Keď sa doktorka Rose Coterová stane svedkom zvláštnej traumatickej udalosti, jedného zo svojich pacientov, začne zažívať  nevysvetliteľné príhody. Jej život ovládne zdrvujúci teror a aby prežila, musí sa postaviť svojej znepokojujúcej minulosti. Je to jediný spôsob, ako uniknúť tejto desivej realite. (CinemArt SK)

johankazarku

Porovnávané s Neutečieš avšak Smile rozhodne zaujme diváka viac. Pútavý dej so stupňujúcim napätím a nechýbajú ani scény, ktoré zastrašia a vyvolajú znepokojenie a to pri dobrom horore nesmie chýbať. Koniec je úplne neočakávaný a tak ma celkovo tento film príjemne prekvapil. ()

VencaBedlak

Smile je jedno velké hororové klišé. Skvělý námět, byl využitý leda tak do traileru a tím to haslo. Čekal jsem atmosférický horor, který využije nepříjemného pocitu, kdy se vám "monstrum" dívá skrze plátno do tváře, ale místo toho jsem dostal hromadu nepovedených jumpscarů, nekoukatelné CGI, hloupé postavy a nezáživný děj. Jediné co musím ocenit je kamera a střih, ale kvalitnější podívanou mám ze studentských horror filmů. ()

FiVe

ty bláho to je zase divnofilm. Snad točil Aronofsky. CHvílema i komedie. Slečna Slaninová však  zahrála dobré psycho. ()

Miroslav.Zac

Od hororu, který se jmenuje Úsměv, bych čekal ty úsměvy trochu děsivější. Nicméně film se povedl a i přes trošku nudnější průběh to závěr nakonec zachránil. Na to, že je to režisérský debut, jde o kvalitní dílo. ()

kojot.name

Docela mě to bavilo, občas jsem se i lekl, ale bylo to celé předvídatelné a ty creepy úsměvy mohly být tedy ještě víc creepy. Na druhou stranu ty pocity "Naslouchejte mi, proč mi nenasloucháte?" byly ztvárněny dobře a nebyly zase tak komické, pokud člověk na vlastní kůži něco takového zažil...  Dobrých hororů je málo a člověk je povděčný i za ty lehce nadprůměrné. Dá se. ()

Robbie

Hnevám sa na seba, lebo som sa dal odradiť hodnoteniami a nešiel som si spraviť názor sám, čím by som tento perfektný horor podporil v kine; dokonca som ho dlhú dobu akosi vedome obchádzal. Veľká chyba. Mne to proste sadlo ako riť na šerbel. Nie je to len o “lakačkách” a tie ktoré tam sú nie sú falošné ani nemajú nekonečne zdĺhavé, až frustrujúce vystavanie (ako sa stalo trendom vo všetkých nových hororoch z Conjuring sveta a ich napodobeninách), čo je u mňa obrovský plus. Atmosféra je ťaživá, podtrhnutá perfektným psycho soundtrackom; herci sú skvelí a hlavná hrdinka má dobre využitý priestor na to aby mi ako divákovi začalo počas filmu na nej záležať a film sa úspešne vyhýba klišé typu na scéne sa objaví múdry profesor ktorý vysvetlí celú podstatu kliatby.. Takisto striedanie strašenia, paranoje a napätia funguje skvelo a ako celok je Smile podľa mňa veľmi dobre vyvážený horor po všetkých stránkach. Ani koniec našťastie nie je prepálený ako dnes býva zvykom. Čo sa podstaty kliatby týka, je mi jedno že podobné námety tu už boli. Nevidím dôvod za to uberať tomuto dielu na váhe. Pre mňa naj horor roku 2022 a poctivé remeslo, aké sa dnes už žiaľ často nevidí. ()

jergy

Po nejakej dobe som rewatchnul tento vydarený celkom strachuplný snímok a musím povedať že sa mi to páčilo ešte viac ako na prvý krát. Takto nejako by mal vyzerať horor. Počas sledovania som bol celý čas v napätí a zo pár krát aj v dosť hlbokom nátlaku. Na môj v kus by tam mohlo byť ešte o niečo viac týchto "hororových scén" pretože o to v tých hororoch ide, ale keď tam boli tak boli kvalitné. Treba aj spomenúť fantastícký výkon herečky v hlavnej úlohe, bola skvelá a vždy som jej to veril. V celku veľmi plnohodnotný film ktorý môžem doporučiť všetkým hororovým fanúšikom aj nefanúšikom. Jedná sa naozaj o našľapaný prepal ktorý si zaslúži vašu pozornosť a ja sa už len teším kedy tento režisér vytvorí ďalšie vysokokvalitné dúfam aj veľmi hrôzostrašné horory a neviem sa dočkať na tohtoročný Smile 2. 9/10 ()

Rebel24

Tempo hororu Úsmev je pomalšie, zameriava sa prevažne na atmosféru a chovanie postáv. V takomto prípade ale potrebujete kvalitne a zmysluplne napísanú hlavnú postavu, čo žiaľ v prípade tejto snímky funguje presne naopak. Horor sa snaží byť originálny, ale vo výsledku je ťažko predvídateľný, najlepšia analógia je so snímkou It follows. Vo výsledku priemerný film s väčším množstvom klišé scén ako autori pôvodne zamýšľali. 57% ()

gfrusvk

Zo samej spokojnosti nad týmto filmom sa mi vyčaril úsmev na tvári :D Neviem, či je to tým, že som na strašiacom horore nebol fakt strašne dlhú dobu, alebo či bol naozaj tak dobrý, ale za mňa patrí na hromádku tých vydarených hororov, ktoré sa môžu hrdo radiť do tohto žánru. Že dej prebiehal podľa úplne štandardného hororového schématu? Že mal predvídateľný záver? To absolútne nevadí, naopak, asi by ma naštvalo, keby to bolo ináč. Vôbec nevadí, že sa držal tej stereotypnej osnovy, pretože tento film to na rozdiel od mnohých iných robil dobre. Ponúkol skutočne slušnú mrazivú atmosféru; jedinú výtku by som mal predsa k záveru, kedy sme z toho "vysvetlenia" nemuseli vidieť zas úplne všetko... Nemusíme fakt dostať všetko naservírované pod nos, tam sa úplne žiadalo nejaké malé prekvapenie alebo malý zvrat, ktorý by splnil rovnakú úlohu.. v takom prípade by to bolo za 5 hviezd.. ()

vinson003

Fenomenalni prispevek k nabozenske psychoze. Kdysi se me nekdo ptal, jestli bych byl psychiatrem nebo ekonomem. Uz tenkrat jsem rekl, radeji ekonomem. Tam mas mensi sanci na setkani s lidmi, ktere potkala hlavni hrdinka filmu. Fanousci temne strany meli jiste zne kvuli ruznym notickam a odkazum, ale pro fanousky bile strany par mement: chybela tu modlitba - ta zena se nebranila nicim, jenom tedy cumela na drat. Tohle mi skakat pred ocinama, tak beham po kostele a slibuju fararum baraky a chaty. Vysetrovat neco takoveho, jeste urcite na hladu, protoze jedla narazove, je cista sebevrazda. Ten jeji chlapek druhy, cumel jak puk a nestihal, co se vlastne deje, natoz aby ji pomohl. Zrakove halucinace jsou u nabozenske psychozy topka. Prosim vas, pokud pojedete do USA, chovejte se ke vsem, jako by to byli skritkove, hezky, prijemne a lezte do pozadi i hajzlbabe, at nechytnete tuhle pecku. Jinak nova garda hercu byla velmi prijemnym potesenim, jsem rad, ze ma Amerika stale zasobu dobrych a prijemne vypadajich hercu, jasna 4 a doporuceni... ()

Enon

Celkem dost nuda, děj se dosti vleče, hrdinové nepůsobily uvěřitelně a námět mi přijde celkem stupidní. I když scény, kde se někdo usmíval byly celkem děsivé, tak nic jiného tu vyloženě strašidelného nebylo. Byla tu přemíra lekaček bez build upu a překvapení, které jsou předvídatelné a hloupé. Musím zase uznat ale, že to přece jen tak nějak drží pospolu a dává to částečně smysl. Ending nebyl úplně špatnej ale zbytek nic moc. Na jedno podívání s kamarády to postačí ale nic víc. 46% ()

Zeuska

Konečně v kině něco pořádného. Snažila jsem se předem moc nečíst komentáře, protože hned z prvních dvou jsem se jaksi dozvěděla, že jdu vlastně na "štafetu", předávaného bubáka a čemu všemu je film podobný. Víc jsem nechtěla vědět a taky je mi to fuk když se bojím. Po těch rádoby hororových letošních kravinách bylo příjemnou změnou, že jsem byla opravdu napnutá, hlavní hrdinka ( Kyra, dcerka slavných rodičů opravdu umí hrát ) mě bavila a fandila jsem jí až do konce. Třeba bude dvojka a dozvíme se nějakou mytologii. ()

ramese01 odpad!

Upřímně netuším, kdo něco takového může hodnotit, více jak dvěma hvězdičkami. Naprosto bez hlubšího děje a zápletky s extrémně brutálními scénami. Vy, kdo jste dali více jak dvě hvězdičky musíte být buď psychopati nebo sadisti. ()

Bratyslavcan

Najväčší mínus tohto filmu je sakra veľa jump-scare scén (ľakačiek). Nedá sa poriadne užiť si príbeh, bo ma každých 5 minút hádzalo a stále som len čakal na to, kedy ma zas hodí. Mám radšej atmosférovo strašidelné horory, než aby so mnou stále trhalo a nemohol som si plynule kuknúť 10 minút. Atmosféra inak pecka, príbeh tiež fajn a koniec sa mi tiež páčil. Ešte by som vytkol nepríjemnú hudbu s random hlasmi. Pozeráme na telefón a v pozadí rumázgajú dáke hlasy. ?!? Nemalo to ani súvis s príbehom. Umelé navodenie nepríjemného pocitu bez zmyslu. Ale inak parádička. ()

ANALYZATOR

Film u kterýho nikdy nevíte, kdy na vás vyskočí nějaká smějící se zrůda. Při sledování filmu a důkladné analýze, jsem našel vcelku rychle jednoduché řešení celého problému. Začal bych vlepovat facky úplně každýmu, kdo by se na mě usmál. Hodil bych tam jednu, pak bych zařadil druhou, a protože normálně levou rukou zabíjím slony a pravé se sám bojím, tak by byla jen otázka času, kdy by to přesdržkování přestalo démona bavit. BAF! Lisk. BAf! Lisk, lisk. B-B-Baf? Lisk, lisk, lisk. P-p-p-proč mě liskáš, dyť se jen křením! Lisk! Tady pokládám otázky já ty démonská mrdko! Bohužel američtí psychiatři nemají očividně analytické schopnosti mé úrovně a tak se hlavní postava neustále motá od jednoho úsměvu k jinýmu a řve. Film má celkem dobrou atmosféru. Některé části, či vývoj mi připomněly horory  Hereditary, It Follows a Fallen. ()