Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora

Pickmanův model (E05)

(epizóda)
  • USA Pickman's Model

Student Will se seznámí s introvertním umělcem Richardem. Jeho děsivá díla se pak výrazně podepíšou na tom, jak Will vnímá realitu. (Netflix)

Wekrot

Del Toro opäť dokazuje, že je majstrom v tom, ako vytvoriť napínavú atmosféru a nezvyčajné postavy. Príbeh  je skvelým príkladom toho, ako del Toro dokáže spájať horor a fantastiku s hlbším filozofickým podtextom. Film je plný nečakaných zvratov a strhujúcej atmosféry, ktorá drží diváka v napätí až do poslednej scény. Vysoko odporúčam pre každého, kto má rád hororové a fantastické príbehy. ()

Ammit

Začátek skvělý, během 5-ti minut víme kdo, s kým, kde a jak (a tak to má u hodinového dílu být). Glover a Barnes jako podivín a jeho normální kámoš? Funguje skvěle. Nějakou záhadou se Willovi podaří se oženit se s dámou z vyšší společnosti, před jejíž rodinou se naprosto znemožnil. Ten skok v čase byl taky trochu lichý, ale což. Zatím za sebou 3/4 děje, které jsou na ***** (a tím myslím pět hvězd, ne vulgarismus). Konec tlačí moc na pilu, až jsem skřípala zuby. ,,Cokoli, jen ne levný slasher'' prosím, ale marně. No, nechávám pět hvězd, a to a) Glover kdesi v rozhovoru zmínil, že s jakýmsi expertem piloval ten přízvuk (který mu spousta lidí chce omlátit o hlavu - to je tak, když něčemu nanicovatému dáte 200% vlastní snahy) b) mám ráda dobu, ve které se díl odehrává, c) Barnesovi ten šedivý melír jako age-makeup sedí d) interiéry, exteriéry a kostýmy. ()

NelaFlaj

Na Pickmanův model jsem se velice těšila, ačkoli vím, že Lovecraftovy povídky není možné předělat na 100% do filmové podoby. Vůbec mi nevadilo rozvíjení osobních tenzí v příběhu, což je sice bytostně ne-lovecraftovské, ale na sledování příjemné. Naprosto příšerná však byla ta CGI příšera, a také závěr, který byl až moc fantaskní a laciný. Zde by tvůrce udělal nejlépe, kdyby se přidržel knižní předlohy, která má mnohem lepší atmosféru a šmrnc. ()

Raz

Ajaj a je to tu.První ofiko Lovecraftovina z které jsem měl strach a koukám oprávněně.Kdo povídku četl ten ví jak přesně mrazivá dokáže být aniž by ve skutečnosti cokoliv ukázala.Jen domněnky nic víc jsou na této povídce děsivé.A zde místo toho dostaneme bubáky kteří jsou místama až groteskní. Neříkám že postavy nebyli fajn.Ale já prostě jsem ten co má problém když se nedrží někdo předlohy 6/10 ()