Extraktori

• Česko Extraktoři (viac)
Česko, 2023, 6 h (Minutáž: 60 min)

Pavla Gajdošíková, Jakub Štáfek, Jan Révai, Ján Koleník, Jitka Schneiderová, Sofie Anna Švehlíková, Gabriela Heclová, Michaela Petřeková, Jiří Štrébl (viac)

Čerstvě vytvořený tým české zpravodajské služby má za úkol pomáhat Čechům, kteří se v zahraničí ocitli v nouzi. Potřebují k tomu nejen špičkový výcvik a fyzickou kondici, ale i jazykové znalosti, kulturní a politický přehled, bystrý úsudek, schopnost rychle se rozhodovat. (Voyo)

rostsoft

Jsem v šoku, vůbec jsem netušil, že by Češi mohli natočit takové dílo, o to větší překvapení je to, že to natočila sama Nova, kterou považuji za to nejhorší, co nás mohlo v životě potkat. Musím říct, že se to velmi povedlo. Ano, asi tam byly nějaké chyby. Tak nějak jsem si jich nevšiml. Z mého pohledu atmosféra i průběh celé záchrany bylo dosti autentické. Dokonce jako vždy, v tom figurovali úplatní politici a vysoký hodnostáři. Hlavně co se týče korupce. Určitě vřele doporučuji shlédnout, není to nuda, a zároveň to ukáže lidem, co bys jim mohl stát, když vlezou do těchto pochybných státu. ()

Exzactly

Když vezmu v potaz tuzemskou seriálovou tvorbu, tak se jedná o lehce nadprůměrné stvoření. Na sérii jde vidět, že do toho skutečně nalili velký objem peněz a že se isnpirovali u zahraničních projektů s obdobnou tématikou. Mělo to vojáky, policitcké hry, drsnou ženštinu, rukojmí, která vás za chvíli začne srát, vedlejší rodinnou zápletku i trošku toho sexíčku. Rozdíl mezi tímto a zahraničím je však to, jakým způsobem se seriál uchytí a jak má zmáklý scénář a režii. V to  jsme u nás pořád lehce za opicema. Jinak má seriál poměrně slušnou výpravu (opakuju na českou tvorbu), ale celé to bylo tak rozkouskované a postavy měli tak málo prostoru, že se mi nepodařilo nikoho oblíbit. Lavi byl dobrej, Réva taky, ale Pavlínky role mi moc nesedla a na můj vkus se občas dělala až moc drsnou. Rychlé prachy jí rozhodně sedly více. Hodinka každý pátek byla ale docela v pohodě a nekroutil jsem vočima nad tím, že by to bylo pro opice. 3* ideál. ()

Fantastic

Super seriál. Jakub a Honza perfektní, oba mám ráda a spolu jim to krásně šlapalo :) Mínus jedna hvězda za zbytečnej děj matka, sestra, dcera. To jediný byla totální trapná hovadina. ()

lineker

Takže jakoby wau akční pecka dle reálné události. No pokud to takhle naivně v naší rozvědce, tajných službách funguje, tak potěš prdel. ()

drsny_hery

Jinak ambiciózní projekt brutálně sráží několik věcí. Ohání se dost zavádějícím způsobem inspirací skutečným příběhem a námětem podle Jaroslava Kmenty, páč to prodává. Dejme tomu, že námět spojuje dvě známé kauzy: Katarský princ a unesené Češky. Jenomže obě "skutečné události" jsou zpracovány asi tak, jako ve své době film Kajínek. A divák mnohdy nepochopí, že jde o čistou fikci. Voyo zřejmě cílí i v tomto případě na pitomce. Tvůrci kloužou po povrchu, s jakoukoliv odborností si nelámou hlavu, akční krimi klišé působí vyloženě trapně. Musím však ocenit spád, chvílemi kameru, vybrané zahraniční exteriéry a překvapivě i herecký výkon ústřední trojice. Téma by bylo táák poutavé, kdyby se děj nezasekával na totálních nesmyslech. Mrzí mě zkrátka nevyužitý potenciál. Doporučuji raději Vidíš měsíc, Danieli. ()

d.p.1

Z mého úhlu pohledu je to nejhorší mini série co Voyo/Nova za poslední roky udělali. Postavy, které hrál Jakub Štáfek a Jan Révai by potřebovaly mnohem více prostoru a naopak postava, kterou hrála Pavla Gajdošíková by v každé epizodě měla trávit ideálně méně než 20 sekund. U třetího díllu jsem se naučil scény s ní přetáčet a seriál mě pak bavil o poznání víc. Celkově je to ale silně podprůměrné a oproti Jitřní záři nebo Guru je to velkej propadák. ()

Hidoshito

Největší problém příběhu podle skutečných událostí je, když vám hlavních hrdinů (v tomto případě "hrdinek") není ani trochu líto a dostanou se postupem času na úroveň záporáků (v tomto případě muslimské pakáže). Jinak je to natočené vcelku dobře a paradoxně mě víc bavily ty vedlejší (předpokládám smyšlené) linky. ()

Film_fanda

Chvíli jsem měla pocit, že musíme zažít všech těch x dnů. Rozvláčlé a zbytečně dlouhé. A vůbec při skutečném příjezdu nevypadali tak strašlivě jak v seriáli. ()