Pavlovi (Jakub Prachař) síce ťahá na štyridsať, ale stále ešte úplne nedospel. Býva s mamou a chýba mu odvaha robiť v živote to, čo by ho skutočne napĺňalo. Tú získa až vo chvíli, keď stretne svoju detskú lásku Terezu (Tereza Ramba) a prežije s ňou dobrodružnú noc. Tereza však nie je pripravená opustiť svoj doterajší život pre niekoho, kto podľa nej nie je skutočný chlap. Pavol sa teda rozhodne presne takým chlapom stať. Prihlási sa na výcvikový tábor v Tatrách vedený Weisnerom (Ondřej Sokol), ktorý vyučuje všetko od rúbania dreva po zvádzanie žien. Podarí sa Pavlovi prekonať samého seba a stať sa chlapom, po ktorom Tereza túži? (Magic Box)

adamulefa odpad!

Dá sa vôbec klesnúť ešte hlbšie? Tvorcovia by sa mali nad sebou zamyslieť aký nekoherentný hnoj zase nachystali na nič netušiaceho návštevníka kina tj. mňa. Fakt som šokovaný čo toto zas bolo za nelogický odpad. ()

kenkaku

Když opomenu, že projev Prachaře (jako komika) nesnáším, bylo milé že jeho otce hraje jeho opravdový otec (s promarněným vtipem, že nezemřel při pokusu vyfotit to poslední zvíře na světě co ještě v divočině nevyfotil). Děj a myšlenka filmu je více méně urážka. Jako kdyby Tereza ve svém věku neměla na práci níž než být singl a bez dětí (LOL). Více než malé množství vyloženě debilních momentů. A korunu vše nasadila scéna s medvědem. Už vidím jak se 3+ hvězdičkový divák chce po vzoru filmu kamarádit s medvědem. ()

Dandie

Film "Buď chlap!" je skvěle natočená feel good komedie s vynikajícími hereckými výkony (Prachař mi tam seděl perfektně, Ramba byla charismaticka a přitažlivá, Sokol vtipný “drsný mariňák”), zajímavým příběhem a nádhernou atmosférou. Určitě ho doporučuji všem, kdo hledají zábavu a odpočinek od každodenního života. Zaslouží si plných 5 hvězdiček! ()

klukluka

Pane Samire, Hany za mě výborná, Iveta se vám taky povedla, ale po tomhle, pardon, po tomhle už vás nikdy nebudu brát vážně. Zklamal jste mě, a ani já vás nepotěším. ()

Prochy38

Velmi příjemné překvapení se sympatickým obsazením a pro mě hodně osobním prostředím. Film si nehraje na nic víc, než čím sám je a herecky pohodová sestava tomu drží úroveň. Zasmáli jsme se, v lecčem se poznali. Víc, víc takových filmů. Českého lva nevyhrají, ale pobaví. ()

mira007

Možná, že na začátku probleskne něco jako inteligentní, citlivá, romantická komedie, ale jakmile Voříšková nechá Prachaře doma, že chce chlapa, tak to jde z kopce a jediná hvězda je za zvířátka. Sokol jakoby vytasil ty nejslabší vtipy z Na lovu (2021) a tím tahle zbytečnost docválá do konce. Sorry, že mám rád hory, ale mně to přišlo debilní. ()

mosnak

Další český snímek, který upadne do zapomnění. Velice slabý scénář, mizerné herecké výkony zachraňuje pouze nádherná Slovenska příroda. Škoda šlo z toho vymacknout mnohem víc - 22% ()

godycz odpad!

nevtipny. uz neumime natocit film. byt herec tak radsi zeru cervy nez zahrat v takovym filmu. stydel bych se !!! film by zachranilo finale SPOILER, kdyby toho medveda rozrizl a vyspal se v nem ! ps: proc zase gayove ? ()

