Vypravěč příběhu, Finnegan Bell, zažil v dětství osudové setkání s trestancem, kterému pomohl při útěku. Později se setká s podivínskou a bohatou slečnou Dinsmoorovou a v jejím zpustlém sídle pozná svou osudovou lásku, půvabnou, leč svéhlavou Estellu. Mezitím se sám stává bohatým a úspěšným mužem... (oficiálny text distribútora)

Aluska88

Velké naděje vykazují jisté osobní kouzlo, které však spočívá převážně ve ztvárnění postavy Gwyneth Paltrow. Jako malinká dívka Estella jednoho dne v zahrádce zamotá hlavu klučíkovi jménem Finn, který bude touto svou osudovou láskou navždy trápen. Mezitím se také setká s uprchlým trestancem v podání Roberta De Nira, s nímž se v budoucnu ještě "náhodně" potká a zjistí, že toto setkání z dětství, kdy mu jako kluk pomohl, mu zásadním směrem ovlivnilo život. Gwyneth půvabná, Ethan charismatický. To je asi vše. Děj uběhl závratnou rychlostí a já na konci měla pocit, jako bych vlastně ani žádný film neviděla. V podstatě se nic výrazného, jak obsahově, tak i herecky neudálo. Žádné zvraty, zapamatovatelné či silné momenty nebo výrazný příběh mezi hlavní dvojicí. Snad jen polibek ve fontánce či malování Estelly si pamatuji. A jelikož jsem od tohoto snímku neočekávala žádné Velké naděje, nebyla jsem ani zklamána. ()

Botič

Cuarónova mezilidská studie v zelené, která dokáže svést a v samotném závěru i zlomit srdce. Snímek, který o pár let předběhl Moulin Rouge a směle připravil půdu pro příchod spektakulárního spektáklu. Romantický kýč, v kterém působí americké hvězdy, ale svojí náladou a atmosférou spadá úplně někam jinam. ()

NinadeL

Sice mám vzpomínku opět okořeněnou koloritem horažďovického kina Otava, ale dodnes patří tato moderní verze mezi mé nejoblíbenější Dickense. ()

Kaka

Cuarón má režijní talent a dokáže každému svému filmu vtisknout osobitý rukopis. Nejinak je to zde, za pomoci vynikajících herců a skvělé předlohy. ()

Happykubas

Povedený příběh o tom, jak si rajcovní ženská může pohrávat s osudem mladého muže. Ta Gwyneth je fakt k sežrání!!! :-D Velice sympatickou postavu zde sehrál Robert De Niro. ()

Boogeyman

Občas se mi přihodí, že mi nějaký film tak vytrvale uvízne v paměti, že ho z hlavy nedostanu už zřejmě nikdy. Některé scény, nebo nádech atmosféry se mi zkrátka stále vrací a já denně zažívám stejné pocity, jako jsem měl při jeho sledování. A právě Velké naděje jsou tohoto jevu nejzářnějším příkladem, protože ač jsem je za život viděl třikrát, připadá mi jako bych znal každou scénu nazpaměť, v uších mi stále zní geniální hudna Patricka Doyla a před očima se mi stále zjevuje přenádherná Gwyneth a ten úžasný polibek v dešti. Alfonso Cuarón natočil velmi svéráznou adaptaci slavné předlohy, kterou v mých očích překonal! Láska postavy Hawkea k Paltrow je absolutní, dechberoucí a tak strašně živoucí, že vždy když dosáhla naplnění, slzel jsem! Herecké výkony jsou famózní, Ethan Hawk je nedoceněný mladý herec a jeho zamilovaný snílek nemohl být zahrán lépe. Bože, jak já jsem mu rozuměl! A Gwyneth? To se těžko popisuje, předvedla něco božského. Do své postavy vtěsnala přeně tolik neodolatelného šarmu, dívčí bezbrannosti, bezohledného chladnokrevnosti a vnitřní nerozhodnosti, že její postava je přesně ta osudová žena, kterou nemůžeme mít, láme nám srdce a zničí nám život, přesto ji bezhlavě milujeme a když mávne prstem, rádi pro ni uděláme cokoliv a za jedinou chvilku s ní jsme ochotni obětovat vše! My totiž víme, že ona nás taky miluje, jen o tom neví! Ženský totiž mnohdy ani netuší, jak s chlapem dokáže láska zamávat! Bohužel i naštěstí! Díky neodolatelné Gwyneth, geniální hudbě a té absolutní LÁSCE mají Velké naděje navždy místo v mé soukromé síni slávy a ať to zní jakkoli pateticky, i v mém srdci! ()

k212

Příběh o špatném malíři Finnovi a jeho věčné múze a lásce Estelle je dostatečně profláknutý. Nemůže a ani nechce přinášet nic nového na pole romantiky. Co však dělá film lehce nadprůměrným počinem, je muž na režisérské stoličce. Velebte Cuaróna za Potomky lidí s předlouhými záběry, ale když se podíváte na tohle starší dílko uvidíte je taky, do očí vás praští podmanivě roztodivné úhly pohledu kamery a mnoho dalších detailních vychytávek. Hlavní postavy -dalo by se určitě polemizovat o tom, zda oba herci nejsou spíš estetickými doplňky kompozice záběrů - získávají tak trochu jiný rozměr -snad i dávku charismatu - právě díky práci kamery a střihu. Neboť těch pár slov, co během filmu postavy pronesou, není příliš podstatných. U mě to vidím na 65%. ()

HoneyBunny

Cuarón možná do Dickense vkládal velké naděje, ale výsledek je spíš velké zklamání. Hlavní představitelé si počínají jako divadelní kašpárci, kterým nezbývá nic jiného, než ztuhle hrát podle nepřehledného scénáře plného nevěrohodných postav. Romantika žádná, příběh nic moc, postavy nejsou divákovi blízké. Nuda. Alfonso, ukaž se ve Vězni v Azkabanu, prosím. Protože nejsvětlejší moment je roztomilý polibek malé Estelly a Finna na začátku příběhu. ()

Anderton

Každý nejako začína. Cuaron ako nájomný režisér priemerného scenára je absolutne nevýrazný, aj keď sú tu veľké hviezdy. Vlastne práve preto tento film dosahuje aspoň priemeru. Mimochodom nepríjemne vlezlá hudba.....Očakávania boli privysoké.....vlastne nádeje vkladané do filmu boli priveľké....Medzičasom som sa dozvedel, že sa jedná o zmodernizovanú verziu slávneho románu, ktorého klasické filmové pojatie zo 40tych rokov ma oslovilo viac. ()

Happens

Vcelku nudný, místy dějově trhaný, ale čímsi mě upoutal. Je to rozhodně nadprůměrný film o lásce, umění, posedlosti, pomstě a smrtelné vděčnosti. ()

Rocky62

Zpočátku jsem si musel přivyknout na poněkud extravagantní chování postav zejména u Dinsmoorové a Estelly ( Gwyneth Paltrow je tu k sežrání !! ). Záhy jsem začal sympatizovat s režisérovým rukopisem i s neprůhledností hlavních postav. Rozhodně stojí za zmínku jak výtvarná, tak hudební stránka filmu. Nicméně z mého pohledu film na své vyprávění postrádá hloubku příběhu, který tu měl více vyniknout. V paměti mi tak nejvíce utkvěl začátek a konec potažmo pasáže s R. De Nirem. Úsměvná "náhodná" setkání po několika letech mezi Finneganem a Estellou lze asi přejít v klidu. Velké naděje si za mě raději nedělejte... ()

marhoul

Film z doby, kdy ještě vypleštěné prkno alias sexuální idol všehomíra Gwyneth Paltrow neprodávala pod značkou GOOP následující: akvárium pro medúzu (2200,- USD), vymačkávač zubní pasty ( 244,- USD) , zásobník na kondomy(42,- USD) nebo růženinové vejce do vagíny ( 55,- USD) a podobně. Tak ona mi vždycky byla podezřelá, dlouho trvalo, než jsem ji přijala za "ve filmu snesitelnou", ani vztah s Bradem ji v mých očích nepřidal, no a vidíte, nakonec jsem si zvykla a teď toto. Film není možná špatný, ale já jsem díky herečce měla problém pochopit, proč on ji tak moc chce... :) Inu, ženská nevraživost. Nic víc, nic míň. ()

poz3n

Více než práci Alfonsa Cuaróna, mi adaptace Velkých nadějí připomínala některé kusy Baze Luhrmanna. Ta častá přítomnost romantických magických momentů, odvyprávěných v působivých střihových montážích a zabalených do skvělého hudebního podkresu, mi dávala pořád najevo, že se dívám na něco výjimečného. Problém však vidím v tom, že Cuarón tyhle stylizované momenty střídá s těmi čistě realistickými a nijak skvěle to nefunguje. Velké naděje se tak pro mě staly rytmicky nevyváženým zážitkem, kdy jsem střídavě podléhal magii Lubezkiho obrazu a o pár chvil později se nudil. Problém ale nevidím ani tak ve filmovém řemesle či špatné střihové skladbě, jako spíš v dramaturgii scénáře. Neznám dobře Dickensovu předlohu, i tak ale cítím, že některé momenty jsou příliš kostrbaté, a že existují jen proto, protože vzhledem k předloze existovat prostě musí. Větší nezávislost na původním díle by tak podle mě mohla zážitku pomoct. I tak se ale jedná o ten druh filmu, který svojí atmosférou zanechává originální a trvající zážitek. 6/10 ()

MM11

Úchvatný film.... Nevýstižný popis, zkusme to jinak. Jenže i když bych použil odlišný výraz, pořád by to směřovalo k té samé rovině - ten film chytí a nepustí. Cuarón si s předlohou velmi dobře poradil, i když se kajícně přiznávám, že původní verzi jsem neviděl. Výběr rolí byl přesný. I Ethan Hawke, i Gwyneth Paltrow nemuseli dokazovat, že jejich postava má dané cíle - oni byly těmi postavamy. Děj i hudba balancují na tenké hraně kýče, ale tak obratně, že odpustíte vše a budete chtít další dávku. Prostě od dětských představitelů po nervní konec parádní koktejl vážné zábavy. ()

jonyyy

Dickens umístěný do současné doby a Ameriky a do role trestance De Niro. Knížku jsem dočetl včera, zajimavé zkouknout po tom tento film. Slusná romantika. 65% ()