Ďáblova hodina

• Veľká Británia The Devil's Hour

Lucy se probouzí každou noc přesně ve 3.33. V jejím životě už dlouho nic nedává smysl. Ale odpovědi leží někde na konci série brutálních vražd. (Prime Video)

Recenzie používateľa kenkaku k tomuto seriálu (8)

Ďáblova hodina (2022)

První řada: **** Horník z Černobylu a nějakej Indián vyšetřují vraždy. Vlastně ne, šáhlá matkadivné dítě. Vlastně ne! Je to o divným dědkovi, co… to vlastně nejde. Seriál je mix několika témat dohromady (asi pěti), kdy ve finále smysl dá tak 80% všeho (zbytek jsou jen trapné berličky jak navodit strašidelnou atmosféru). Př. “duchové”. Naprosto zbytečný aspekt, který rozptyluje od “jádra pudla”. Naštěstí s poslední epizodou nastává vysvětlovací maraton a děj moc volných konců nenechá. Dost blbě jsem sice nesl to pamatování si nějakých 60 let událostí, ale budiž. Takhle se točí seriál na několik řad. Více u jednotlivých epizod. Druhá řada: TBD ()

Série 1 (2022) (S01)

Horník z Černobylu a nějakej Indián vyšetřují vraždy. Vlastně ne, šáhlá matkadivné dítě. Vlastně ne! Je to o divným dědkovi, co… to vlastně nejde. Seriál je mix několika témat dohromady (asi pěti), kdy ve finále smysl dá tak 80% všeho (zbytek jsou jen trapné berličky jak navodit strašidelnou atmosféru). Př. “duchové”. Naprosto zbytečný aspekt, který rozptyluje od “jádra pudla”. Naštěstí s poslední epizodou nastává vysvětlovací maraton a děj moc volných konců nenechá. Dost blbě jsem sice nesl to pamatování si nějakých 60 let událostí, ale budiž. Takhle se točí seriál na několik řad. Více u jednotlivých epizod. ()

3.33 (2022) (S01E01)

Sice mě ze začátku rozčilovalo to skákání mezi třemi linkami (a ještě do toho ty sny - nebo co), ale protože epizoda velice rychle linky propojila, udrželo to můj zájem a zanechalo dobrý dojem. Uvidíme kam se to bude směřovat (jestli spíš do krimi nebo duchařiny). ()

Sametový králíček (2022) (S01E02)

Atmosféru si to sice drží, ale vleče se to víc než bych si přál. Minule se do děje vkládány dva případy a teď tak nějak prd. Je to znát a celkem mi vytáčí laciné idiocie (telefon nechaný v autě). Také mě štvou ty náznaky “něčeho” (silueta v místnosti) se kterými se nepracuje. Pokud to takhle z kopce půjde dál, příště dám podprůměr. ()

Čajkovskij (2022) (S01E03)

Začínám mít pocit, že ty duchařské výjevy jsou jen tak do počtu, aby se nafoukl čas. Děj totiž vůbec nijak s tématem nepracuje a nerozvíjí ho. Do toho se pak (opět náhodně) vkládá detektivní linka (v té seriál funguje perfektně). Přestává to být zajímavé a začínám řešit kraviny (proč jako musela začít kouřit?). Tohle moc dlouho při zachování tohohle konceptu nevydržím. ()

Po bouři (2022) (S01E04)

Tak je to definitivní. Vadí mi ty nevysvětlené (zbytečné) duchařské vsuvky co byly minule a předminule. Vůbec se třeba nepracuje s tím co se děje u sousedů (a dělo minule) = zbytečný čas. To samé ty prostřihy do budoucnosti (monokl, rozseklý ret). Jsou úplně zbytečné. Nepřináší informace, jen zmatek. Jakmile se ale děj věnuje detektivní práci, nebo vizím Isacovi matky, je to hned jiná. Což je případ této epizody. Tam jsou informace, něco se děje, dobrá atmosféra. Kéž by i zbytek byl stejný. ()

Polovička nás samých, již jsme ztratili (2022) (S01E05)

Žádné debilní duchařinky bez vysvětlení, žádné přešlapování na místě. Děj jede. Jen si mohli odpustit ten rolovací telefon… ()

Osudová láska (2022) (S01E06)

Oceňuji, když seriál (přestože se neukončil u jedné řady) naservíroval odpovědi a řadu celkem slušně uzavřel. Moc se mi líbila ta snaha o vysvětlení čeho jen šlo (jen celkem blbě jsem nesl to “pamatování si nějakých 60 let událostí”, ale budiž). Zároveň celkem jasně vyplavala zbytečnost některých aspektů seriálu (ty jakože duchařské vsuvky). Bez nich by vše fungovalo úplně stejně. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD