala Tereza Volánková. ()

Epizoda 4 (2023) (S01E04)

Tato epizoda se mi zatím líbila nejvíc. Potěšilo mě, že více prostoru dostala Tereza Volánková, její postava mě fakt baví.  Plakáty vyvěšené u paní hudební dramaturgyně mě taky pobavily. Koncert Ládi Křížka - paráda! Ještě kdyby tam byl aspoň kousek rozhovoru s Hartlem. Ale ten jeho smích možná stačil. ()

Epizoda 6 (2023) (S01E06)

Fekální humor v komediálním seriálu někoho pohoršuje? Já jsem se opět dobře bavila. A chválím Vojtěcha Hrabáka, který se mi líbil už v Hastrmanovi. Zajímavý typ. ()

Epizoda 7 (2023) (S01E07)

Konečně se opět objevil na scéně bezdomovec Luboš, už mi chyběl. Moje oblíbenkyně do sebe cpe lexauriny, ale Mirek složitou situaci  zvládne. Výborní zvukaři, Šmarda taky bavil. Zázrak! ()

Epizoda 8 (2023) (S01E08)

Brňáci mi každé pondělí zvedli náladu. Oblíbila jsem si celý tým. Uvítala bych pokračování, ale to by se musel stát zázrak. (Věřím na zázraky!) ()

Epizoda 1 (2024) (S02E01)

Pan Prušinovský v rozhovoru řekl, že nechápe slovo korektní. A já říkám, že humor je něco, co mu sedí. Potěšil i Marhoul na chalupě (uvnitř chalupy plakát Nabarvené ptáče) i ve studiu. Všechny postavy (bohužel až na tu jednu, která moc chybí) jsou zpět a můj oblíbený Šmarda  v režijní židli se překonává. Nebo se o to aspoň snaží. Díky za Dobré ráno, pane Prušinovský. ()

Epizoda 4 (2024) (S02E04)

Třemi hvězdičkami nadhodnocuji. Pořád čekám, že se dočkám něčeho podobného jako v první řadě. A ono nic. Připadá mi, že Mirek se chová úplně jinak než v první sérii. Že by ho úraz tak změnil a on totálně zblbnul? A kde přišel k těm všem nemocem tak najednou, že musí brát tuny léků?Zlatohlávková podle mě přehrává (ale to není její vina, asi je to přání režiséra ), už je mi protivná. Šmarda pobaví vždycky, ale teď se téměř nevyskytuje. V první řadě mě bavil i bezdomovec Luboš, ale ten už (bohužel) není bezdomovec. Tereza Volánková je stále dobrá, líbí se mi i v menší roli ve Smyslu pro tumor. Pár vtipných momentů se našlo, ale fakt jenom pár. A že bych se dívala na každou epizodu dvakrát a smála se nahlas jako při první sérii, to tedy ne. ()

Epizoda 5 (2024) (S02E05)

Tato epizoda byla mnohem lepší než ta minulá. Zlatohlávková nepřehrávala, na scéně je Šmarda (ten mě pobaví vždycky) a jako třešnička na dortu Daniela Špinar s Pražáky. ()

Epizoda 8 (2024) (S02E08)

I když druhá řada seriálu byla slabší než ta první, pořád jsem se měla na co těšit. Závěrečná epizoda mě pobavila. Ne že bych se zrovna smála nahlas, ale to přece není nutné. Vtipných okamžiků bylo dost. Beran nebo kozel, Cyrilova kytice, děkovná řeč na plese, Radka v hlavní roli pod taktovkou bezvadné Daniely Špinar, diváci, kteří nevěřícně zírali na to veledílo s baletem, nervozita režisérky při premiéře...A ten závěr! Děkuji, pane Prušinovský. Rychle zase něco natočte prosím. Pondělky bez vás budou nudné. ()

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

15.01.2024

Ceny české filmové kritiky 2023 - nominace

Ceny české filmové kritiky 2023 - nominace

04.01.2024

Ve čtvrtek 4. ledna byly Sdružením české filmové kritiky oznámeny nominace pro 14. ročník výročního předávání Cen české filmové kritiky, které by tentokrát měly vyzdvihnout výrazná česká… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD