Air, v hlavnej úlohe s Mattom Damonom v réžii Bena Afflecka, odhaľuje neuveriteľné spojenie, ktoré zmení budúcnosť jednej značky. A to všetko vďaka partnerstvu medzi vtedajším nováčikom a budúcou legendou Michaelom Jordanom a začínajúcou basketbalovou divíziou tenisiek Nike, ktoré so značkou Air Jordan spôsobilo revolúciu vo svete športu a súčasnej kultúry. Dojímavý príbeh nekonvenčného tímu o stávke na jednu kartu, ktorá môže buď všetko zničiť, alebo zmeniť športové dejiny, o nekompromisnej vízii matky, ktorá vie, aká je hodnota obrovského talentu jej syna, a o najväčšom basketbalovom fenoméne všetkých čias. (Continental film)

Isag1

Krásne a ľahké zhrnutie minulosti a spolupráce značky Nike s Michealom Jordanom. Konečne sme sa dočkali, Ben Affleck a Matt Damon predviedli bravúrny výkon vo filme. ()

cimrman2.

Když už spidey nosí ty Džordny tak jsem si řekl že  musím přece vědět jak vznikly (jo a taky mi to doporučil kubis_SCooTer)! Matt Damon a Ben Affleck jsou chlapci šikovní a když pracují spolu šlape to jako prodeje značky Air Jordan. Matt Damon se mi tu herecky velmi líbí scénář je ještě lepší. Já tyhle úspěšné (trnité) příběhy prostě žeru. I když to má své chyby největší považuji za to, že tu nemáme nějakou postavučku která by Jordana zahrála a tak si s ním za celý film vlastně Matt Damon nepokecá. Whatever je to film o úspěchu který hodně pomohl Jordanovi k nálepce nejbohatší sportovec historie mě se líbí a stříká z toho motivace. Závěrečný song Born in the USA mi dal větší dopamine shot než soulouž století Michaele Douglase a Sharon Stone v Základním instinktu. Tak za pár let v Hollywoodu nebo na Wall Street čačaau ()

KaterinaSkop

Na to že to byl vlastně jen film o tom, jak se basketbalista s teniskama našli, to docela ušlo. Ale že by to bylo nějaké must watch tak to určitě ne. ()

david141474

No, hned na začátek musím říct, že já osobně mám radši Vans, takže jsem na to šel s prázdnou hlavou a film byl nakonec opravdu solidní. Na tenhle film jsem šel hlavně kvůli solidnímu traileru a jednomu božskýmu songu Sister Christian. Tohle bylo opravdu solidní drama z prostředí firmy Nike. I když tuto značku moc nemusím, tak v tomhle filmu jsem jim celkem fandil aby toho Michaela Jordana získaly. Atmosféra byla skvělá, chvílemi depresivní a chvílemi naprosto dechberoucí. No a co je na tomhle filmu to nejlepší tak je jednoznačně soundtracku ať už Sister Christian, tak i ty ostatní jsou božský. Noma herecký výkony jsou taky velice solidní. Za mě obrovská spokojenost, tenhle film prostě musím ohodnotit kladně. 9/10 Solidní drama z prostředí firmy Nike. (Olympia - 9.5.2023) ()

bonovox

Návrat Bena Afflecka na režisérsku stoličku vo veľkom štýle. Od začiatku film šľape na 100%, na prvý pohľad jednoduchý príbeh je tu podaný s veľkým nasadením všetkých postáv a je radosť sledovať Mata Damona ako si užíva postavu Sonnyho, ktorý stál za jedným z najväčším dealov v histórii športu. Plusom je taktiež skvelá výprava z osemdediatok. Jedným slovom úžasný film. 100% ()

Ironhead

Někde mezi *** a **** hvězdičkami. Na tom filmu jako není nic špatně, herci výborní, ale ten příběh za mě nestál za moc, nikde žádné napětí, drama, zápletka nebo zvrat. Film postavený jen na tom, s kým dotyčný budoucí nejlepší basketbalista všech dob podepíše smlouvu na boty, je pro mě prostě málo a celkem nuda, bohužel. ()

Easykill

Ať už byla realita jakákoli, tenhle marketingový tah je skvěle natočený i zahraný. Feeling poselství je neskutečný. Velice dobře odvedená práce po všech stránkách. Natočili doslova zrození kultu, ne legendy. Legenda je samotný MJ, Jordan jako pouhá značka oblečení je kult. ()

Kushina

Skvělý film, podle skutečné údálosti. Je neskutečné, jak byl někdo takový vizionář, že dokázal předpovědět tolik údálostí a tolik si jít za tou svojí vizí. Dát v sázku svoji kariéru a kariéru svých přátel a udělat z nike velmoc v prodávání bot, díky skvělému Jordanovi. 70% ()

rigby

Recept na americký sen? Snad jen oni se mohou rozplývat nad takovými filmy. Jinak se jednalo spíše o nudný dlouhý film, který ale byl jinak kvalitně natočen, takže neurazil. Jen té zábavy nebo dramatu jsem se nějak nedočkal. Bohužel v poslední době vzniká podobných filmů více, tak je musím dát na blacklist, až na výjimky jsou ztrátou času. 3- ()

