V adrenalinem nabitém remaku filmu z 80. let vezme bývalý bojovník MMA Dalton (Jake Gyllenhaal) práci vyhazovače v motorestu. Brzy se ale ukáže, že ne všechno je tak, jak se zdá být. (Prime Video)

AnanAss

Původní snímek s hříšným tanečníkem za bůhvíjaký akční klenot nepovažuju, ale za povedené nostalgické béčko ano. Po více než třech dekádách zde máme návrat frajera v havajské košili, jehož šatník by si zcela jistě oblíbil i Nick Slaughter, a který pro ránu nejde daleko a dokáže si sjednat pořádek i s kudlou zaraženou v břiše. Nutno podotknout, že jde o návrat povedený a ostudu prvnímu filmu nedělá. Čekají nás opět vyhrocené potyčky v zavšivené putyce, jejíž návštěvu by si dvakrát rozmyslel i vymletý výmol Vémola. Nakládačky jsou to příjemné (na sledování, pro aktéry rozhodně ne)… i když si zde občas vypomůžou kompjuteroví trikaři. A není jich zrovna málo. No, a to je tak to hlavní, oč tu běží. Jack Gyllenhaal je nabušený solidně a jede svůj standard pohodáře, co se rozhodne vybít celé přímořské městečko. U McGregora bych rád řekl, že hraje dobře… problémem však je, že on to vymaštěné hovado nehraje. Takže souboj Gyllenhaal vs. Swayze bych považoval za nerozhodný, jelikož sympaťáci byli oba. Na režisérském postu nakonec tedy rejža staršího filmu Limana těsně porazil, zápas to byl však po dlouhou dobu dost vyrovnaný. Vychází mi z toho velmi slušná šestka a příjemná oldskůlová podívaná v moderním kabátu. ■ AnanAss‘s Score: 6/10 ■ ()

BOURQUE

Remake dnes už kultového snímku z konca osemdesiatych rokov nie je typickým remakom. Akože áno, je tu prekrývanie na úrovni niektorých prvkov príbehu, ale celý film sa dá interpretovať ako samostatný počin, ktorý je aj trochu takým „nezávislým“ pokračovaním. Liman sa snažil natočiť film, ktorý nejakým spôsobom uctí spomínanú klasiku. Z výsledku mám skôr zmiešané pocity. Jake Gyllenhaal v dobrej fyzickej forme, ale show ukradne „psycho“ Conor McGregor, ktorý vo vedľajšej roli zatieni všetkých záporákov. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Juvecz

Originálu s Patrickem Swayzem na kterém jsem vyrůstal jako dítě, tenhle remake nesahá ani na paty, pro mne celkem zklamání hlavně co se týče scénáře... Hodnocení 60% ()

DAPDO

Celkem mě udivuje, že má někdo chuť točit podobný filmy. Jak kdybych se vrátil o 30 let zpátky, kdy vládly béčkový filmy s van Dammem. Gyllenhall a McGregor, za každýho jedna hvězda. ()

franzkfk

Až na některé vtípky a CGI plachtění ve vzduchu, je to stará dobrá filmařina. Stejně jako Jump Street je to spíš "samotář", který nedělá předloze ostudu, jen ji parafrázuje. Škoda, že to nešlo do kin. ()

Nix

Pocta béčkovým filmům a originálu jak vyšitá. Nebudu oba dva filmy srovnávat jelikož tvůrci tohohle filmu to udělali trochu po svém a za mne to fungovalo. Ale co filmu prospělo tak Connor. Jeho příchod pozvedl film a rozjel zajímavou jízdu se skvělou akcí. Kamera je perfektní, i když občas pohled z první osoby mi přišel trochu chaotický, ale jinak odvážný krok a líbil se mi. Vše vypadá parádně akorát Jake působí až moc uvolněně a to jeho věčné usmívání působí jako kdyby něco bral. Ale jinak jsem se bavil. Pěkná pocta a rád bych viděl Connora v dalších záporných rolí, jde vidět, že to má v sobě. Akorát to natáčení muselo bejt asi tvrdý, občas to vypadá, že nějaká ta rána padla doopravdy. Akorát i když je tam akce dost, nečekejte nonstop jízdu, film obsahuje i dost dialogů, ale mne to nijak nepohoršilo, dycky to vykompnezuje nějakou hláškou nebo pak právě akcí. Já se k tomu určitě rád vrátím. ()

messi@h

K původnímu Road House se pravidelně vracím, je to mezi akčními filmy takové moje guilty pleasure, stejně jako např. Commando. Patrick Swayze tam má obrovské charisma a bitky jsou správně syrové. Není to žádný hongkongský balet, ale řežba, která opravdu bolí. Kamarád a mentor hlavního hrdiny je moc sympatická postava a záporáci jsou slizcí a nebezpeční. Na remake jsem se těšil, protože mám rád Gyllenhaala a od režiséra Limana mám dva hodně oblíbené filmy - Na hraně zítřka a Barry Seala. Věřil jsem tedy, že výsledek bude aspoň ucházející. Začátek nového Road House se mi celkem líbil, Gyllenhaal se na roli ukázkově fyzicky připravil a film jen tupě nekopíruje originál, což jsem ocenil. Bohužel, časem začně být film úmorný spoustou věcí: Zaprvé zbytečnou délkou skoro 2 hodiny, zkrácení o 20 - 30 min by mu jen prospělo. I když je herec Gyllenhaal supersympaťák, neustálý úsměv jeho postavy po nějaké době začal vyvolávat spíš dojem mírné retardace (netuším, jak režisér Lyman došel k závěru, že kdyby šel film do kin, mohl by Gyllenhaal bojovat o nějaké ceny - scénář ani režisér mu nedovolí předvést vůbec nic z jeho nesporného hereckého talentu). Hudba mi k filmu místy moc neseděla a bylo jí podle mě až příliš, tady by se našlo hodně prostoru pro stříhání. Byl jsem zvědavý na Conora McGregora, který měl být tahákem filmu - jenže jeho postava je karikatura šíleného psychopata a na mě osobně působil nejvíc ze všeho jako komická postava. Jeho "nasvalená" chůze s nohama široce od sebe působila strašně nepřirozeně a směšně. Ostatně nikdo ze záporných postav nepůsobil opravdu nebezpečně a hlavní mafián mi přišel naprosto neškodný cucák (bát se ho mohl maximálně jeho barber na začátku filmu). Hyper akční konec s divokými střihy a nefunkčními úhly záběrů mi pak už připadal, jako by ho natočil někdo na tripu. Takže snad jediné opravdové nezpochybnitelné pozitivum filmu jsou prosluněné plážové lokace a sem tam nějaké bitky. Mohl bych dát slabé tři hvězdy nebo silné dvě, nakonec se přikláním ke slabšímu hodnocení. 55 % ()

John80

Skvelý remake po ôsmej verzie filmu ,nechýbajú  Akcia a bojové scény , či pekne prostredie. Jake opäť nesklamal v úlohe MMA ako aj v jeho predošlom filme Bojovník , Chválim 4* ()

Likan7

S přihlédnutím na skvělýho Gyllenhaala, obstojnýho Conora, parádní komorní první půlku a skvělou první bitvu vlastně dost zklamání. Jake je vysekaný jak nikdy, Conor mi, narozdíl od většiny, nevadil a jednoduchý příběh o týpkovi, co si najde doktorku a zmydlí pár motorkářů mě bavil. Bohužel ale první akce byla s přehledem nejlepší a i když každá následující chce být epičtější a lepší, nesahá jí ani po kotníky. Originál jsem viděl před pár dny a rozdílný závěr mě tady vyloženě nas*al. Přesto všechno je tu ale dost pozitiv na to, abych si z fleku chtěl dát dvojku. ()

Hashirama

Film, který je dvakrát delší než by měl být, a neustále se snaží předávat nějaké moderní americké mojo, moc se mu to však ve vší té roztahanosti nedaří. Liman nevyužívá stopáž k budování světa či postav, jen se tak tváří, ale řada prázdných výjevů a poměrně nanicovatých postav dobrý film neudělají. Zápletka je triviální, což je i několikrát reflektováno a Liman se to snaží maskovat videoklipovým vizuálem, tím však přidaná hodnota končí. Postavy jsou triviální, ale snaží se to maskovat neustálými pokusy o hlášky a drsňácké pózy. Choreografie bitek je triviální, což maskuje rozdivočená kamera a zvláštní střihové kejkle. Film, se kterým by šlo vrchovatě zúčtovat za 85 minut včetně titulků, zhostil-li by se ho střízlivý scenárista a režisér, který jasně ví, co chce. Liman se tak opět tváří, ale jeho přechody od dramatu ke křečovité komedii v rámci jediné scény mě přesvědčují o opaku. A nechápu, kde se v něm tyhle bláznivé výkyvy berou. Všemu zmaru dává korunu obsazení Conora McGregora, jehož antiherectví, čurácký přízvuk, dementní výraz a kokotská chůze jak po otoku koulí (citace známého českého publicisty) jsou pravděpodobně to nejhorší, co v letošní filmové nabídce uvidíme. Na druhé misce vah je však sympaťák Jake, atraktivní zasazení a výprava, slušná dávka testosteronu a snad i jistý potenciál stát se podpultovým kultovním béčkem pro začínající fotříky. Jinak s českým překladem názvu se někdo fakt nadřel. 5/10 ()

miroslav6

S určitou dávkou naivity se nejedná o špatný film. Je potřeba nečekat MMA, spíš jen další akční film dobro a zlo. A až se člověk naladí na Gregorovo bláznivé herectví, tak se i pobaví. Možná že právě ta šílenost to nakonec zachrání. ()

bearmeedek

Pro mě zklamání. Povedené jsou jen filmové osmdesátky. Ostatní kazí rádoby humorné chování postav. Gyllenhaal se celý film tváří a chová jako hlupák a ne jako postava, která mu byla přiřazena. Pár dobrých akcí nezachrání celkový dojem. ()

