Jen na skok

• Veľká Británia I Came By

Maluje graffiti na domy, ve kterých bydlí společenská smetánka. V jednom sklepě přitom ale odhalí zvrácené tajemství a začnou se dít věci, které ohrozí jeho nejbližší. (Netflix)

DonBraso

Tak nápad dobrý, ale postupem celého filmu kam to celé směřuje a co z toho vychází za kouzla, to by si Babak měl jít natrhnout koule do průvanu. Do půlky filmu si ještě říkáš, že tě to vlastně zajímá, když se někdo hledá. Ono hledá je silné slovo. Chvílema to spíš připadá, že je to všem putna. Co je pravda, že ten film rozhodně nedokáže nikdo odhadnout. Je to variace na sklepmistra, ale v rázu si jedna mamina vyšetřuje sama zmizení kluka. Jestli jsem si říkal, že poster bude hrát první housle, tak MacKay se tam ohřeje stejně rychle, jako Sparta v pohárech. Jakmile se začne něco více dít, tedy, že pan domácí soudce si někoho opět vyhlídne. Co je přímo alarmující, že kromě toho, že má tátu na obraze a na synka se nejspíš vysral kvůli jednomu z Indie, tak tu máme hlavního záporáka v celém svém balení. Vůbec nevíte o něm nic. Tedy víte, že hraje squash a má konexe u policie.Ale,hlavně proč to dělá, to by divák chtěl moc. Nejspíš proto, že to Babak napsal.Konec je úplná fraška. Takže všichni jsou nejspíš někde v peci, jeden se zase objevil na scéně a na zeď si hodíte graffiti, že jste tam byl. Absolutně promarněná šance na dobrý thriller.Až budete chtít někoho sledovat z auta u něj před barákem, tak tam prosím pěkně čekejte každý den, mějte modrou barvu a dělejte hlavně, že Vás nikdo nevidí, protože to by Vás viděl i slepej s Alzheimerem. Když hodně, tak 35%. Úplně zabitý film. ()

Facerr

Čekáte Don't Breathe a ono ne. Čekáte uchylácký orgie psychopata a ono ne. To někdy nemusí být úplně na škodu a tady to tak zprvu i vypadalo. Jenže slibný prvek očekávání vystřídal po cimrmanovsku prvek zklamání a to už docela brzo. ()

xxmurphyxx

Znudený a zakomplexovaný biely latentný teploš s traumou z detstva z vyššej spoločenskej kasty vo svojom voľnom čase chytá teplých pričmudlíkov a zatvára doma v pivnici, až mu toto neškodné hobby neposerie jeden vyziabnutý lopkár bez fantázie, čmárajúci ľudom po bytoch dookola jeden a ten istý graffit, čo spustí sériu fuck logic momentov v chovaní ostatných postáv. Ale musím uznať, že osud toho sopliaka a jeho mamky ma prekvapil. Konečne niečo, čo trošku vybočilo z koľají stereotypu. Škoda len, že ma to nechytilo hneď od začiatku a ,,hlavná'' postava ma neskutočne srala svojím pózerstvom rebela, čo bojuje proti systému a doma nedokáže umyť ani posratý riad. ()

haack

Takový průměrný předvídatelný thriller, který je jak vystřižený z 90tých let, ale s tím malým detailem, že se píše rok 2022 a běžnému divákovi již trocha napětí nestačí a chce příběh vystavěný od A do Z a to zde není. 4/10 ()

Kushina

Vlastně to pro mě fanouška thrillerů bylo vcelku nudné. Jako bych přesně věděl, co se kdy stane. Větší zápletka žádná, lidi, kteří tvořili core příběhu jednoduše umřeli a soudce tam byl téměř nedotknutelný a asi 10x měl z prdele kliku - scénáristi se museli hodně snažit, aby tu kliku měl. Konec taky docela o ničem. 45% ()

Saxos

Takhle, bez prominutí, zkurvit dobrý příběhový námět/za to ty 2☆/je opravdu umění. O tom, kolik popela za ta léta putovalo do kanalizace, můžete jen dumat. Stejně proč je stará v blbárně, nebo proč pan bývalý soudce měl tak důmyslně ukrytou odpočívárnu, že ji hned našel každý tupoun. Závěr: nedoporučuji. ()

KLFPIM

Dva dny po návratu z dovolené / pouštím si thriller a … ne, ne, ne, ne / Příště si náladu thrillerovou / vylepším Alenou Schillerovou. ()

DexMASTER094

Viděno ihned po filmu Křídová mez, takže výsledný kontrast byl šílený. Dílo poměrně bez nápadu a s tragicky špatným koncem. Spoiler! Co se stalo s psycholožkou a synem, opravdu jsou oba mrtví? Co je zač vězněný muž? Jsem poměrně zklamán. Se sebezapřením 2*. ()

Mukade

Bolo bolestivé sledovať ako išli "dobre pripravení" do brlohu pravdepodobného únoscu či vraha a keďže sa mi zle na to dívalo nemôžem dať 4**. Ona bola dokonca psychologička, teda mala "paper", osvedčenie, že nie je retardovaná...  LOL ¯\_(ツ)_/¯ , inconsistency. Ďalej policajtka... Celkovo to je také "naivné umenie", z tohto pohľadu. ( Babak je babrák? xD ) ()

Poga

No, napad zaujimavy, keby to bolo o 20 min kratsie a tempo rozpravania sviznejsie, tak to mohlo byt pekna zanrovka. Toto je taky podpriemer. ()

Audreybe

Jeden z top trilerů posledních let. Dobré herecké výkony i režie. Dobrý scénář, ze kterého střídavě mrazí, střídavě běhá mráz po zádech, jindy stísňujícím způsobem depkuje do bezmoci, aby nakonec vygradoval do  finále, které je uvěřitelné a hodné celého snímku. Typ filmu, který má vícero rovin a člověk na něj ještě nějakou dobu po shlédnutí bude vzpomínat. Nemá snad jedinou chybu. ()

Sopholojong

Nechcem si predstavit, co by s tymto scenarom stvorili taky Fincher, alebo Villeneuve. To by boli zanrove hody! "Tehlova" poetika anglickeho predmestia a "firthovsky" gentleman Bonneville ako dezerty k vychladnutym reziserskym a hereckym (hystericka psychologicka, dobracky "cmoud", 23-rocny teenager) "hranolkam". A vsetkych tych nahod je tu tiez privela a su narychlo zlatane, bez nejakeho hlbsieho vysvetlenia, alebo zobrazenia (mordy mimo kameru). ()

cabalaLukas

V rámci žánru je to úplne fajn. Ak niekomu vadí diverzita v tomto filme, mal by to skôr prebrať so svojim terapeutom - myslím, že spolu nájdu pravú príčinu hnevu, ktorý tento zástupný "problém" v divákovi vyvoláva. ()

Miroslav.Zac

Na rozdíl od podobných filmů jsem tady necítil vůbec nic. Nezajímalo mě, jestli hrdinové přežijí a padouch bude po zásluze potrestán. Bylo mi to jedno. A důvody, proč se to celé děje, taky nebyly kdovíjak originální. Zmiňovaný Don´t Breathe je o několik levelů lepší a pravděpodobně taky na dlouhou dobu nepřekonatelný. ()

sh4ris

Už jsem se bála, že hlavním hrdinou bude ten namyšlený feťáčisko, co črtá na zeď a je pyskatý na maminku. Díky bohu mu byl utnut tipec a směle jsme se mohli přesunout k hodně dobře zahranému bývalému soudci, který má rád svůj sklep.. Pár nelogičností to mělo a hned několik scén bych vymazala, nepřišly mi pro děj nijak důležité ani posunující. Overall ale proč ne, mě to bavilo. ()

flyer.nick

Mohl z toho být fajn horor, něco mezi Smrt ve tmě a Vidím vás. Ale někdo si řekl, že thriller bude lepší a nebylo to dobré rozhodnutí. Občas hrozně natahované a občas zase časové skoky o X měsíců. Líbí se mi ale, že občas není vůbec jasné kdo přežije a kdo ne. Celkově asi film, na který člověk sice zapomene a znovu si ho nepustí, ale během sledování ví komu fandí a chce vědět, jak to dopadne. ()

Baru.Class

Hodně originálně poskládanej příběh, co udržuje neustálej level napětí. Hugh hraje výborně, naprosto smekám před twistem, kterej kvůli spoileru neprozradím. Místama je děj lehoulince diskutabilní, zda by opravdu něco takovýdleho někomu v reálu prošlo, ale což, benga povětšinou hrajou ve všech filmech pátý kolo u vozu...ve výsledku fajn podívaná. ()