Popová hvězda Jocelyn (Lily-Rose Depp) se setkává se záhadným majitelem nočního klubu Tedrosem (The Weeknd), který ji pomůže naplno rozvinout její hudební potenciál. (HBO Max)

darkchipmunk

- Proč má mít na sobě ten pásek z nemocnice, nebude to vypadat jako že idealizujeme duševní nemoci? - Jocelyn není holka, co vyrůstala v Iowě, nechodila s tebou na střední školu, není to někdo, koho si vzal tvůj bratranec (nebo tak něco), není jako žádná z holek, kterou znáš a nepotkáš se s ní. A i kdyby jo, rozhodně s tebou nebude šukat. Leda že... by byla duševně nemocná. A proto je dobrý to vědět. Sex prodává. A Levinson to dobře ví. Syrové zobrazení Ameriky, showbyznysu, fetišizace mládí a sexu. U nás se tomu trochu podobá tvorba Adama Sedláka, ta je ale pořád víc moralizující. Když chcete říct věci tak jak jsou, nemůžete řešit, co si o tom kdo bude myslet. A tenhle pocit mám z Levinsonovy tvorby. Provokuje Boomery. Tentokrát zadkem Lily Rose Depp. Což mám ověřený na reakcích mých (úchylných) známých na trailer. Takže asi funguje. No viděla jsem zatím první díl. ()

Visna_sima

Po dnešnom dopozeraní prvého dielu môžem povedať, že od tvorcov "Eufórie" som čakala viac. Čo sme sa vlastne dozvedeli? To sa pýtam aj ja sama seba. Na to, že seriál má mať len 6 častí, je tempo a rytmus úvodného dielu veľmi pomalé. Scénár k prvému dielu je úplne zbytočný. Dialógy sú plytké. Postavy sa dokážu pol hodinu baviť o tom istom (viď scény s fotkou). Za celú časť sa nedozvieme, aké sú motivácie postáv (aspoň základné informácie o typológií by postačili). Ale aby som len nekritizovala herecký výkon Lily Rose-Depp celkom prekvapil. Za to na druhej strane The Weeknd a jeho postava "sektárskeho guru", u mňa neprešla. Nešla z neho žiadna emócia. Väčší strach mám zo "svedkov jehovových", ktorí obracajú na svoju vieru pomocou svojich buletínov. ()

lineker

Probarvený, provokující hudební klip bez hlubší myšlenky a zatím i bez přípravy na nějaký běh jiným směrem. Ale ta obscénnost, zhýralost mne natolik fascinovala, že jsem se stal prozatímním fanouškem seriálu. Alespoň do dalšího dílu. Když se díváte Lily-Rose musíte dát holt genetice. ()