Asterix a Obelix: Misia Kleopatra

• Česko Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (viac)

Kleopatrin Egypt je pod nadvládou Rimanov a Kleopatra a Cézar sú milencami. Kleopatra, podráždená Cézarovymi sarkastickými poznámkami na adresu Egypťanov navrhne stávku - ak sa jej podarí vybudovať prepychový palác do troch mesiacov, bude musieť Cézar verejne vyhlásiť, že Egypťania sú najväčším národom na svete. Je to takmer nesplniteľná úloha, no architekt Numerobis nemá na výber - ak sa mu ju nepodarí splniť, stane sa z neho večera pre krokodílov. Pomôcť mu môže jedine zázrak - Asterix, Obelix a druid Panoramix, ktorý ovláda tajomstvo zázračného nápoja. (STV)

Besyn

Strašná hovadina s příšernou výpravou a slabými triky.Ale při některých momentech jsem se fakt popadal za břicho,to přiznávám. ()

valheru

mno. tady asi trochu váhám. možná víc než trochu. je pravda, že film mě nanadchnul žádnou složkou jako je režie, herecké výkony, hudba, střih, nedejbože scénář ALE... fakt sem se bavil. koukat na to v televizi mi nevadilo a klidne se na to podivám eště jednou. rozhodně lepší než ostatní francouzské novodobé komedie typu rrrr. proste sem se smál. jo bylo to legracni. i kdyz bych tomu nejradeji dal jednu hvězdu, tak bych tomu dal i tři i čtyři.hláška" Jednoho Imhotepa" neměla chybu. ()

cure

Tento film určený hlavne pre menších divákov je minimálne rovnako zábavný ako predošlý Asterix s Clavierom. Vyzdvyhnúť musím výkon Jamela Debbouze a rovnako jeho výborný dabing Richarda Stankeho. ()

salamandrr

První půlka vcelku úspěšně navazuje na první díl, ale v druhé dostala francouská demence příliš mnoho prostoru pro vlastní tvořivost. Scény, které neokopírují komix jsou z 90% naprosto stupidní ()

ex.it

Vidím tu samé nízké počty hvězdiček a nechápu to. Mě osobně se celý film líbil a dobře jsem se bavila. Hlavně taky víc než u předchozího hraného filmu... Narážky, jména, drobnosti, vtipy... Nic, co by v dobré komedii nemělo chybět, tu nechybí, takže nemám problém s tím, že dávám 4*. ()

Jeand´Boa

Kreslené to je tisíckrát (a to je snad i malé číslo) lepší... jediné, co mě drží u přízně k tomuto filmu je myšlenka (doufání), že to takto překýčovatělé a stupidní být mělo, že to byl záměr autorů - jako malá recese... ()

Ssoumess

Výjimka z pravidla, že pokračování bývá slabší. Mise Kleopatra je asi o 267% lepší a zábavnější než jednička. Docela chápu že mnohdy absurdní a neprvoplánový humor všem nesedl a má to tak nízké hodnocení, ale pro mně je to nejlepší FR komedie posledního desetiletí. Dokonce i Depardieu zde měl oproti jedničce pár dobrých hlášek. Dávám deset Imhotepů... 10/10 ()

1Legend1

Po jedničce pro mě určitě zlepšení. Ve dvojce je něco co předchozímu dílu chybělo. Možná 2x více vtipů, možná zábavné remaky dnešní doby, možná jiné prostředí, možná Numerovis:D? Prostě nevím co to na mě zapůsobilo, ale fungovalo to. 80% ()

Drom

Ne, tohle neberu. Gérard Depardieu je sice přesvědčivej a vtipnej, ale trapnost scénáře a dementnost vetšiny postav to zabila, včetně děsného a nesympatického Christiana Claviera (měl zůstat u vidláckých pobudů). Hluboko za kreslenými filmy s Astetixem a Obelixem. Tvůrci se snaží sice o komixovost, ale zcela se to míjí účinkem a vyznívá hloupě a nuceně. Přátelé, tudy cesta nevede, kreslený Asterix má vtip a kouzlo, tohle je jen líbivé pozlátko na ohnilé bramboře. Tenhle film nemá cenu ani půl kance! ()

P. J. D.

No, abych řekl pravdu, moc mi to jako pocta známému komickému duu Asterixovi a Obelixovi nepřipadá. Ano, občas jsem se pousmál, možná i zasmál, ale to je tak vše. Děj je natahován asi jako těsto na pizzu (zpočátku to na mne působilo svižným dojmem, ale po několikátém shlédnutí, mi to už tak nepřišlo) a kostýmy, seč se snaží zpodobnit ony z komiksu, nejsou zas tak dokonalé. Nemůžu říct, že by tohle bylo špatné, ale není to ani dobré. Není to dokonce ani ten průměr. Spíš něco těsně pod ním. Dvě hvězdičky. ()

Urukhaj98

Především v závěrečné části absolutní magořina, kde se tvůrcům podařilo rozmáznout hranici mezi hraným filmem a animovanou groteskou. 8/10 ()

Quido

Vím, že mnoho fandů klasického Asterixe a Obelixe označilo tento film jako naprostý odpad, ale já jsem viděl tento film víceméně panensky neposkvrněn orginálním provedením na papíře, nebo v jakékoliv jiné formě. Musím uznat, že mne tento film dobře pobavil a rád se na něj kdykoliv znovu podivám, což se o mnoha jiných komediích říci nedá. U mne vše ještě potrhoval originální, dabingem nepoškozený zvuk. Vskutku skvělá komedie. ()

Titus

Solidní práce. Nejlepší je samozřejmě ta kost Kleopatra. Na první díl to ovšem nemá. Sem tam je ten francouzský humor nepochopitelný. ()