Takmer skrachovaný producent Bobby Bowfinger (Steve Martin) dobre vie, čo poriadny filmový trhák potrebuje skutočnú a lákavú hviezdu v hlavnej úlohe. Pre svoj nový projekt je pripravený urobiť čokoľvek, len aby konečne získal úspech, o ktorom sníval už od detstva. Keď vhodný kandidát, zhýčkaný miláčik publika a médií Kit (Eddie Murphy) úlohu odmietne, lebo sa mu nepáči scenár, Bowfinger sa rozhodne zobrať to za iný koniec. Prečo sa nakoniec zdržovať nejakým súhlasom a zmluvami, stačí dobre pripraviť potrebnú situáciu a počkať si, aby Kit náležite zareagoval. (TV Markíza)

Yojimbo

Zdařilá komedie, u které jsem se skutečně smál (což je neuvěřitelné, přihlédnu-li k faktu, že v tom hraje Eddie Murphy). ()

HappyDeath

Mrzí mě to nízké hodnocení, protože nemá jedinou blbost, kterou bych tomu vytkl. Tak pěkně jsem se už dlouho nenasmál. A co se mi an tom líbí, že si to Martin celé sám napsal. Pecka hold... škoda že už asi neuvidím pokračování Falešné Kabelky a Ninjové :-D ()

Perth

Prijemne silena kravina ktera zarucene pobavi predevsim kdyz ma divak naladu na typicky Steve Martinovskou bezmyslenkovitou jizdu. Zasouzenych 50+% ()

Hpatrik

Bláznivá komedie o tom, jak natočit film téměř za pakatel, se spoustou zábavných gagů a skvělou "zlatokopkou" Heather Graham. ()

nwx

Teď vážně nevím, jestli je lepší „Těhotný déšť“ nebo „Padělané kabelky a ninjové“. Každopádně „Padělané kabelky“ mají lepší soundtrack a jsou nám Čechům, odkojeným vietnamskými tržnicemi, tématicky bližší. :) ()

Kingjiri

Steve Martin odved slušnou práci jako scénárista i herec a dvojrole Eddieho Murphyho je spolu s děvkoidní rolí Heather Graham výborná. Kromě několika povedenejch gagů (rasistický narážky, mimozemšťani, scénář fiktivního snímku) nabízí příběh i několik hlášek. Je ale škoda, že se narážky na konkrétní herce objevujou jen v úvodu - v týhle hollywoodsko parodický rovině se moh Steve Martin ještě víc vyřádit. Dovedu si představit, že při natáčení Bowfingera musela být ještě větší zábava, než při jeho sledování, zejména při znalosti Hollywoodskýho zákulisí. Čtvrtá slabší hvězda za "vyděračský" záběry s mažoretkama Lakers a tečku v podobě trháku "Padělané kabelky a ninjové". ()

Looka

Hodnotím až po čase a musím říct, že s odstupem je to jedna z nejlepších parodií na Hollywood jakou znám. Přitom, ale nic intelektuálsky zžíravého. Skvěle karikované manýry hvězd v podání Eddieho, nebo chování všehoschopných hereček (H. Graham). ()

Izz

Zábava na jedno použití,ale i tak jeden z nejlepších filmů Eddie Murphyho v poslední dvacetiletce.Nic,co by člověku vydrželo v paměti víc jak dva dny,ale jako zábava na nudné nedělní odpoledne naprosto dostačující. ()

dj_kure

Super komedie, smál jsem se drtivou většinu filmu. Ve scéně kde Murphy přebíhá dálnici mám dodnes při vzpomínce slzy v očích - totálně rozsekávací scéna :D 72% ()

kyLuke

Naprosto střelená,ale zároveň naprosto skvělá komedie.Filmy o natáčení filmu mám rád a tahle zábavná honička za největší filmovou hvězdou mě velmi bavila. ()