Pred štyrmi rokmi sa "zdravotný brat" Greg (Gaylord) Yebal (Ben Stiller) zaľúbil do krásnej Pam Byrnesovej (Teri Polová). Pam sa vtedy rozhodla predstaviť ho svojmu otcovi, konzervatívnemu a akurátnemu Jackovi (Robert De Niro), bývalému agentovi CIA, ktorý si pre svoju dcéru predstavoval onakvejšieho nápadníka. Počas víkendovej návštevy sa totiž Gregovi, ktorý je doslova magnetom na všetky možné trapasy, podarilo stratiť batožinu, podpáliť dvor, zničiť bazén a postriekať farbou Jackovho domáceho miláčika Jinx. Mimochodom, úbohý Greg je alergický na mačky. Jack ho vtedy podrobil aj testu na detektore lži. Dnes je už jeho priateľka Pam jeho snúbenicou a obaja mladí ľudia chystajú svadbu. Lenže budúci svokor, vôbec nemá záujem, aby sa do ich rodinného klanu Greg Yebal priženil. Z druhej strany chce vyhovieť svojej dcére, a preto prejaví záujem o zoznámenie sa s rodičmi budúceho zaťa. Cez víkend teda všetci nastúpia do luxusného Jackovho autokaru a odídu na ostrov k rodičom Grega, nekonvenčným bývalým hipíkom Berniemu a Rozalin (Dustin Hoffman, Barbra Streisandová). Obe rodiny strávia spolu 48 hodín, aby sa lepšie spoznali. Víkend sa začína celkom dobre, ale všetko ide hladko len do chvíle, kým Jack zistí, že Bernie je síce právnik, ale už dlho sa svojej profesii nevenuje. Zostal totiž kedysi otcom v domácnosti, aby sa venoval výchove milovaného syna a poskytol mu čo najviac rodičovskej lásky. Roz má skutočne lekársky diplom, ako tvrdí Greg, ale namiesto poriadnej praxe je sexuálnou terapeutkou seniorov a radí im v oblasti tantrického sexu. Potom dôjde k "záchodovej epizóde, ktorej protagonistami sú Yebalových pes Moses a Barnesových mačka Jinx. Pri obede sa odhalí chúlostivé tajomstvo kubánskej kuchárky, dôjde tiež k divokému futbalovému zápasu. Skrátka, poznanie rodiny Yebalovcov vôbec neprebieha konvenčne. (TV Markíza)

thunnus

Slabé, velice slabé, nechápu, proč tohle dostalo tak vysoké hodnocení. Scénář nic moc, herci, kteří v jiných rolích excelůjí, se tu ztrapňují (to platí hlavně o De Nirovi a Hoffmanovi, Streisandová se ještě dá, od Stillera jsem nic nečekal a nebyl jsem tak zklamán, závěrečné kameo Wilsona to taky nespasí). Je tu velký propad ve kvalitě po prvním dílu. Vtipy jako umělé prso, spláchnutí psa do záchoda apod. na mě vůbec nezapůsobily. ()

Heui

Ačkoliv mi můj kamarád neustále oponuje, já si myslím, že to je povedená komedie, herecké obsazení výborné, Hoffman geniální. Jeden z mála filmů, o kterých bych řekl, že je pokračování lepší než první díl. Já se bavil! 4* ()

PanPes

O chlup lepší než první díl a to jen díky Hoffmanovi a Streisandové , kteří do tak chcíplého filmu vnesli trochu života a élánu jinak stejná kaluž. CIA misantrop v důchodu a neschopný rádoby dojemný milovník Stiller po druhé - nůůůďo. ()

X@triX

Meet the Fockers, tak ako aj predošlý diel Meet the Parents sa spoliehajú na to, že práve trápne momenty sú kľúčom k tej správnej zábave. Pokiaľ patríte k tým typom, ktorí sa s touto teóriou zhodujú, nebudete sa nudiť. Ja k tým typom patrím a polovicu filmu som videl len na jedno oko, druhé oko som mal zakryté, keď som sa chytal za hlavu. "Gaylordoví" rodičia posunuli film na ešte vyššiu úroveň zábavy a práve preto dvojku považujem za trochu lepšiu než predošlý diel. ()

pend

Jedna z výjimek, kdy je pokračování lepší než původní film. I když jen o trochu. Hoffman a Streisand jsou příjemným osvěžením a souboj De Niro vs Hoffman se nevidí každý den. ()

zdeny99

To že Robert De Niro je secsakramentsky divnej magor, to už víme z prvního dílu. Teď přichází čas poznat Gaylordovi rodiče, kteří jsou neméně divní. Starší Jebal (Dustin Hoffman) se představí v sytě růžové košili a při každém setkání s chlapem se chce líbat. Jebalova matka (Barbra Streisand) dělá párovou terapii a zajímají ji pouze orgasmy. Tož samice je to pořádná, hlavně s tím jejím obrovským výstřihem. A celé se to tentokrát točí kolem poznávání obou rodin a především toho, zda už Gaylord Jebal nemá někde nějakého potomka. Originalita Roberta De Nira možná z prvního dílu již vyprchala, přesto je to stále neméně dobrá komedie, která stále má čím překvapit. [32637. hodnocení, 454. komentář, 67%] ()

Puol

Karty sú už rozdené z prvej časti, ožívenie prinášajú rodičia Yebalovci v podaní hereckých legiend. Hoffman a de NIro si svoje party užily. Nenáročná ale skutočne dobrá zábava. ()

paolito

Jednička je stokrát lepší. Tady mi vtipy přišly už dost recyklované, neoriginální, a některé ani nebyly vtipné. Gaylordova rodina (myslím i služebnou...) mi přišli dost křečovití a myslím že se dali vymyslet jako lepší rodinka. Tím ovšem nemyslím herecké představitele, Dustin Hoffman i Barbra Streisand si role očividně užívali a v kombinaci s De Nirem jsou některé scény opravdu vražedné... ()

crha

Umíral jsem smíchy, jak zpocenej Dustin Hoffman obímá a pusinkuje De Nira. Nebo scéna jak se De Niro sprchuje a Hoffman vedle sere a čte si noviny. Zábavná komedie a dobří herci, ale jednička byla přecejen lepší. Taky to malé děcko bych si rád odpustil. 80% ()

Mbeast

Na jeden dobrý gag připadá asi 5 trapných, což je trošku škoda, ale dalo se to čekat. Jinak Dustin je ze Fockers rodiny nejlepší :) ()

SidneyP

V poslední době jsem měl u některých pokračování pocit, že jedničky vždycky jakožto filmy vyhrávají, a dvojky jsou už téměř podřadné druhy, které se jen přiživují na jejich úspěšnějších předchůdcích. "Meet the Fockers" mi toto tvrzení vyvrátil. Z Hoffmana sice po celou délku filmu udělali člověka, kterého byste rozhodně za otce mít nechtěli, ale v některých chvílích, kdy se neculil od ucha k uchu a bral věci vážně, mi opravdu došlo, že všechno myslí dobře... I když to vždycky skončilo katastrofou. 75%. ()

Stiller a Carrey sú použití

Stiller a Carrey sú použití

02.09.2005

Herec Ben Stiller (na obr.) a režisér Jay "Focker" Roach po spoločnej komédií Jeho foter, to je lotor! opäť spoja svoje sily a vrhnú sa do dlho odkladaného projektu s názvom USED GUYS. Jeho… (viac)

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005

07.06.2005

Štrnásty ročník odovzdávania filmových cien MTV Movie Awards moderovaný hercom Jimmym Fallonom sa už tradične blýskal hviezdnými menami, no zároveň sa (narozdiel od vážnych Oscarov) niesol vo veľmi… (viac)