Neslýchané: Závod století

• USA Untold: The Race of the Century
Dokumentárny / Športový
USA, 2022, 83 min

Posádka jachty Australia II vzpomíná na svoji motivaci, odhodlání i inovace, díky kterým se jí v roce 1983 podařilo získat slavný Pohár Ameriky. (Netflix)

Timak

Inu, příběh je to pěkný, ale tak trochu nezapadá do téhle skupiny untold příběhů. A pokud to měl být příběh o vykoupení Dennise Connera, tak to bylo fakt slabý. ()

rjh

Skvělá story. Bral bych trochu víc techniky, taktiky na vodě a méně psychologie. Líbilo by se mi víc detailů o konstrukci lodí. Aspoň u poslední rozjížďky bych ocenil podrobnější rozbor obratů, změn větru etc. Pasáže popisující, jak se kdo cítil, bych naopak vynechal. Koho to zajímá? Uznávám ale, že pro nejachtaře by těchhle úpravách byl dokument byl asi nezajímavý. Jsme holt menšina. ()

wege

Pár starých chlapů vzpomíná na australské Nagano a vám u toho tečou slzy, jak hrachy. Zatím nejlepší, co jsem v projektu viděl. Neskutečná dynamika, neskutečná atmosféra, fakt hustý příběh. Najednou vám plachtění přijde jako nejlepší sport na světě. Ty vole ti museli žít pod tlakem, mít nervy z ocele. Ano, ten příběh tak nějak nezapadá do ostatních, není tam podvod, zlom, skandál. Celé to je o lásce ke sportu, který u nás asi nikdy neoceníme. Stejně tak, jak v Austrálii neocení naše Nagano. ()