Olík

Další tuzemské něco, které vlastně není vůbec ničím. Tohle ploché hledání chlapa v nesympatickém Jakubu Prachařovy není ani komedie (dělal jsem si poctivě čárky, kolikrát jsem se upřímně zasmál a na konci jsem napočítal jednu), ani romantika (jasně, vezmou se a budou šťastní až do smrti), ani dobrodružství (a nepomůže tomu ani medvěd, ani Tatry, ani po poslední dírku utáhlé pohorky), ani nic jiného. Buď chlap! je, protože ho někdo natočil a tím to celé taky končí. ()

inutihar

Zasmál jsem se celkem asi tak jednou, což je u komedie docela problém. Celé působilo, že z toho někdo náhodně vystřihal několik důležitých scén, protože tam až příliš mnoho věcí nedávalo smysl.  Další potvrzení, že běžné české filmy nejsou pro mě. ()

Fionor

Chápu, že filmu jde o to karikovat toxickou maskulinitu a potřebu mužů si neustále dokazovat chlapáctví, i když nemusí, ale bohužel se zastavil na půl cesty. Stojí rozkročený mezi klasickou romantickou komedií a filmem s poselstvím a nedokáže být ani jedním. Což je škoda, protože romkom zaměřený na muže, který by bořil stereotypy, tu chybí... ()

kluzo

Asi stárnu... Scéna s medvědem mě dojala 🙂 Spoustu nelogických věci, ale nějak mi to sedlo... Hvězda navíc za nádhernou přírodu... ()

Trixinka

Film za filmem Jakub Prachař dokazuje, že není dobrý herec. Tvůrci filmů a seriálů, kteří ho obsazují, u něj hledají nějaký dosud skrytý talent, kterým překypoval jeho dědeček a disponuje jeho otec (hlavně v divadle). V tomto filmu tento talent zůstal dále utajený, opět to byl od něj prkenný, bezvýrazný projev. Ovšem, abych mu nekřivdila, ani ostatní postavy a jejich ztvárnění nebylo rozhodně hodno oslavování. Ramba klasicky taková nijaká, trošku uřvaná a hysterická, Sokol a jeho instruktor lehce prohlédnutelný a zkušenému divákovi jsou jeho "zásluhy a ocenění" hnedka jasné. Ostatní postavy spíše do počtu, žádná z nich nebyla nezapomenutelná. Co se příběhu a děje týče - očekávala jsem víc. Více výcvikového řádění, více extrémních situací, více vtipu, více všeho. Jediné, co lze kladně hodnotit, je krásné prostředí Tater. ()

Shakaar

Překvapivě to není zcela blbé a překvapilo mě to že to není ani tak dobrodružná komedie jak trailer lákal, jako solidní drama o tom jak lidé se snaží v dnešním světě poznat sama sebe, či něco si dokázat. A překvapilo mě že Jakub Prachař ve své roli byl překvapivě asi nejvážnější a o humor obstarali jiní - tedy z toho mála co tam byl , což bylo paradoxně jedině dobře. Je trochu škoda že tvůrci tam namixovali opravdu mnoho motivů, drama, komedii, romantickou linku a dobrodružnou tématiku. Některé prvky jako Sokol a jeho kurz přežití bych paradoxně z filmu vynechal, nehledě na to že celá zdejší zápletka šla tak nějak do ztracena a celý "komparz" účastníků se rychle smrskl na 3 lidi a to včetně Sokola, o osudu zbytku účastníků jsme se nic nedozvěděli a ani se film o nich vůbec nezmínil. Dalším faktem je i to že Prachař samotný kurz přežití jako jediný ve filmu nepotřeboval, věděl o tom jak se chovat v přírodě daleko více jak zbytek představitelů. Je tam více podivností, ale celkově by filmu možná více prospělo kdyby se zaměřil na čistě dramatickou stránku, daleko více rozvedl linku mezi Prachařem a jeho otcem, o tom jak chce splnit jeho sny ne jen proto že se náhodou dostal do určité situace, že prvotní motiv byl získání jeho dávné lásky, ale že čistě sám by chtěl něco dokončit co Prachař starší před těmi 20 lety započal. Byl by to určitě daleko silnější film a Ramba která by se tam vydala za ním ho "zachraňovat" by tam mohla být tak jako tak. Je to škoda, protože jinak mě film překvapivě mile překvapil, sráží ho hodně určitá nevyrovnanost scénáře což přisuzuji nezkušenosti režiséra který byl odpovědný i za scénář. Horší 3*. ()