Dr_Berry

Film jenom o botě...a to ani není ukázaná v páru. Předpoklady zbytečného a nezajímavého filmu se proměnily v dokonalý konverzační herecký koncert. Damon, Affleck, Bateman, Tucker, Wayans a Davis předvádí na malém prostoru velmi zábavný a poutavý příběh o vzniku snad nejslavnější boty a legendy, která tu botu nosila. Famózní úvodní titulky vás vtáhnou do prostředí osmdesátých let v Americe a dál za doprovodu jednoho z nejvypiplanějších písničkových dobových soundtracků, co jsem kdy slyšel, vás to udržuje v ději a náladě. Mnoho jsem nečekal a dostal jsem víc než bych měl chtít a to nejsem ani basketbalový fanoušek. Stejně překvapivá pecka jako loňská Životní trefa s Adamem Sandlerem. ()

jjjerry

Já si to absolutně užil. Film vlastně o ničem a všem. Matt Damon nijak neexceluje, ale hraje svůj slušný průměr. Ideální film na víkendový večer. Ocenuji, že tam jek rásná historie a nikdo do toho necpe žádný gender a jiné kraviny.. ()

Sebule

Za mě naprosto skvělé. Film jsem odkládal nějakou dobu, jelikož mě Jordan moc nezajímá a basket taky ne. Jenže pak jsem si uvědomil, že to režíruje Ben Affleck, tak jsem se do toho dal. Naprosto perfektní herecké obsazení všech a film má díky tomu víc energie. Scénář skvělý, je to vtipné, člověk se za ty dvě hodiny nenudí, příjemně se pobaví a ještě ho to donutí zapřemýšlet nad některými věcmi. Hodnocení: 8,75/10 ()

DvoRSTA

Jordan splnil veškerá moje očekávání. Damon a Affleck jsou záruka dobře povedeného počinu. Film není nijak natahovaný, proto dvě hodiny utečou jako voda. Děj je napsaný perfektně. Pro fanoušky Jordana tohle bude něco jako bible. ()

imaginer21

Sice vesměs biznisová konverzačka, jejímž středobodem je role jak ulitá pro minimalistického Damona, ale to srdíčko tam prostě je. Samotný konflikt mi coby těžkému antikapitalistovi nepřišel tak nosný, aby na něm stál celý film, ale forma (a hlavně lehkost, střih a hravé dialogy) ve mně onen kýžený dojem zanechaly. A tak jsem z kina nakonec odcházel s blaženým výrazem na tváři, i když jsem si po pár minutách už ani nedokázal vzpomenout, o co vlastně šlo... jo, o Michaela Jordana... jehož tvář jsme uviděli až v titulkách. ()

Grimaldi

Ben Affleck is back! Po sedmi letech režijní pauzy se totiž vrací v plné síle. K ruce má skvělé herce, scénář a hlavně retro atmosféru osmdesátých let. Jako diváci tak dostáváme nejen herecký koncert, ale i našlapaný soundtrack. Všechny tyto ingredience dohromady tvoří skvělý film co svým tempem až do závěru téměř nezastaví. Tak snad si Ben nedá zase nějakou delší režijní pauzu, byla by to velká škoda . ()

ZetDaElO

Pred tým, ako si budete chcieť kúpiť kópiu Air Jordan z Aliexpressu, pozrite si tento film, aká je za tým sakra práca vybudovať nejakú značku, ktorú potom v nejakej čínskej fabrike bezhlavo skopírujú. ()

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

26.01.2024

Osvědčené hvězdné tvůrčí duo kráčí vstříc další filmové spolupráci. Po loňském chváleném dramatu Air: Zrození legendy a pár let starém Posledním souboji vyhlíží oscarová dvojice Ben Affleck s Mattem… (viac)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Byly vyhlášeny nominace pro 81. Zlaté glóby

Byly vyhlášeny nominace pro 81. Zlaté glóby

11.12.2023

V pondělí 11. prosince byly vyhlášeny nominace pro nadcházející 81. ročník slavnostního předávání Zlatých glóbů, které dosud každoročně pořádala Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu (Hollywood… (viac)

Ben Affleck začal točit svůj nový film

Ben Affleck začal točit svůj nový film

12.06.2022

Minulé pondělí započalo natáčení nového snímku Bena Afflecka (Město, Argo) o tom, jak slavná módní značka Nike v 80. letech uzavřela přelomovou smlouvu s basketbalistou Michaelem Jordanem. Obsazení… (viac)