Shaddy1

Znáte ten pocit, když máte hlad, ale doma nic moc nemáte a rozhodnete se "uvařit" si jídlo z toho co dům dal? Zpatláte x různých surovin dohromady, okořeníte a doufáte, že to nebude úplná sračka. Když potom ochutnáte, potvrdíte si, že to být dobré ani nemohlo, při představě, co vše jste do toho zakomponovali. Každý ví, že postavit celé menu na jedné surovině (Jaké Gyllenhaal) prostě nemůže být cesta k úspěchu. ()

Dandy95

Naprostá pecka! Devadesátky jak nikdy! Zabavnej film, utíká, sympatický postavy, hezky odvypravenej, akce i když digitální tak za mě super a Liman má cit. Film má očekávaně trošku klišé příběh, občas temnější ale zároveň si zachovává příjemnou nadsázku. Conor McGregor naprosto brilantní a Liman ho vede přesně k výkonu, který béčko jako je Roadhouse potřebuje, lepší vedlejší záporak být nemohl. Malinko mi chybělo víc využít vedlejší postavy, hodně linek začne a pak tak nějak utichne. I tak, rád bych víc podobných filmů, bavil jsem se super! (Nadhodnotim protože aktuálních 67% si myslím je nesmyslně nízko, tenhle film za mě patří do červených) ()

JohnnyKladno

Pan Karel Vémola musí blahem skákat do stropu, film o vyhazovači… Příjemné Béčko na můj čtvrteční večer to ale bylo. Originál jsem asi neviděl, nebo si ho úplně nepamatuji, nebudu se od něj tedy nijak odpichovat. Road house, mimo jiné láká, nebo je ozvláštněn hvězdou MMA Conorem McGregorem. Odbydeme si ho hned na začátek. „Hraje“ v podstatě sám sebe a rozhodně si natáčení užíval. Malinko se v MMA problematice orientuji a MCG si jistě zaslouží ten největší kredit, zpopularizoval tento sport jako nikdo jiný a dokázal opravdu hodně. Jenže čas je neúprosný a z MCG se v posledních letech stala jen taková směšná postavička a tou je i zde. Karikatura sama sebe. Do Hrozby smrti ( jak zní český překlad ) to ale padne a já se celkem dobře bavil. Neměl bych problém vidět tohoto válečníka v dalších podobně stylizovaných rolích, raději než si kálet na svůj MMA odkaz... Zápletka je naprosto banální. Nechtěný UFC šampion ( Gyllenhaal – nutno dodat, že asi fakt potrénoval ) kývne na „Sedm statečných“ úkol a v podstatě ho sám vyřeší "single handedly"… Co víc dodat k ději. Ale oddychovka je to příjemná, 114 minut uplynulo jako voda a já se nenudil. Závěr byl dost slabej, to se mohly tvůrci posnažit trochu víc. Je to ale relax, který od vás nic nežádá, ale také toho moc nedává. 60% ()

studiobadguy

Roadhouse je takový flashback do devadesátých let, kdy největší trháky byly třeba filmy se Segalem. A o čem že tyhle filmy byly? Segal zmlátil pár gaunerů. To naštvalo hlavního šéfika, tak na něj poslal další gaunery, ty taky zmlátil, pak na konci zmlátil hlavního šéfa a byl konec filmu. O čem je Roadhouse? Gyllenhaal jako sekuriťak zmlátí pár frajerů v baru, tak na něj šéf pošle další frajery, ty taky zmlatí. Pak na něj pošle Conora McGrgeora, toho nezmlátí. Pak se na konci potká s šéfikem, šéfika zmlátí a je konec filmu. Funguje tahle šablona i dnes? Ano, funguje. Důvody jsou jednoduchý. Akce je krásně přehledná a baví celý film (není to sice úroveň třeba Raidu 1 a 2, ale v dnešní době to působí jako nadprůměr). Dále tyhle filmy v téhle době prostě chybí. Dneska mi připadá, že se filmy víc zaměřují na jakési politické agendy ale už nikoho nezajímá, že u toho lidi spí a ty filmy nudí. V neposlední řadě si film na nic nehraje. Roadhouse je řezanice od začátku do konce a věnuje se hlavně akci. NE zbytečným dialogům, NE nějakým stupidním úvodům nezajímavých vedlejších postav a NE nějakým zbytečným politickým tématům ve společnosti. Ješte něco o Conorovi. Ten tu podobně jako John Cena hraje postavu, kterou hraje na UFC konferencích celý život a bylo svěží tohle jeho alterego přenést i do filmu. Škoda jen, že má na můj vkus málo prostoru a tvůrci se nerozhodli jeho herectví víc využít. ()

Matt Damon a Casey Affleck v bostonské vykrádačce

Matt Damon a Casey Affleck v bostonské vykrádačce