Austrálsky lovec Mick „Krokodíl“ Dundee (Paul Hogan) žije s novinárkou Sue Charltonovou (Linda Kozlowski) v New Yorku. Bol by spokojný, keby sa mu necnelo po buši, alebo keby mal aspoň nejakú prácu. Pomoc mu ponúkne černoch Leroy (Charles S. Dutton), obyvateľmi považovaný za ostrého chlapca. Keď ide Mick vybaviť jeho zákazku do úradu nachádzajúceho sa v jednom z najvyšších poschodí mrakodrapu, náhodou zachráni samovraha, ktorý sa chystá skočiť dole. Vzápätí je Sue unesená zločincami, ktorí od nej chcú film so zábermi svojho šéfa Luisa Rica (Hechter Ubarry). Na čo by iný potreboval slušný policajný oddiel, Mick zvládne všetko takmer sám. Po oslobodení Sue obaja radšej odchádzajú do austrálskeho buša, dúfajúc, že ich okrem nástrah tamojšej prírody nič nebezpečného nečaká. O ich odchode sa však samozrejme dozvedajú i mafiáni a vydávajú sa po ich stopách... (TV Markíza)

AxelWers

Tento krokodíl mi veľmi sadol, keď som videl tento film prvý krát, tak som sa veľmi bavil, ako Dundee postupne "likvidoval" celú bandu. Dnes už to nie je také super, ale hodnotenie nezmením. ()

Torgal

Jednotku som videl tak dávno, že si už na nič z nej nepamätám, no toto bola celkom slabota. Dundeeho potenciál v Amerike bol z väčšej časti premrhaný a zúfalí tvorcovia sa museli v druhej polovici vrátiť do Austrálie. Postavenie deja okolo konfliktu s narkobarónom mi s ohľadom na žáner neprišlo veľmi šťastné a nevtipnej hlušiny tam bolo viac než by sa patrilo. Zúčtovanie s bandou zlosynov v buši bolo potom už len úsmevné takým tým smutným spôsobom. 5/10 ()

Razzor_82

"Jsem tu celkem novej a hledám nějakou práci." Oproti jedničce více akční ale zbytečně dlouhé. Mick si ale stále udrží svůj humor, i když už není tak svěží. 6/10 ()

waska

I když nedosahuje kvalit jedničky, pořád je to slušná dobrodružná komedie, tentokrát se Mick zaplete s drogovými mafiány z Kolumbie. Silná trojka. ()

Sign

Už jen moment kdy začala ona pro mne epická hudba (znělka) začínám být omráčen, druhý díl jsem viděl mnohem dřív než první a taky i přes lepší kvality prvního dílu se mi tento prostě líbil víc, neříkám že je lepší než první, není, jen je jiný, a mne osobně se líbil víc, scény v Buši sice nemají takové kouzlo jako v prvním díle, ale i tak se mi líbí, zápletku s mafiány jsem vždycky v tomhle filmu měl rád a líbilo se mi jak s nimy Majk zatáčel :-) ()

Dantte..

Podstatně slabší jako první díl, méně zabavnější jako první díl, ale furt koukatelne. Film ma velké výkyvy v kvalitě. První polovina mě přišla strašně zajímavá se silnými okamžiky, bohužel v druhé polovině film mírně nudí, což je škoda. 70 % ()

TaNya_

Jak se vždycky říká, 2.díly by se ani neměly točit, neboť kazí celkově dobrý dojem z jedniček. Slabší odvar bez onoho kouzla, sice pár scén ještě pobaví, ale už to není žádný zázrak. ()

milwaukee

Správně mělo být: "Jaký máš šance, že odsud odejdeš v tyhle bundě? Nadprůměrný." Tohle je ukázka, jak zprasenej dabing dokáže oddělat dobrej film. A to není problém jen tohoto filmu. Tři a půl hvězdy, jinak bych dal za čtyři ()

maeb

Kdepak, jak se do toho začnou míchat drogoví dealeři, už to není ono. Přesto 3*, hlavně za skvělého Dundeeho a jeho kamarády. ()

Uberlord

Trošku ostřejší než první díl. Ale zajímavej nápad se skvělím provedením, kvalitní gangstři a opět nechybí skvělí hůmor.Navíc, finální scéna se mi vryla do paměti jako jedna z nejlepší, jaké jsem kdy shlédl. A ta hudba! ()

Havala

Logické rozvedení jedničky které se pokouší navázat na její úspěch, což se částečně daří. Film se mi celkem líbit, zábava akorát, ale celkový drajv postupně opadal. ()

meemini

Zábavou srovnatelné s prvním dílem. Opět jsem se vrátil asi o patnáct let zpět (do svých dětských let) a smál se a bavil se do sytosti. Část u Rika před domem mi jediná nebyla po chuti a trochu celý film srazila hodně dolů, časem jsem na to ale rád zapomněl. Je to i tím, že pro krokodýla mám zkrátka slabost. I tak je toho kousku škoda. Navíc chci ocenit těžko překonatelný filmový pár, který tu dvě hlavní postavy vytvořili (Linda Kozlowski je opravdu kočka). I proto je Dundee tak fajn, neřeší se tu vztah ten totiž funguje stejně dobře v buši jako v New Yorku. Krokodýl Dundee je věc dobrodružství, lásky a zábavy! ()

Dinsberg

Chování Dundee ho shrnula krásně postava Luise Rica"...máme štěstí, že jsme si s sebou vzali kryptonit." Superman z džungle, to opravdu nebyl dobrý nápad. ()