Barbar

• Česko Barbar (viac)

Mladá žena prichádza do Detroitu na pracovný pohovor a prenajme si dom. Keď však príde neskoro v noci, zistí, že dom je už rezervovaný a v dome je už cudzí muž. V rozpore s ozdravým úsudkom sa rozhodne zostať, no čoskoro zistí, že je toho oveľa viac, čoho sa treba báť, než len nečakaného hosťa. (Disney+)

BrusVejn

Veľmi podarený a nápaditý horor plný režisérskych nápadov. Síce je príbeh minimalistický a veľa udalostí necháva na predstavivosti diváka, nachádza sa vo filme aj docela zaujímava "mytológia" domu a postáv v ňom bývajúcich. Námet by sa dal natočiť aj totálne rutinérsky a bol by z toho ďalší z radu nezaujímavých hororov, takže režiséra treba za spracovanie pochváliť. Herci sú presný, atmosféra je precízna a film má aj kopu komediálnych momentov, aj keď je možné, že sú komediálne nechtiac. Barbarian sa však nevyhne lobotomistkickým konaniam niektorých postáv a lacných zvukových lakačiek, takže za 5 hviezd to byť nemôže. V rámci žánru ale ide snáď o film roku. ()

TesterX

Původně jsem chtěl dát **, ale po tom, co bych se zařadil dle verbala mezi totální píčuse, tak jsem to přehodnotil. .p Mne právě zaujala ta první třetina, ať už atmosférou, nebo lehkým pošimráváním z toho, co přijde. A v momentě, kdy to přišlo, šlo to celý do kopru. Z mistrně budované atmosféry se najednou stane něco podobného prvním filmům Petera jacksona. A mně to prostě nebavilo. I když jsem se snažil, tak už jenom to, že vlastně všechny postavy se tu chovali jako totální idioti ničemu nepřidalo. Nebo když už nevím, proč se někdo chová jako tupá NPC, tak by nám to mohlo být nějakou formou sděleno. Na jednu stranu to chce vypadat brutálně a na druhou se kamera odvrací, kdybyste to zrovna chtěli vidět. Tady si za mě vzal režisér silný sousto, který několikrát zvrátil a snažil se ho opakovaně polknout, ale nepovedlo se. Tak a teď jak obhájit ty ***... Určitě se jedná o originální příspěvek do žánru horror, nebo možná parodie. Režisér si umí pohrát s divákem, byť je otázka, zda to není spíš známka neumětelství. Faktem je, že to uteče jako voda a nad tím vším děním začnete přemýšlet až na konci, takže nuda se nestihne dostavit. Hele nic, m*dam na to, budu pičus - za **. ()

Tomas_PO

Po dlhšom čase nadpriemerný horor, s dobrým napätím, gradáciou deja, a nejasným koncom. Téma aj lokácie boli samozrejme už x-krát spracované, no nevadí to. Za slabší koniec, kde už trochu došiel dych jedna hviezda dole. ()

topvideo

Niekto sa pohral pri preklade názvu filmu. Správne by bolo Dom na barbarskej...ale nech. Inak trochu nedotiahnutá scénka s nákupom v hypermarkete naruší ako-tak plynúci dej. ()

Spevo

Veľmi slušný horor, dobre režiijne zvládnuté, napínavé, mne ale záver privodil skor pachuť a koli nej nedávam 5 hviezd. ()

karnifex

První (hororová) třetina mi přišla skvělá. Pak jakoby došlo ke změně žánru, a to už mě až tak nebralo. Režisér tím chtěl patrně něco sdělit, ale mě to bohužel nedošlo, takže mě film potom už spíše nudil. ()

swenyx

Miluju to, miluju jak to je nepředvídatelný. Z toho, že zprvu podezírate dost suspicious týpka a posléze se z toho vyvine TOHLE jsem fakt nečekal. To jak jsme se postupně dozvídali příběhy všech zúčastněných bylo top. Film je složený ze tří aktů, kdy první je pomalejší, nikam se nepospíchá a je čas na to nasát ten creepy feeling, druhý akt je dost odlehčený a díky nové postavě i zábavný a v závěrečné třetí fázi dojde i na nějaký ten gore. Jsem rád, že jsem o tomhle filmu nic neslyšel, jinak to by to rozhodně nebyl takovej zážitek. Nakonec asi ještě vypíchnu zvuk, ten většinou nehraje zas takovou roli, ale panečku, tady je to jiná, tady si s tím někdo sakra vyhrál. Naprosto boží, doporučuju kurva všem! ()

Ironhead

Tak to bylo hodně hloupé... a na horor vůbec ne strašidelné, konec působil až parodicky. Nechápu to obecné nadšení a vlastně nechápu, že tomuhle někdo říká horor, vždyť to spíš vtipné (asi nechtěně), závěr byl strašnej a ne strašidelnej :oT ()

Easykill

Dlouho jsem si "barbara" odkládal. Nic mě nelákalo to sjet dřív. No, kupodivu to není taková tragédie jak jsem čekal, ale taky žádný zázrak. Příběh je jednoduchý(s výjimkou malinkatého přesahu) , twist víceméně nezáživný a paradoxně byl Long na filmu to nejlepší. S jeho nástupem v druhé polovině filmu, se dostavila nutná dávka komedie (nejspíš na odlehčení). Když už jsem u druhé poloviny, tak ta mě bavila o dost víc a byla výživnější. A čekání na ni bylo trochu otravné a možná zbytečně zdlouhavé. Ale na druhou stranu kdyby to nebylo, tak to asi nemá tu správnou atmosféru. Pár creepy scén, ale horor stejně neudělá. Ono to ani není typický horor, ale v jistých směrech funguje dobře. Konec mohl býti lepší a více smysluplnější, no nevadí. Na těch 70% to je. ()

F2003F

Spolu s Talk To Me asi jediné zapamätateľné vykúpenie (ešte možno Wanov fajn výkrik Malignant a koronové Invisible Man) v dlhodobom žánrovom úpadku. Film si drží dostatočne pôsobivo ponurú atmosféru (miestami pripomína mix Don’t Breathe a napríklad Metro alebo inšie podobné tisíc krát videné) napriek silne ohranému námetu a efektne vyniká vo svojom účele. Jeden z mála lepších žánrových počinov nezávislej tvorby poslednej dekády. Výsledok funguje celkovo namieste budovaným napätím v desivom prostredí s fajn výkonmi bez príliš tlačených otravností nelogického správania postáv, navyše v prijateľne umiernenom klišé a ťažko predvídateľnom deji, avšak skĺzajúcom v poslednej tretine do neprimerane uletenej odviazanosti mierne podkopávajúcej obraz dôkladne stavaného dojmu. ()

MartinSTFC

První polovina filmu byla velmi slibná. Obzvlášť výkon mého oblíbence Billa Skarsgarda napovídal o spíše psychologickém snímku, než hororu. Nicméně celý děj se razantně zvrtne a i poté je to celkem jízda. Prostředí i nápad je zde zvládnutý na jedničku. Nicméně, celé to začne v druhé polovině nějak ztrácet tempo a napětí a kvalit své první půlky to již nedosáhne. Přestane to být mystické a děsivé a snímek se začne ubírat akční cestou, což paradoxně celé napětí, které si film doposud budoval, zničí. Zároveň filmu škodí nelogičnosti, které jsou tak nápadné a hloupé, že se divák, nebo alespoň já, zcela přestane soustředit a jen si pro sebe řekne: "no to snad ne..." Nicméně i přesto je to jeden z těch lepších hororových snímků tohoto roku, kdyby si držel kvality své první poloviny, rozhodně by se jednalo o nejlepší horor posledních let. ()

bichalmajus

Vcelku zaujímavý hororový snímok, ktorý v prvej polovici ponúka parádnu atmosféru, super dialógy a napätie, ktoré by sa dalo krájať čo je možno aj zaujímave kedže práve v tej prvej polovici sa dokopy nič nedeje. Akonáhle sa dostávame k jadru veci film začína byť menej a menej zaujímavý až padá do celkom nelogickej, miestami očakávanej žánrovke. Minutáž je veľmi príjemna, film má super tempo, po technickej stránke je krásne natočený s parádnou hudbou a keby sa napätie z prvej polovice zachovalo až do konca snímky, tak by to bol jeden super originálny horor. Takto mi to spadlo žiaľ do celkom priemerných vôd, ale za pozornosť to pre prvú polovicu určite stojí. ()

LadyCroft

Podle mého soudu docela nadhodnocený horor - tedy pro protřelejšího hororového fanouška. SPOILER: Strašidlo kompletně obšlehnuté z REC. Před deseti lety to bylo šokantní, teď se divím všem těm chvalozpěvům a pocitu "nepředvídatelnosti" děje. KONEC SPOILERU Pro mě je letos mnohem zajímavější třeba Matriarch. Ale mladší generaci, která ráda jednoznačné a rychle odkryté bubáky, děj, kdy to "odsejpá", to asi lahodí. Poznámka na okraj: chlap, který je schopen znásilnit jakousi dívčinu, se ani nepokusí použít vlastní fyzickou sílu, když mu jde o kejhák? I na mě, tolerantního fanouška vůči logickým lapsům, špaténka. ()

Idenatoys

Po delší době celkem zajímavý horor, nic extra ale v porovnání s tragédii posledního Halloweenu to šlo, místy mi to připomínalo Hory mají oči (které samo o sobě je dosti mrazivé hlavně v myšlence že by se něco takového skutečně dělo 😱😱😱 ()

Marcecek

No prevláda spokojenosť, za poslednú dobu boli ostatné podobné filmy aspoň v mojich očiach generické hororovky s predvídateľnými ľakačkami na jedno brdo. Ale toto je trochu iné, nie nieje to revolúcia, ale účel to splnilo, bavil som sa a bol som v napätí. Prvá trištvrť hodina pekelne napínavá, srdce mi preplo na vyššiu rýchlosť, veľmi dobre zahrané aj miestami prekvapivé. A zrazu strih, akokeby ste sa preniesli do úplne iného filmu, komédie, ale potom sa to celkom rozumne prepojí a následna dej graduje až do gore finále, ktoré je aspoň v mojich očiach trochu pochybnejšie, treba ten záchranný let bol docela divný, ale nič čo by úplne pokazilo celkový dojem filmu. Účelom tohto druhu filmov je nechať diváka v napätí, čo bolo v mojom prípade do bodky splnené, takže keby po mne niekdo chcel doporučiť kvalitný horôrik na dobrú noc, tak obratom poviem skús Barbara, myslím, že sa ti po ňom bude dobre spať... ()

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana