Neslýchané: Zločin a trestné minuty

• USA Untold: Crimes and Penalties

Byli postrachem hokeje – tým vlastněný mužem s vazbami na mafii, vedený jeho sedmnáctiletým synem a na ledě známý nejen svými schopnostmi, ale i agresivitou. (Netflix)

Nix

Rozhodně zajímavá story, o mafiánovi ala Soprano a jeho synovi. Nikdy jsem o Danbury Trashers neslyšel a překvapilo mne pár jmen, které za ně hráli. Prvně se mi A.J. a jeho nápad založit nejtvrdší tým nezamlouval, ale člověk tomu postupně přijde na chuť a příchod jednoho hráče mne fakt překvapil. Určitě je to zajímavý nápad a pak už mi nepřišel tak blbej, akorát když máte otca mafiána, je potřeba počítat s komplikacema. Ale provedení dokumentu je dobrý, nemám ani co bych vytkl. ()

Morholt

Co se stane, když mafiánský tatík koupí sedmnáctiletému synkovi s minulostí rváče hokejový klub? No sestaví bandičku těch největších hovad a pošle je na led. Bavil jsem se královsky. Zejména metodika výběru hráčů mě rozesmála jak dlouho nic. Zmlátils šest bachařů? Beru. Tobě říkají The Nigerian Nightmare? Vítej v týmu. Ty vole bráchové jako v Slapshot! Tady máte smlouvy. A jako bonus se coby maskot prohání po hřišti nakrknutá popelnice. Z výpovědí všech zúčastněných bylo znát, že je to prostě bavilo a fanoušci je navrch milovali. Jasně, najde se spousta moralistů, co budou tvrdit, že tohle není hokej.  Ti ať se jdou bodnout. Stejně jako je Slapshot tím nejhokejovějším filmem, tak tohle je jeden z nejhokejovějších dokumentů. Ve stínu rvaček a dalších vylomenin se ukrývá ještě druhá linie sledující vyšetřování FBI, která se snaží dostat klukova tátu za mříže a vzhledem k zapojení rodiny Genovese by byla zajímavá, ale díky té první působí naprosto marginálně. 100% ()

TheSpearCZ

Neuvěřitelně bizarní příběh podle skutečné události, kdy se mafiánův synátor dostal v sedmnácti letech na pozici generálního manažera hokejového týmu. Upřímně jsem neměl o tomhle příběhu sebemenší ponětí, takže jsem byl maximálně připraven si celý dokument užít, ale úplně se mi nezdá celkové finální zpracování, kde sice potěšily autentické záběry z kamer, ale je to udělané tak nějak americky, takovou divně zábavnou formou, která mně osobně zábavná prostě nepřišla. Samotný jedinečný příběh je skvělý, ale zpracování je věc druhá, takže musím zůstat u průměrného hodnocení. Čisté 3* ()

Chmur

Fascinující ale také trochu děsivej příběh. Kombinace mafiánů, kteří si myslí, že jim vše patří, hokejových hráčů, z nichž většina se nedokázala hokejovým uměním dostat do NHL a stali se z nich bitkaři v nižších soutěžích a fanoušků-primitivů z amerického maloměsta. Chtělo by to i pohled těch, co hráli proti nim a větší míru kritiky. Takhle to působí, že všechno bylo takřka OK. Jenže nebylo. Na konci jsem měl opět neodbytnej pocit, že spravedlnost skutečně neexistuje. ()

MFloyd

Ano, kvalitní dokument s velmi podivným koncem. Líbí se mi, kdy někdo vezme zajímavé téma, o kterém jsem nikdy neslyšel a ještě to udělá takhle autenticky. Je to zábavné, je tam spousta věcí, u kterých se zasmějete, nebo kroutíte hlavou. Pokud jde ale o zakončení a hlavní myšlenku dokumentu, mám s ním asi subjektivní morální problém... především s tím, že Vám dokument řekne: "Sice jsme se celou dobu chovali jako největší č***** ale bylo to fajn" Hold zlá špatná FBI se snažila zničit idylický život několika grázlů co tu a tam roztomile zapálí auta a někoho umlátí na ledové ploše. Ale jak říkám, je to pouze subjektivní, možná chtěl být dokument naschvál provokativní a dát prostor emocím protagonistům. Buď jak buď, jde o solidní dokument a rozhodně doporučuji. ()