Angličanka

Cesty Eliho Whippa, vysloužilého zvěda a člena kmene Pawnee, se zkříží s Angličankou Cornelií Lockeovou, která se chce pomstít muži, jenž je podle ní zodpovědný za smrt jejího dítěte. (HBO Max)

NikiVai

Více poetický než akční příběh s úžasnou atmosférou a promyšleným dobovým svědectvím. já si Angličanku maximálně užila. Bylo to napínavé, originální, skvěle zahrané. Bravo, toto se povedlo! ()

zekon

Skvěle natočeno, ale byly chvíle kdy to velmi drhlo. Příběh se ztrácel ve skákání v čase a místech a vůbec neukázal kam se dostane. Finále divné, mimo linii. Škoda. ()

Googooplexer

Silne nadhodnotené. Tá otravná hudba s ešte otravnejšími textami to strašne zabíja. Pre mňa tam bolo až moc vaty, taký 90 minút film by tomu dal znesiteľné tempo. Ale postavičky tam boli vskutku zaujímavé. Celkovo taký lepší priemer. ()

Anosompozer

Hugo ty kluku pitomá. Takže nielen Sheridan to vie boha jeho. Nejaké to miestne šomranie viem zcela pochopiť. Mne to však nesmierne sadlo. Je to WW weird western. ()

Zaks

Celý seriál je nejaký divný, až moc umelecký, skoky v čase, kopa nesúvisiacich postáv, scény niekedy úplne nenadväzujúce a vlastne až na konci sa to nejako pospája dokopy. Pomalé tempo neprehľadnému deju veľmi neprospieva, na druhej strane je špičkový obraz i zvuk a samozrejme Emily. Kto má rád nudné a pomaly sa tiahnuce westernové obrázky, na hodnotení určite pridá. ()

Yofilmrapeme

Já fakt nechápu, jak se dostal týpek s kulometem a koněm na střechu baráku. *SPOILER* . . V momentě, kdy se dozvíme, že má Cornelia syfilis, jako by na ničem už nezáleželo. Prostě dojdou kam maj a ukončí to, Melmont se ani nesnaží bránit, jako by mu to vlastně bylo jedno (možná je), vedlejší postava bývalého snoubence má tu slušnost se někde bokem mimo záběr utopit, tak tím diváka ani neobtěžuje. Místy chaoticky odvyprávěný příběh, Emily Blunt dobrá. ()

pallok

ČSFD mi to spriemeroval na 4 hviezdičky, v reále to ale nevidím na viac ako slabé tri. Taký trochu šiši western s prvkami woodo, trochu krvičky, žiadna láska - fyzično, veľa nenávisti, strašne veľa nenávisti. Úplne zbytočný, čiastočne zmätočný, chválapánubohu iba 6 dielny seriál na ktorý som už teraz 15 minút "po" chválapánubohu "zabudol". Emily, bola si fajn, ale nebolo to ani to pravé orechové, ani to ľavé, syfilisové! ()

Falanx

90% Romantika v reálném světě US západu (potažmo středozápadu) mi sedla. Navíc je mým celoživotním předsevzetím, že  troška strachu ze syfilidy ještě nikoho nezabila. Palec nahoru. Kvalita sírí na úrovni Deadwoodu. Stylová muzika. Syrová realita a práce s detaily a hmotnou kulturou. Menší výhrady mám. Nemusel jsem zrovna vidět jak plnotučný irský redneck salutuje SSG (staffsergant) jménem Raněný vlk - čistokrevnému Pawnee. (Ponyové se sice nechali dobrovolně najímat k US kavalerii jako zvědové a stopaři, ale nebyli nikdy bráni jako rovní s  "bílými". Celý ten špás podstupovali hlavně proto, že se po staletí  navzájem vybíjeli se Siúxy a Čejeny a nechápali proč by měli této povedené taškařice zanechat, když jim za to navíc strejda Sam platí.) ()

lineker

No vida. Stačí scénář, který to na vás nechce hrát na první dobrou, příběh umístěný do zajímavé doby, lokace. Divoký západ, počátky jeho osidlování. Osudy lidí, kteří v tomto procesu hráli více, či méně podstatnou roli. Drsný a zároveň smutný seriál z dílny HBO, která je v tomhle prostě napřed. ()

hypnos11

Anglický western, to tu snad ještě nebylo. Další z řady moderních westernů, které se snaží ukázat život na divokém západě takový, jaký byl - žádné peříčko, a to především pro indiány. Parádní kamera, scenérie, děj pošmourně melancholicko-romanticky optimistický a poměrně zamotaný (díky způsobu podání), příjemná hudba. No a potom tu jsou herci, kteří jsou jednoduše skvělí, vyzdvihnout zaslouží ale především Emily Blunt (žádné překvapení) a Rafe Spall, jehož postava je nezapomenutelná. Místy možná zbytečně upovídané a mysticky-filozofické, určitě ne bezchybné, ale prostě nemůžu jít pod 5* ()

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

19.10.2023

Režisér Jaume Collet-Serra (Mělčiny, Black Adam) si již poněkolikáté zopákne spolupráci s produkční společností Seven Bucks Dwaynea Johnsona a pro studio MGM nyní natočí snímek Kate Warne. Hlavní… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD