Bankový lupič Jean Lucas chce po prepustení z väzenia žiť usporiadaným životom. Keď si ide z banky vybrať svoje úspory, stane sa svedkom jej prepadu úplne neschopným amatérom, ktorý si ho vyberie ako svojho rukojemníka. Je jasné, že nikto z polície mu neuverí, že sa stal obeťou neuveriteľnej náhody, musí teda vziať veci do vlastných rúk... (STV)

PetrPan

Jeden z těch filmů, ke kterým se lze opakovaně vracet a pořád se člověk skvěle baví. Nevím, zda je tento efekt způsoben čistě nostalgickým působkem, ale mám prostě pocit, že podobně jednoduše a přitom geniálně vystavěné snímky se dnes už netočí. Pierre Richard svou zbrklou komikou  od začátku lechtá bránici a Depardieu v nejlepších letech jej skvěle doplňuje. Jakmile se  pak objeví malá  Jeanne jde sice ztřeštěnost stranou, ale zůstává milá a prostá citová ždímačka, které se není proč vzpírat. Závěr je pak už sice možná až moc pohlednicový,  tedy i doslovně, ale co jinde působí lacině, sem patří.  Bez výhrad. ()

Chrustyn

Povedená komedie o zločinci, který se ihned po propuštění z vězení opět dostane do problémů. Pokud jste viděli americký remake "Tři uprchlíci" tak vás tu nečeká nic nového. Pokud jste ho však neviděli jděte do toho a klidně si i přidejte jednu hvězdičku. Mě se překvapivě více líbil remake ale to je možná jen díky Nickovi. ()

bassator

Nikdy by mě nenapadlo, že filmu s Pierrem Richardem dám plný počet hvězdiček, ale toto je něco zcela ojedinělého. Film o třídu více nežli cokoliv v čem kdy hrál, film kde Pierre ukazuje vše co v něm je. To že je vtipný to každý ví, ale jak tu zahrál i vážné okamžiky - svoji starost o dcerku, svoji čestnost vůči Lucasovi bylo strašně milé. A právě Lucasa / Depardieu nesmím opomenout. Nikdy už, to co tu předvedl, asi nezaopakoval. Byl zcela úžasný stejně jako celý film... - Viděno 4x cca + 24. 6. 2011 - 90% ()

heyda

Docela odlišný film od jiných s Pierrem Richardem. Humor je zde až na druhé koleji a převažuje děj, který sází hlavně na lidskost a lásku (přátelskou, otec/dcera) a tím si mě film naprosto získal. Jasných 5 hvězd, ale co se týče humoru, tak v tomto případě ho příliš neočekávejte. Pro mě nejvtipnější nadále Rána deštníkem. :)) ()

Zazie

Tenhle film jsem dala až na druhý pokus. Když jsem ho viděla před lety poprvé, totálně mě dostala úvodní scéna zpackané bankovní loupeže a čekala jsem daleko větší taškařici. To, že se příběh pak vydal spíš dojemnou cestou, mě dost rušilo, možná až rozčilovalo. Podruhé už jsem na to byla duševně připravená a film jsem si lépe užila. ()

Ivoshek

Osvědčená francouzská komediální kvalita. Humor je nejvíc postavený na interakcích drsného rozhodného GD a malého, zmateného a smůlou pronásledovaného PR. Mimochodem, má vůbec Pierre nějakou roli, kde pronásledován smůlou není? :-))) ()

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: F1 = ?.?.199?+SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 1 = 10.1.2015, réžia českého znenia (ÚPF 1989) = MARIE FRONKOVÁ - S tandemom Richard - Depardieu absolútne špičková a zábavná komédia, ktorá nestratila nič zo svojho šarmu ani po takmer 30 rokoch od svojho vzniku. TECHNICKÁ POZNÁMKA: STV opäť nesklamala a "natiahla" pôvodný český kinodabing z ich vlastného kinopásu do novej anamorfnej kópie. (10.1.2015) ()

Thomick

Veber je zkrátka komediální bůh! Kdyby to jen šlo, napíšu, že "Uprchlíci" jsou takové jemnější "Drž hubu!" dovedené k absolutní dokonalosti. Takle můžu jen šťastně konstatovat, že Veber nestárne a jeho díla mají i po bezmála dvaceti letech stejný šmrnc a grády jako dřív. Skoro ani necítím potřebu říkat, že se tu opět bravurním způsobem mísí citovost s nezaměnitelným humorem (oba lékaři - nezapomenutelné!), protože to je u Vebera už taková klasika. Filmu jako celku jenom přidává na sympatičnosti Cosmova sentimentální hudba a postava Jeanne, kterou si prostě musíte zamilovat. Ježiš, ona byla vážně úúplně k spapání. :-) --- "Nechcete ho utratit?" ()

eraserhead666

Ze začátku hodně humorné (Richardovo odjišťování granátu mě rozesměje jen si na to vzpomenu), někde ve 45 minutě to sjede do až slzotvorného smutného dramatu, ale na konci už zase nastoupí humor s několika výbornými scénami (Richardova paruka) a hláškami ("A co teď, mám porodit?"). Ono teda obecně, když to tak vezmu, je to dost smutná komedie. Právě pro tu jakoby rozpolcenost - komedie/drama, nedávám plný počet, ač to obecně není vůbec špatný film a rozhodně patří mezi Richardovy (nej)lepší zářezy. ()

aniiicka

Richard/Depardieu jsou legendární...a vždycky jim to spolu skvěle hrálo. Tento film patří mezi mé nejmilejší francouzské komedie, skvělý humor a gagy v podání neodolatelné dvojice, dojetí (holčička byla skvělá), Jean Carmet ve vedlejší roli...a skvělé finále - vždycky mám záchvat smíchu, když vidím Pierra v ženském převleku s tou dementně trčící parukou, kterou přejel kamion....a Gerarda, jak se jí snaží urovnat. :) Pospěšte si žena rodí....Pierre: Co mám teď dělat? Porodit? Francouzi ty komedie prostě uměli...bylo by zajímavé spočítat, kolikrát řekne Gerard v jakémkoliv filmu s Pierrem - To je vůl :) ()

Tommassi3

"Nechceš ho radši nechat utratit ??" ;) Když se hrdina francouzské komedie, v případě Francise Vebera jako scénáristy s nekompromisní jistotou, jmenuje Francois Pignon, můžete předem počítat s tím, že to bude idiot či přinejmenším ten největší smolař, jakého jste kdy viděli, a nejinak je tomu i tentokrát, když Pignona hraje, často tak přesvědčivě, že by jeden spíš řekl, že spíš hraje sám sebe, potrhlý Pierre Richard, který se zde znova setkává s velkým Gérardem.. Uprchlíci jistě platí za velmi příjemný snímek, nicméně silně nevyrovnaný, který je navíc rozhodně spíš dojemný než vtipný, k čemuž bohužel ještě používá poněkud laciných prostředků, ačkoliv ta maličká v podání uhrančivé Anais Bret opravdu dokáže okouzlit.. Geniální Francis Veber, tentokrát myšleno jako režisér, nedokáže udržet nastavené tempo, po němž ke konci už není ani stopy, namísto své nejsilnější zbraně, totiž precizních dialogů, rozehrává typickou taškařici, která však postupně zcela uhýbá naivnímu dramatu se spoustou hluchých míst a na sílu, nejspíš kvůli Richardovi, křečovitě naroubovaných gagů beze smyslu či funkce.. Za skutečnost, že celý film nakonec má jisté kouzlo i sílu, výhradně vděčí legendárnímu Victoru Cosmovi a jeho znovu famóznímu soundtracku !! Nejsem si jist, do jaké míry zdejší hodnocení ovlivnila nostalgie uživatelů, mě osobně však Francis Veber tentokrát silně zklamal, a neomlouvá ho ani ten neskutečně bizarní fakt, že se žonglujíc s tématem "dorimejkoval"až k bezchybné variaci téhož v hitu Drž hubu!, kde už Gérard Depardieu předvádí vedle Jeana Rena toho nejskvostnějšího pitomce své kariéry.. ()

jarkolar

Příjemné, vtipné ... Pro mě jedna z nejoblíbenějších rolí Gerarda Depardieho. Jediné co mi nesedlo byla ta malá holka ... já sice obecně děti moc rád ve filmech nemám a hlavnš ty "divný a střelený", ale tahle mi vadila ještě trochu přes rámec, přišla mi úplně mimo a já jsem jí prostě nic nevěřil... trochu mi srážela celkovej dojem ale pořád nemůžu dát nic než *****, už kvůli tomu, že dobrých komedií je jako šafránu. ()

Kryton

Duo Richard a Depardieu si skvěle sedla a jejich kontrast vážný drsňák vs milý pošuk se neokouká ani po letech. Americký remake je totální katastrofa! ()

frashmaker

Pierre Richard je jedním z nejznámějších francouzských komediálních herců, ale až na tuhle výjimku mi nikdy nepřirostl k srdci ani zdaleka tak jako Louis de Funés. Tento film jsem viděl před dobrými deseti lety, a vím, že jsem si ho moc užil. Nevím, jak by se mi líbil teď, ale je to jeden z těch, na které již koukat nechci, abych si nezkazil dojem, protože vím, že by již tak silný nebyl. ()

Pierre

Uprchlíci jsou asi na místní databází nejlépe hodnocený film s Pierrem, ale já s ním mám menší problém. A asi jsem konečně pochopil jaký...  Pierre si ve svých autorských filmech občas vybral nějákou vlastnost (roztržitost - Roztržitý,  smůlu - Život plný malerů, nesmělost - Jsem nesmělý, ale léčím se), na kterou se nabaloval humor a až pak ve druhém plánu se nenásilně trochu více zkoumala (filozofování nad slovem roztržitý v Roztržitem.) I mistr Veber si ve předchozích filmech s Pierrem a Depardieum, vybral téma (Kopyto - opět smůla, Otec a otec - otcovstí), na které se nabalovalo humorné dění...a až ve druhém plánu se pak zajímavě mísil humor s trochou sentimentu  a přesahem do života  (v Kopytu - víra ve štěstí a smůlu...smůla na konec hlavní dvojku dovedla až k úspěchu...V Otci a otci se řeší úloha otcovství, pan Pignon je psychicky nemocný člověk trpící depresemi, který možná svého syna vyloženě  potřebuje apod.) V Uprchlícíh mi příjde, že je tohle všechno převracené...nebo to tam ani není. Dojemná historka o chudém tatínkovi a jeho nemluvné holčice je sice možná pěkná a musím říct, že dříve mě (bez nějakých dalších větších filmových zkušeností) i skutečně hodně dojímala....Ale tady se nic  moc se nezkoumá, na trochu smutný příběh a pár vážnějších scén  se teprve nabaluje pár humorných scének (přepadení banky...a hlavně skvělý veteřinář Carmet a přestrojení za matku.), a v prostředku jako by se pan Veber pokoušel o vyloženě sociální rovinu...Ale bez většího nadhledu. Ty předchozí filmy mi zkrátka přišly přirozenější a k vážnějším tématum se teprve propracovávaly postupně v na první pohled ryze humorném balení..zde jako by se nás pan Veber pokoušel i trochu citově vydírat a nedívím se, že zrovna tento film se dočkal amerického remaku v jeho vlastní režii (neviděl jsem.) Oproti předchozím filmům (i dalšímu skvostu, byť taky vážnějšímu - Hračce, kde ale taky funguje humor, vážná linka i sentiment dohromady) pro mě krok stranou a s větší vážností, určitě ne více výzralý kus, spíš více podbízívý, ale sám v některých ohledech poněkud naivní a nedotažený. Myslím si prostě, že tohle pan Veber tak nedotáhl.  I navzdory té oblibě filmu u dalších fanoušků francouzských komedíí a Pierra Richarda. Tady jdu překvapivě trochu proti proudu a musím říct, že k mým nejoblíbenějším filmům s Pierrem Uprchlíci už určitě nepatří. Dneska už osobní přenos tohoto filmu shledávám především prvním zhlédnutím a těm pár komediálním momentům...jak říkám, hlavně Carmetovi a převleku Pierra (:D). Ale  pan Veber ať si z toho nic nedělá. Tohle určitě není zdaleka tak slabá chvilka jako měl osm let předtím, jistý pan Oury.:o ()