Neslýchané: Dobře promyšlená osobní chyba

• USA Untold: Operation Flagrant Foul

Rozhodčí Tim Donaghy kdysi sázel na výsledky svých zápasů v basketbalové NBA a skončil za mřížemi. Ke skandálu, který otřásl celou ligou, se teď po dlouhých letech vrací. (Netflix)

TheSpearCZ

Skvělý díl z druhé série Untold od Netflixu, která se zaměřuje na sázení zkušeného rozhodčího NBA, díky jehož zákulisním informacím vydělávala spousta lidí a také mafiánská rodina Gambino. Ale také se dozvídáme nekalé praktiky samotné NBA, kdy velice nečekaně se připískávalo (a jako v každém sportu stále připískává) ku prospěchu hvězdám týmu nebo se v playoff NBA velice často rozhoduje až v sedmém zápase, díky čemuž tečou lize miliony dolarů. Nehledě na to, že David Stern musel mít opravdu úplně každého pod palcem. No, co se týče informační hodnoty, tak tenhle díl rozhodně nezklamal, a protože se jedná oproti některým předchozím dílům o sport námi známý, tak jsem si ho užil ve velkém. Parádní díl. Čisté 4* ()

Arsenal83

Jeden basketbalový rozhodca si rozhodol pomôcť stávkovaním a trocha upraviť výsledky tak, aby mu to vyšlo. No je tam toho. V NBA už takého našli, na Slovensku zatiaľ žiadneho. U nás keby mali zavrieť všetkých rozhodcov, čo stávkujú, tak by nemal kto rozhodovať. A možno ani trénovať či hrať. ()

Timak

Další skvělá podívaná ze zákulisí NBA, která vám na klidu rozhodně nepřidá. Po shlédnutí mám v hlavě rozhodně více otazníků než uspokojivých odpovědí. ()

ghatos

Netflix byse měl zaměřit na české rozhodčí :) ...tam je nekonečné množství materiálu a je to brutální hardcore :) . Tady pan si vydělal. Měl okolo šmejdy a každý se nějak dostal k lizu (včerně špiček mafie). Zajímavá je role NBA a hlavně jejich modelování play off a krytí hvězd...bohužel tento trend se vyskystuje třeba i letos na ME 2022.  76%. ()