Ďáblova hodina

• Veľká Británia The Devil's Hour

Lucy se probouzí každou noc přesně ve 3.33. V jejím životě už dlouho nic nedává smysl. Ale odpovědi leží někde na konci série brutálních vražd. (Prime Video)

Strike

S01: 11 h 52 min dlouhé WTF, které je protkáno atmosferickým hororem (3. díl), drsnou britskou kriminálkou (zejména 4. a 5. díl) a mysteriozním příběhem (neustále). Tento seriál rozhodně není nic u čeho si může divák na chvíli odskočit a nic se nestane. Pozornost neustále v pozoru i když po většinu doby naskakují pouze otazníky. To vše samozřejmě podpořeno parádními hereckými výkony. ()

kenkaku

První řada: **** Horník z Černobylu a nějakej Indián vyšetřují vraždy. Vlastně ne, šáhlá matkadivné dítě. Vlastně ne! Je to o divným dědkovi, co… to vlastně nejde. Seriál je mix několika témat dohromady (asi pěti), kdy ve finále smysl dá tak 80% všeho (zbytek jsou jen trapné berličky jak navodit strašidelnou atmosféru). Př. “duchové”. Naprosto zbytečný aspekt, který rozptyluje od “jádra pudla”. Naštěstí s poslední epizodou nastává vysvětlovací maraton a děj moc volných konců nenechá. Dost blbě jsem sice nesl to pamatování si nějakých 60 let událostí, ale budiž. Takhle se točí seriál na několik řad. Více u jednotlivých epizod. Druhá řada: TBD ()

VSlunecnice

Pokud jste milovníci kvalitních mysteriózních thrillerů s hororovými prvky, hutnou atmosférou a zajímavou kriminální zápletkou, rádi sledujete příběhy, do kterých se ponoříte, donutí vás přemýšlet, hádat a snažit se rozuzlit příběh, pusťte si Ďáblovu hodinu!  Příběh seriálu se popisuje složitě, od prvního dílu si nebudete úplně jistí, co přesně se děje a malé šedé buňky mozkové vám pojedou na plné obrátky, aby přišly záhadě na kloub.  Ústřední hrdinkou je sociální pracovnice Lucy, která se většinu svého života budí každou noc z noční můry přesně v 3:33, v takzvané Ďáblově hodině. Jejího syna Isaaca nejde popsat jinak než “zvláštní strašidelné dítě, které ze svého chování buď vyroste nebo rodiče zavraždí ve spánku”.  Neméně zajímavou dvojicí s výbornou chemií jsou detektivové, kteří řeší nevysvětlené únosy a řadu brutálních vražd.  Toto všechno spolu samozřejmě souvisí a propojuje se v neokoukaném a výborně zpracovaném příběhu se spoustou zvratů ždímajícím z diváka emoce.  Proč má smysl seriál vidět? Kvůli atmosféře, kterou vyvolává! Při napjatých scénách by se dala atmosféra krájet… hororovější části nejsou vůbec přehnané, počet lekaček není nijak vysoký, ale dostane diváka do té správné nálady a získá si veškerou pozornost. Každá epizoda láká na tu další a já se nemohla odtrhnout a i ve volných chvílích se snažila odhalit hlavní zápletku a každou chvíli jsem na televizi pořvávala vlastní teorie.  I přes zásah do tolika témat a žánrů není seriál překombinovaný a na konci dává naprosto logické rozuzlení smysl. Od (pro mě do té doby neznámých) tvůrců jsem nečekala tak našlapaných 6 hodin a rozhodně se jedná o jeden z nejlepších miniserialů loňského roku, který svou zápletkou a záhadnou atmosférou může konkurovat i takovým perlám jako je první série Dark a rozhodně předčí loňské 1899. ()

J*A*S*M

Kdybych měl něco vytýkat, tak asi to, že Ďáblova hodina nemá úplně osobitý autorský rukopis. Vypadá prostě jako další britský televizní seriál. Ale jinak vlastně všechno super. Z různých víceméně povědomých mysteriózních prvků skládá dohromady obrázek, který ve výsledku působí svěže a neokoukaně. Speciálně ocenit je v tomto ohledu nutné závěrečnou epizodu, která vše krásně vysvětlí a odhalí promyšlený koncept, který jsem takhle vymyšlený asi ještě nikde neviděl. Stává se spíše výjimečně, že by v tomhle záhadologickém subžánru do sebe všechno tak ladně zapadlo, včetně různých maličkých detailů, jako právě v Ďáblově hodině. Za sebe bych pak ještě vypíchnul povedené hororově laděné sekvence (nejvíc asi v epizodě č. 3) a extrémně creepy děcko. ()

M.i.k.e

nenápadná a nezaslouženě zastrčená detektivka, která v sobě kombinuje prvky thrilleru, klasické kriminálky, mysteriózní sci-fi a hororu a aby toho nebylo málo. všechno to překrývá chytrým ovšem nepřekombinovaným a (i když to tak zkraje nevypadá) přehledným příběhem.  První dva díly sice divák nebude tušit která bije a je opravdu potřeba dávat pozor i na detaily, ale když do sebe začne postupně všechno zapadat a v posledním díle nám to tvůrci pro jistotu ještě dovysvětlí, je to velká paráda. V poslední době je dost seriálů,které si hrají s mysteriózními prvky a snaží se motat divákům hlavy, jenže nakonec jako kdyby nevěděli kudy kam a vyšumí do ztracena. V případě Ďáblovi hodiny tvůrci moc dobře věděli co chtějí a je to dost znát...90% ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD