Henry Young je malý kriminálník, kterého pošlou v roce 1938 do Alcatrazu, aby si odseděl trest za krádež 5 dolarů. Spolu s třemi dalšími vězni plánuje útěk. Dozorce Warden Glenn se však o plánu dozví a Young putuje na samotku. Místo povolených 19 dní v ní stráví tři roky. Bez světla, tepla, hygienických prostředků, nábytku. Není divu, že Young z takových podmínek skoro zešílel. Po propuštění na svobodu se okamžitě dopustí vraždy. V soudním procesu mu hrozí trest smrti, ale mladý obhájce James Stamphill se snaží dokázat, že vězení v Alcatrazu by přivedlo každého k šílenství, a tak jeho klient nenese zodpovědnost za svůj čin... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

tterez

Mám z toho lehce rozporuplný pocity. Trocha frustrace i trocha radosti, ovšem zadostiučinění žádný. Zase jeden z těch filmů, co mě štvou svojí nespravedlností. No každopádně to mělo mnohem větší potenciál, který tvůrci bohužel nechytli pořádně za pačesy. Průměr. ()

Heroine

Dost pěkný film. Napínavý, dojemný, vážný, strašidelný. Gary Oldman se opravdu ukázal jako jedinečný herec. Slater taky sladkej jako vždycky, i když s brýlema to není ono ;-) Ale Kevin Bacon hrál opravdu na jedničku, i když ho jinak vůbec ráda nemám. Dobrý film. ()

Olík

Povede se začínajícímu právníkovy (Ch.Slater) dokázat, že mladý delikvent Henry (K.Bacon) není nelítostný vrah, ale oběť nelidského systému legendární věznice Alcatraz v čele s brutálním dozorcem Glennem (G.Oldman). K tomuto vězeňskému dramatu jsem se na doporučení dostal až 15 let po jeho premiéře a musím říct, že nelituji. Ano, konec byl až moc umělí, Kevin Bacon nemusel tak tlačit na hereckou pilu, ale celkově dobře odvedená práce. ()

Deratizer

Dlouho jsem se rozmýšlel, zda udělit 4 hvězdičky nebo 5 hvězdiček a nakonec jsem udělil 5. Film s výborným hercem je velmi zajímavý, ale chybělo mi tam víc akce v samotné věznici, alespoň ten útěk z Alcatrazu mohli na začátku zfilmovat, nebo více poukázat na život hrdiny v kopce apod. Takže žádná syrová vězeňská akce, či život s více vězni se ve filmu nekoná, ale je to výpravné drama o vyloženě jedné osobě, je založeno na myšlence a soudním procesu, nikoliv na akci. Čili kdo chce koukat na plnokrevnou vězeňskou akci, nechť si pustí Útěk z Alcatrazu s Clintem Eastwoodem, kdo chce vidět především rozumný film a soudní proces, ať si pustí toto drama. Na pět hvězdiček to vyloženě není, ale čtyři mi přijdou málo. ()

Faila

Nesmírně zajímavé téma, ale způsob, jakým se s ním zachází, už tolik poutavý není. Kromě několika neutrálních (předvídatelných, obyčejných, typicky patetických) se zde bohužel objevuje i několiksilně negativních aspektů - zejména zpomalené záběry a jímavá hudba v podkresu dělala některé scény nevhodně komické. ()

GOREGASM

Silné téma Alcatrazu, neméně nadějné herecké obsazení, za kormidlem bohužel nesedí Frank Darabont a výsledek tak nakonec nedosahuje potenciálu, který film má. Přesto jde o kvalitní drama, které sice doplácí na hodně ploché a šablonovité pojetí, nicméně drží pohromadě především díky kvalitní hercům z nichž jednoznačně vyčnívá Gary Oldman. Kriminál tě změní... Já jsem byl bílej :-) 60% ()

Hapretor

Až doteď jsem si myslel, že film "Spáči (1996)" nebude dějově překonán. Tímto snímkem byl minimálně vyrovnán. Kevin Slanina vynikající. Dějově až mrazivě úderné, do morku kostí. Dobře, že Amíci občas taky natočí film, který je neukazuje jako super národ humanistů a inteligentů. Tak to jejich obecné pokrytectví a stupiditu více vydýchám. ()

Werde

Mohlo tam bejt více psycho chvílí. Naopak některé chvíle mi tam zase vadily. A co se týče Kevina, ten byl jako vždy hodně přesvědčivej... Lehkej nadprůměr. ()

Alexandre

Vynikající drama z vězeňského prostředí, které jsem si zkrátka užíval od začátku až do konce. Sednul jsem si do křesla a hltal každou minutu filmu s nadšením. Tenhle příběh mě opravdu velmi zaujal a překvapil. Kevin, kterého jsem zatím neměl možnost líp poznat, byl jednoduše skvělý. Stejně jako samotný film, který byl velmi dobře propracovaný. Vražda prvního stupně je pro mne jedním z nejpovedenějších vězeňských dramat. ()

deLaFere

Vynikající záležitost s perfektní gradací. Bacon na jedničku. Závěr je opravdu strhující. Podle toho, co jsem našel na anglických stránkách o historii Alcatrazu, má ale příběh hodně daleko do skutečných událostí. Henri Young zemřel mnohem později a v žádném případě nešel do kriminálu kvůli pěti dolarům, ale kvůli bankovní loupeži. Přeříznutá šlacha i pobyt v kobkách jsou jen výplodem fantazie tvůrců filmu. NAŠTĚSTÍ!!!!!! ()

aurelius181

Veľmi zaujimaví komentár KLEOPATRA , ale zase treba dodat aj to že ten film bol nakrúteni podľa skutočnej udalosti a nie len podľa scenaru ktori si režiser vymyslel (SKOR TO BLBO PRIKRASLIL) . Režisér nič moc , herci ako sú Gary Oldman, Christian Slater alebo Kevin Bacon by mohli dať do toho viac kvalitnejšieho herectva na aký sme zvyknutí , ale na mojom hodnoteny to nič nemení. ()

Benzinka

Filmy z prostředí věznic mám rád. Takže už tohle bylo malé plus. Herecké obsazení mi sice přišlo trochu nesympatické nicméně z mého pohledu nakonec dobře zvládnuté. Hl. tedy Kevin zahrál velmi dobře. Trochu předvídatelný scénář a pár scén přitažených za vlasy film sice o něco sráží, ale přesto ho budu hodnotit kladně. Pro milovníka podobných filmů to určitě nebude urážka. Pro ostatní asi tuctový film. Dávám slabší 4* právě proto, že ten milovník sem já. ()