Bankový lupič Gino Strabliggi strávil desať rokov vo väzení, mal teda dostatok času na rozmýšľanie. Rozhodol sa žiť čestne. Vychovávateľ Cazaneuve mu veril, prihovoril sa teda, aby Gina podmienečne prepustili. Na toho však vonku čaká nielen jeho manželka, ale aj bývalí kumpáni. Gino je však pevne rozhodnutý neskĺznuť do starých koľají a kontakt s podsvetím odmieta. Pracuje v tlačiarni a stále sa stretáva s múdrym Cazaneuvem. Jedného dňa však zasiahne krutý osud - Gino stráca milovanú ženu. Najviac sa o neho zaujíma policajný inšpektor, ktorý ho kedysi dostal za mreže - je totiž presvedčený, že ľudia sa nemôžu od základu zmeniť a preto špehuje Gina na každom kroku. (STV)

Kroup4

Nejlepší film s A.Delonem.Bezkonkurenčně,skvěle se s J.Gabenem doplňují,film i přes svůj rok vzniku neztrácí šťávu ani v dnešní době.Skvělá kriminálka a ukázka staré dobré francouzské práce. ()

mdouglas

Výborná a hodně smutná kriminálka. Smutnější o to víc, že to všechno bylo tak pravděpodobné. přefstava o tom, že člověk je napravitelný a že společnost je jeho nápravu schopná ocenit padá v moment kdy o názoru společnosti a o napravení jedince právě společnost nerozhoduje, Naopak, rozhoduje někdo, kdo je o osudu nenapravitelného schopen rozhodnout jen z cárů papírů. Spolu s klasickými "Venturovkami" musím hodnotit devadesáti procenty, A to jen pro případ, že by se zjevil žánrově obdobný film, lepší kvlaity, o čemž pochybuji. ()

Quido

Hodně zamrazí, když si uvědomíte, jak se to vše může lehce pokazit. Film, který vás nejprve vtáhne do děje, aby vás nakonci úplně rozmačkal a donutil přemýšlet.. ()

bearmeedek

Ufff! Po spoustě špatných let má hlavní hrdina představu a snahu o úplně jiný , lepší život. Zpočátku se daří, ale po náhodném setkání se dvěma debily přijde o část smyslu svého nového života. Až se srovná a zase "žije", tak se objeví další debil a svými neustálými provokacemi Gina totálně vybudí a ten v tu chvílí ztratí vše. Dovedu si představit, kolik chlapů by to taky nevydrželo. Takže konec plný beznaděje a depresivně působivý. ()

Belmondicek

Vynikající kriminální drama se společenskokritickým přesahem a přesvědčivými hereckými výkony Alaina Delona a Jeana Gabina. V roli fanatického policejního inspektora zazářil Michel Bouquet. ()

Likan7

Hutné drama s VYNIKAJÍCÍM Gabinem a Delonem. Tihle dva tu rozehráli neuvěřitelný herecký koncert, který tuhle kriminálku táhne až k temnému, nespravedlivému závěru. Nejhorší na tom je, že by se tohle mohlo stát prakticky komukoliv, kdo by vylezl z vězení napravený a chtěl žít poklidný život. Postava komisaře je jednou z nejnenáviděnějších postav historie. V závěru jsem cítil knedlík v krku.. ()

Tiiso

Tak realisticky podané osudy člověka, až při sledování snímku divák naprosto filmové fikci propadne. Bylo mě Delona na závěr hrozně moc líto a ten strach v jeho očích byl naprosto věrohodný. ()

TomJ

Nemám slov. Vždy keď si tento film pozriem, tak ma až zamrazí pri sledovaní osude hlavného "hrdinu". Film naviac vynikajúco zobrazuje francúzsku spoločnosť a súboj medzi starou konzervatívnou a mladou liberálnou elitou. ()

crjules

Neskutecne silna podivana! Jako cloveka zvykleho na ruzna dramata, krvaky a drsne akce ve filmu, me tenhle film zarazil do kresla a po posledni scene s Ginem - ktera je neskutecne silna a syrova , kde se nemluvi a narustaji emoce...zustal sedet s otevrenou pusou a na nahlas si do ticha vydech "ty vole, oni ho fakt..." . Krasne vypraveny pribeh , strasna scenerie po spadnuti opony - jako nebe, ale peklo ve skutecnosti a dokonale odporny a slizky policejni inspektor. ()

Tosca

Dodnes si z dětství pamatuji závěrečnou scénu s gilotinou... Teď (květen 2014) jsem film po letech viděl znovu - děj jsem si vůbec nepamatoval. Je to silný film se skvělými herci... Postava Michela Bouqueta zavile pronásledujícího Alaina Delona mi trochu připomíná hlavní motiv z Hugových Bídníků - Javert pronásleduje Valjeana. O to víc, že Bouquet hrál později Javerta v Hosseinově adaptaci Bídníků (Valjeana hrál Lino Ventura). ()

Duke90

Konečně jsem se dočkal! Pro mě zatím asi nejlepší francouzská podívaná s Delonem a Gabinem v žánru krimi/drama. Určitě se ani v nejmenším žádná nuda nekonala, ale zavládlo stupňující se napětí a vlna vzteku současně s neprávem "buzerovaným" Alainem. Jeho výkon byl tentokrát natolik přesvědčivý, že mi ho bylo skutečně moc líto a tomu všiváckému komisaři už bych dávno plivl do obličeje při prvním výslechu. Tím bych ale ihned skončil, a v tom byl Alain určitě lepší než já. A k tomu závěrečnému pohledu "z očí do očí" - to už mi nikdy nedělejte, je pak velice těžké se ubránit slzám. ()

Godhaj

„Člověk musí platit za chyby, které udělá.“ Tento film není žánrově krimi, ale drama, a to velmi těžké a náročné. Ukazuje totiž odvrácenou stranu krimi žánru a to posedlost policistů odsoudit podezřelé i za cenu jejich šikanování a omezování jejich práv. Duo Gabin a Delon hrají přesně a bez zaváhání. Příběh začíná velmi nevině a zlehka, ale čím víc se blíží ke konci, tím napětí a atmosféra houstnou, přesně jak to mám rád. Jen prostřední část se trochu vleče. Navíc jsem si užíval dobových exteriérů Francie 70. let. ()