Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora

• USA Guillermo del Toro's Cabinet of Curiosities (viac)
Dráma / Horor / Mysteriózny / Thriller
USA, 2022, 7 h 24 min (Minutáž: 37–63 min)

Tvorcovia:

Guillermo del Toro

Predloha:

H.P. Lovecraft (poviedka), Michael Shea (poviedka) (viac)

Guillermo del Toro (sprievodca), Tim Blake Nelson, F. Murray Abraham, Kate Micucci, Crispin Glover, Peter Weller, Andrew Lincoln, Rupert Grint, Eric André (viac)

Mrazivá hororová kolekce osmi úžasně vizuálně propracovaných příběhů plných hrůzy, kterou vytvořil Guillermo del Toro. (Netflix)

Recenzie používateľa Snorlax k tomuto seriálu (9)

Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora (2022)

Kabinet doktora Del Tora sice nepřijíždí do Holstenwallu, ale spojuje něco z Divadla Ray Bradburyho a Hitchockových Příběhů ze záhrobí. Dramaturgicky výborně zpracované, povídky nejsou monotematické, byť je spojuje téma posmrtného života. Všechny mají vynikající vizuál, jako kdyby je natočil sám Del Toro. Výborná je i hudba. Kvalita jednotlivých dílů je velmi kolísavá, neboť každý režisér samozřejmě uchopil látku po svém. Snění v domě čarodějnic mi přišlo velice nudné a zdlouhavé. Výborně jsem se bavila u Hřbitovních krys a Pitvy, která má bohužel poněkud studenější rozjezd. ()

Položka 36 (2022) (E01)

Naštvat stárnoucí Mexičanku se nevyplácí. ()

Hřbitovní krysy (2022) (E02)

Úžasně mrazivá atmosféra, ideální horůrek před noční návštěvou hřbitova. ()

Pitva (2022) (E03)

Tahle povídka má vynikající atmosféru, i když se to na úplném začátku tak nejeví, ale především naprosto dokonalý vizuál. Tmavá pitevna, výborně nasvícená vábí pohled do tmavých zákoutí, z nichž se každou chvíli může vynořit opravdu cokoliv. ()

Mimo (2022) (E04)

Jako obžaloba kultu krásy je to určitě funkční, ale jako horor příliš ne. Netvrdím, že to muselo zacházet až do nechutných detailů, ale námět přímo vybízel k přitlačení na pilu. ()

Pickmanův model (2022) (E05)

Tenhle díl o Knížakovi měl solidní atmosféru, opět velice vydařený vizuál i hudbu a hlavně výborné ústřední herecké duo. ()

Snění v domě čarodějnic (2022) (E06)

Kdyby to bylo sestříhané tak na dvacet minut, mohla to být celkem zábavná duchařská hříčka. ()

Prohlídka (2022) (E07)

Lynch na koksu... ()

Šum křídel (2022) (E08)

Poetická atmosféra vystřídala tu ryze hororovou z předchozích dílů. Ale ta poetika je řádně okořeněna mystičnem. Při zmínce o Daphne du Maurier a vědomí toho, že hlavní postava je Edgar, i když ne ten od Havrana, jsem čekala něco úplně jiného. A ono to bylo o schopnosti ptáků léčit. ()

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

19.03.2023

Legendární mexický režisér a scenárista Guillermo del Toro (Hellboy, Faunův labyrint) si v Hollywoodu už nějakou dobu může díky svému Oscaru za nejlepší film v podobě Tváře vody dělat co chce. Tedy… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD