Ve vesnici Gavaldon mají dvě nejlepší kamarádky Sophie (Sophia Anne Caruso) a Agatha (Sofia Wylie) to nejnepravděpodobnější pouto. Sophie, zlatovlasá švadlena, sní o tom, že uteče ze svého ponurého života a stane se princeznou, zatímco Agatha se svou ponuře estetickou a nekonvenční matkou má předpoklady stát se skutečnou čarodějnicí. Jedné noci pod krvavě rudým měsícem je mocná síla smete do Školy dobra a zla – kde začínají skutečné příběhy každé velké pohádky. Přesto je od začátku něco v nepořádku: Sophie je zařazena do Školy zla, kterou vede okouzlující a sarkastická lady Lesso (Charlize Theron), a Agatha do Školy dobra, na kterou dohlíží slunná a laskavá profesorka Dovey (Kerry Washington). Jako by procházení tříd s potomky Zlé čarodějnice ze Západu (Freya Parks), kapitánem Hookem (Earl Cave) a králem Artušem (Jamie Flatters) nebylo dost těžké, na scéně se objevuje temná a nebezpečná postava s tajemnými vazbami na Sophii a hrozí, že úplně zničí školu i svět mimo ni. Pouze polibek z opravdové lásky dokáže změnit pravidla a poslat dívky do jejich správných škol a ukázat cestu k jejich osudu. (Jardismo)

sedm.1

Já jsem z této fantasy pohádky jednoduše nadšený a vůbec nechápu onu valící se kritiku na tuto parádní podívanou, která nabízí skutečně všechno a především i pro všechny věkové kategorie. Máme tu tedy dvě výborné ústřední hrdinky a plno výrazných vedlejších figurek, kdy mě každá ze všech těch přítomných postav svým způsobem opravdu zaujala a hlavně bavila, jsou rozmanité, nápadité, nepředvídatelné a samozřejmě i více než vhodně obsazené sympatickými a zajímavými neznámými hereckými tvářemi, podpořené ovšem i hvězdami typu Charlize Theron, a ti všichni dohromady pak tvoří fakt luxusní partičku. Dále mě doslova oslnila i originální a strhující zápletka, napěchovaná perfektními, neotřelými nápady a skutečně nečekanými zvraty, jelikož se prakticky non-stop pořád něco děje, tak má parádní spád, nechybí tu pak ale ani fungující humor, či napětí, jako ve správné velkolepé fantasy tu máme též slušnou akci, povedené efekty, celkově podmanivou výpravu a i atmosféra je přesně taková, jakou si přesně takový film vyžaduje. Tudíž opakuji, nechápu tu všeobecnou kritiku, tohle je totiž zábavná jízda jako blázen, kterou si užijí děti, týni, dospělý, i babička s dědečkem, všichni si tu něco najdou, je to prostě pecka a pěkně prosím, šup sem s dalším dílem! ()

Anet21

⚪Veľmi slabučká fantasy romantika pre veľmi veľmi veľmi malú mládež, ktorá vraj v podobe knižnej série trhala a trhá rekordy predaju a čítania, no pritom sa iba vezie na stále populárnej vlne príbehov pôsobiacich ako fanfikcia školy a života Harryho Pottera, s jemnou štipkou akejsi absurdity a esencie atmosféry a výzoru a lá Willy Wonka.⚪Celý dej je nielenže veľmi predvídateľný, čo by samé o sebe v žánrovke vôbec nevadilo, no je nudný, zdĺhavý, a čo je najdôležitejšie, popiera vlastné na začiatku dané pravidlá, aj dobrí sú očividne zlí a naopak, pričom ale nejde o parafrázu, že nikto nie je čiernobiely, práve naopak, len scenár, resp. predloha nemá konzistenciu.⚪Hlavné hrdinky obe málo sympatické, rovnako hereckého talentu veľa nepobrali a vedia, predovšetkým, len dobre vyzerať, o kvalite väčšiny cgi sa radšej neoplatí ani rozprávať.⚪To, že Netflix sa snaží vytvoriť ďalšiu filmovú sériu a ryžovať na deťoch je síce ,, pekné," ale ťažko pravdepodobné, keďže film je aj v zahraničí hodnotený ako prepadák, takže ak vzniknú ďalšie diely, bude to skôr prekvapenie.⚪Za zamyslenie stojí aj fakt, že film má stopáž asi ako Shawshank, no aj tak nedokáže naplno rozvinúť charaktery pubertálnych postáv či ich prirodzenú dynamiku a char. vývin, keďže aj tá, toľko v diele skloňovaná láska sa tu vytvorí medzi postavami, takpovediac, zo vzduchu. Slabota, pri ktorej aj tie '00 filmy ako Začarovaná Ela a i. pôsobia ako vysoký art.⚪ ()

blackJag

"NO... NĚKDO BY SI TU MĚL NAJÍT PRINCE NA LÍBÁNÍ." Nechybělo moc a tahle láce začala zapáchat - doslova, díky jistému kouzlu, přímo skrz obrazovky, protože kromě obsazení dospělých rolí a jakéhos-takéhos slabého pozitivna z oblasti technických kategorií, jde vyloženě o nezáživný průser. Nepochopitelně. Jde o adaptaci první ze série knih, o kterých jsem sice v životě neslyšel (což není podstatné, o Harry Potterovi jsem také neslyšel, dokud nezačalo šílenství kolem filmové podoby), mohlo to myslím fungovat docela dobře, akorát to chtělo věnovat potřebnou péči mládežnickému castingu (ve vzácné shodě kolektivní špaténka) a určitě scénáři. 30% ()

Kimkong

Délka mě rozhodně nevadila. Film mě rychle utekl. První půlka byla rozhodně zajímavější než druhá. Takový ta záměna dobra a zla. Jamile došlo na vyvrcholení v podobě odtajnění padouchů, bitvy mezi školami a naprosto nuceným happyendem, měl bych chuť jít na max 2 hvězdy. Každopádně divný je, že všechny pohádkové postavy mají stejně staré děti. Celá škola má jen jeden ročník a asi asi tak pět učitelů. ()

M.i.k.e

naivní, průhledná, v určitých momentech nechtěně směšná, špatně udělaná a hlavně pekelně dlouhá pohádka, která si o levelu Harryho Pottera může nechat jen zdát a s bídou se přibližuje kamsi k druhému Percymu Jacksonovi. Potenciál být slušnou a koukatelnou fantasy pohádkou tu nicméně je a i ten humor občas zafunguje. Jen by to opravdu chtělo někoho kdo bude schopný bouchnout do stolu a říct že takhle tedy ne...50% ()

• Autorka knižnej série, Soman Chainani, si zahrala malé cameo ako jedna z profesoriek Školy dobra a zla. Film je natočený podľa prvej knihy z jej série "Škola dobra a zla". (Petra321)
  • Soundtrack obsahuje píseň „Space Man“ od Sama Rydera, který reprezentoval Velkou Británii na soutěži Eurovision Song Contest 2022, která se konala v květnu 2022 v italském Turíně. Sam s touto písní skončil na druhém místě. (BMW12)

Druhý Old Guard nabírá posily

Druhý Old Guard nabírá posily

11.06.2022

Oscarova herečka Charlize Theron (Srážka s láskou, Šílený Max: Zběsilá cesta) zvládá docela v pohodě kombinovat jak ambiciózní dramata, tak studiové velkofilmy, tak nezávislou scénu. V poslední době… (viac)