Nevrlá samotářka si poklidně žije jenom se svým psem. Když ale za bouře sousedům někdo unese dcerku, pustí se do boje proti přírodním živlům i vlastní temné minulosti. (Netflix)

futislav

Docela povedená akční babička. Jedna hvězda dolů za poněkud nudné povídací pasáže. Ale má to děj, je to napínavé a uvěřitelné. Takový sešlejší Rambo v sukních. Dobrá oddechovka ! Moc nechápu ta hodnocení odpad. Á ha, neměla barevné elasťáky a to se v určitých věkových kategoriích neodpouští. ()

Tadas

No moje očekávání byli větší. Veliká slabota, nulové napětí, předpovídatelný děj, až moc slabých chvilek a dokonce spousta chyb co se týče kamerových záběrů. A ten konec........ 40% ()

horskejvlk

Nečekal jsem nic jen kravinu. Dostal jsem alespoň pěknou přírodu a celkem svižné tempo. Jinak je film na dopolední oddechovku, jednoduchý námět a scénář. Jedině co vás naláká jít se podívat do přírody. ()

Zagger

trochu slatanina, holt netflix, Allison Janney super vykon... jeste jsem videl dnes 2 jine filmy a vubec si nepamatuju jake, takze o kousek nadhodnocuju, protoze tento me bavil, a asi si ho i na chvili zapamatuju ()

Jirkacek

Snímek s jednoduchým názvem Lou z roku 2022 jsme si doma vybrali z nabídky společnosti NETFLIX tak nějak ze zoufalství, jelikož jsme chtěli nechat odpočinout naše mozky, lehce je vypláchnout a nad ničím moc nepřemýšlet, což se povedlo na výbornou. Zároveň jsme si chtěli užít trochu napětí a kombinace žánrů Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller se zdála být dobrou volbou. A tak se jednoho pošmourného listopadového večera tento americký film rozběhl na obrazovce naší TV a my jej sledovali v pohodlí obýváku ze sedačky, ovšem hrdinové snímku nic takového nezažívali. Naopak. Příběh se odehrával v roce 1986 na odlehlém ostrově Orcas Island ve státu Washington, kde samotářským životem se svým psem Jaxem žila starší Lou (Allison Janney). S lidmi se potkávala většinou pouze během nákupů v 16 kilometrů vzdálené vesnici, ale vždy se chovala nevrle a odtažitě a to i ke stárnoucímu šerifovi Rankinovi (Matt Craven), který se jí jednou pochlubil měděným náramkem. Ten mu pomohl s artritidou, kterou trpěla také Lou, ale vůbec mu nevěřila a odjela svým autem domů na samotu v lesích. Tam se setkala se s Hannah Dawsonovou (Jurnee Smollett), která si od vitální stařenky pronajala menší domek na jejím pozemku a chtěla po ní nájem. Svědkem rozhovoru byla dcera Hannah a předškolačka Vee, která se často ptala na to, kdy se vrátí její tatínek Philip (Logan Marshall-Green). Jenže ten před třemi měsíci zahynul při nehodě a tak Hannah nadbíhal Chris (Greyston Holt). Jenže jednoho dne, zrovna když Lou napsala dopis na rozloučenou, v němž dům a peníze odkázala Hananh a chtěla spáchat sebevraždu, zničehonic se mrtvý Phlilip objevil na ostrově a Chrise zabil. Pak při silné bouřce unesl svou dceru Vee a prchal pěšky lesem, přičemž holčičku táhl v kočárku za sebou. Událost vzápětí zjistili Hananh, která se během únosu snažila nahodit elektrický jistič a pak běžela k Lou, aby si od ní mohla zavolat. Jenže telefon nefungoval a tak se obě ženy pustili do stopování únosce na vlastní pěst. Lilo jako z konve a ozbrojené ženy sledovaly stopy Philipa, který sloužil jako voják u zelených baretů, takže tyto fakta slibovala zajímavou zápletku. To se také stalo, neboť jsme se záhy dozvěděli, že Lou bývala agentkou CIA a tak bez problémů zabila dva únoscovy komplice, kteří na něj čekali v chatce u jezera. Pronásledování pak pokračovala až na mořský břeh a vše vyvrcholilo u majáku, přičemž se do souboje zamíchal i šerif Rankin a vrtulník CIA. Jako vždy si výsledky závěru filmu už nechám pro sebe, abych vás nepřipravil o potencionální zážitek, ale mohu prozradit, že film byl docela slušný a tak mne docela překvapilo nízké hodnocení zde na ČSFD. Ano, žádná díra do filmového trhu se nekonala, v podstatě byl děj velmi jednoduchý, ale nechybělo v něm pár zajímavých překvapení, které se týkalo rodinných vztahů účastníků honičky. A tak těch 107 minut strávených u obrazovky nebylo rozhodně ztraceným časem, čemuž odpovídá i mé konečné hodnocení. Suma sumárum, snímek Lou ode mne získal tři loudavé hvězdičky ***. () (menej) (viac)

sml41

psychopat by za takychto podmienok konal inac....ale musi kecať prostosti aby ťahal cas filmu, film bez napadu či zvratu... a predvídateľny koniec....  je to taka dalsia klasicka sračka od Netflixu, ktorá nic neprida len uberie čas zo života ()