Asterix a Obelix

• Slovensko Asterix a Obelix kontra Cézar (viac)
Francúzsko / Nemecko / Taliansko, 1999, 109 min

Je rok 50 pre Kristom. Rímski kolonizátori ovládli Gáliu – okrem jednej dedinky, kde sa päťdesiat obyvateľov dokáže brániť mnohonásobnej presile vďaka zázračnému posilňujúcemu nápoju. Ten vyrába miestny druid Panoramix (Claude Piéplu). Rímsky guvernér Detritus sa chce nápoja zmocniť, aby mohol zvrhnúť svojho vládcu Caesara.  Nepočíta však s tým,  že prešibaný Astérix (Christian Clavier)  a jeho dobrácky priateľ Obélix (Gérard Depardieu), ktorý spadol do zázračného nápoja ako dieťa a má silu i bez nápoja, mu s pomocou Obelixovho psíka Idefixa a  mága Panoramixa, jeho plány značne skomplikujú – a ešte sa pri tom i skvele pobavia.  Baviť sa budú aj diváci, ktorí si pozrú túto výpravnú adaptáciu jedného z najpopulárnejších európskych komiksov. (TV Markíza)

david141474

No, není to tak špatný jak se říká. Za mě je to solidní film se solidním humorem. Děj je tak trochu plochej, ale baví a scény s 200 letým pradědou Paronamixe jsou skvělý. Scéna s rybama, navždy zůstane ve filmové kultuře, jako legendární scéna z této ságy. Gérard Depardieu a Christian Clavier taky. V dalších dílech už ale Clavier není a je ti hrozná škoda, protože je to skvělej herec, který opravdu umí hrát. Kouzelný lektvar nesmí chybět. A finální souboj s 10-20 Asterixy a Obelixy je prostě skvělej a skvěle vtipnej. Tento díl není vůbec špatnej, ale díl následující je ještě o něco lepší. 8/10 Skvělá ulítlá komedie! ()

Karbos

Před pár dny jsem shlédl tu čínskou parodii na Asterixe a musel jsem si pro srovnání pustit zase jedničku. Vážně smutný, na jaký dno se tato série propadla. Když člověk shlédne první a poslední díl krátce po sobě, jednička pak vedle posledního dílu vypadá jako oscarový skvost. HUDBA, režie, kostýmy, SCÉNÁŘ, VTIP, kulisy, výprava, to všechno tu skvěle funguje. Je z toho cítit ta pohádkovost, žádná karikatura sama sebe, žádnej papundekl, žádná parodie žádný kýč. Nechápu, místo toho aby tvůrci udělali tu nejednodušší věc, prostě jen převedli generacemi ověřený a světově úspěšný komix na plátno, tak nutí Obelixe skákat za rytmu čínských budovatelských písní jako gejšu a Caesara posílají dobývat rýžové pole, jako proč?? ()

PTuranyi

Skvelé filmové spracovanie svetoznámej komixovej dvojice hrdinov. Perfektná produkcia bez veľkých príkras prenecháva všetko na príbehu a hercoch, takže sa stará hlavne o to, aby mali aktéri všetko čo treba a príbeh bol plynulý. Humor pôvodného diela tak ťaží hlavne zo skvelých hereckých výkonov Christiana Claviera, Gérarda Depardieua a Roberta Benigniho. ()

Ramesse

První pokus o hrané zfilmování slavného komixu není zrovna nejlepší, ale dívat se na to dá. Film vlastně lehce kombinuje více komixů dohromady, ale to neubírá na ději, který je jednoduchý a dá se u něj zasmát díky občasné natvrdlosti Obelixe ;-), jež je nedílnou součástí jeho osobnosti. ()

Chlo0opek

Taková pohodovka se skvělými hlavními představiteli. Příběh také dobrý. Nakonec dám lehče slabší 4*. Souboj Asterixe v aréně je také dobře udělaný. ()

uprchlice

První filmové zpracování odvážných Galů asterixe a jeho nejlepšího přítele Obelixe. Myslím si, že se dost povedl. Nejen že je tam spousta srandy ale i herci jsou animovaným dost podobný. Kostýmy jsou také dobře udělané. ()

enzo_cz

Jako komedie to funguje dobře, místy i lépe. Jako komiksová adaptace hůř. Nemá to ten geniální tah na bránu jako komiksový bráška. Humor ve filmu je místy až infantilní, což ocení menší dítka, ale hůř se s tím poperou dospělí. Nemůžu se zbavit dojmu, že se toho Zidi mohl zhostit o chlup lépe. ()

Tozmi

Film mě bavil a pořád i po tolika letech baví. Je to základ mého dětství a jako takovému jsem mu i vděčný za hodiny zábavy které mi dal. Hodnotím 5 galskými hvězdami. ()