Pavlovi (Jakub Prachař) síce ťahá na štyridsať, ale stále ešte úplne nedospel. Býva s mamou a chýba mu odvaha robiť v živote to, čo by ho skutočne napĺňalo. Tú získa až vo chvíli, keď stretne svoju detskú lásku Terezu (Tereza Ramba) a prežije s ňou dobrodružnú noc. Tereza však nie je pripravená opustiť svoj doterajší život pre niekoho, kto podľa nej nie je skutočný chlap. Pavol sa teda rozhodne presne takým chlapom stať. Prihlási sa na výcvikový tábor v Tatrách vedený Weisnerom (Ondřej Sokol), ktorý vyučuje všetko od rúbania dreva po zvádzanie žien. Podarí sa Pavlovi prekonať samého seba a stať sa chlapom, po ktorom Tereza túži? (Magic Box)

ostravak30

Jde o film, který reaguje na stále vzrůstající oblibu lidí z kancelářských profesí a manažerů po zážitcích v přírodě. Na podobných kurzech se naučí jak rozdělávat oheň, ulovit si večeři nebo postavit stan apod. Zkrátka přežít v přírodě. A jsou údajně tak populární, že termíny mají na měsíce dopředu zabookované. Jasně, buď chlap je zase takový polotovar, který si chce chvíli hrát na komedii, chvíli na drama a ani jedno není uděláno pořádně, takže je z toho směska jako když kočička s pejskem vařili. Jenomže komedie je dobře obsazená a zejména Sokol málokdy zklame. Ačkoli je konec tradičně naivní a sledujeme prvky vypořádání se s medvědem či velmi snadné přežití v divočině, je film alespoň snesitelný na nějaké elementární úrovni, víckrát jej ale skutečně není nutné vidět. Z tohoto pohledu je mnohem lepší film Na ostří nože, jenomže to je zase pořádné drama. ()

CaladanChmur

Nemůžu si pomoct, naši současní herci už nemají takovou sílu jako jejich starší generace, ale na jejich obhajobu musím prohlásit, že tohle by nezachránil ani Tom Hanks, Sandra Bullock a Brad Pitt dohromady...je to opravdu hodně slabé.  A hodně mě prudí jakákoliv snaha naší kinematografie, která vede k tomu, že není originální. Moc si přeji aťse zrodí nový Forman a nebo Menzel. A pryč s Jákly a Samiry a jim podobnými.... ()

Solverino odpad!

Nekoukatelné! Další naprosto zbytečný film (spíš dlouhá reklama na blbost). Vůbec nechápu kde se berou peníze na to natočit další totálně zbytečný film? Není to ani dobrodružný ani komedie, je to totální slátanina s trapnými neherci, hrající jak dřeva. A zase ta sbírka, Geislerová, Ramba, Chýlková a spol. ty wogo aby na mě nevykoukla Bohdalka a Janžurka... fuj nebo Holubová. Odpad! Jedinej pěknej byl ten cvičenej medvěd. ()

Tominni

Za mě rozporuplný film. Samotný námět je OK, Prachař stále žije u své matky a když potká svou dětskou lásku, tak se rozhodne být chlapem. Ale v okamžiku, kdy bych čekal smršť vtipu při zocelování mužů v Tatrách, tak naopak filmu dojde dech. Překvapivě se hlášky nekonají, většina postav z tábora takřka mžikem mizí. Na druhou stranu dětské flashbacky a vztah k tátovi jsou vlastně fajn. I tak to tento mix prostě u mě na více než dvě hvězdy nedotáhne. ()

Prubner

Tradiční bolest novodobých českých komedií. Tvůrci zvolí hvězdné herecké obsazení a lákavý námět, ze kterého ale nedokáží vymáčknout vůbec nic vtipného. Scénář i film jsou jen přehlídkou marnosti. Takže další nudná komedie bez jediného vtipu. Přitom například postava horského vůdce, kterého hrál Sokol, nabízela úžasné komické možnosti, ale tvůrci je využili tak maximálně z 5%. ()

JosefTomas

V první půlce jsem byl překvapen zdařilou vizuální stránkou (Samir a Chadima umí), rychlou expozicí se bavil a těšil se na druhý akt, který se tvůrci rozhodli přeusnout do Tatier (a Krušných hor, ať nežeru) a nemať toho pekného prostredia, bol by zážitok polovičný. Samir totiž od polky vlastne nevie, čo už by mal povedať... Pracharržčščšžč.... Ehm, Jakub.... neprejde za celú dobu žiadnym vývojom (jeho zručnosti sa záhadne objavia zrejme z pravekých koreňov?) a ku koncu už sa to zrazu všetko ukončí, ako keby to bolo všetko samozrejmé. Je to škoda, lebo pri niektorých scénach som sa vážne bavil, ale druhá polovica vyzerá, že ju došly prachy aj nápady. ()

Alden_Larson

Není to špatný film. Děj měl narativně docela silný začátek, ale posledních zhruba dvacet minut mi přišlo hodně odfláklých. Postavy byly celkem zajímavé, ale některé z nich měly velmi předvídatelné archy. Prezentace se mi na celém filmu líbila nejvíc, podle mě tento film vypadá mnohem líp, než jak by takový český film vapadal za normálních okolností, je v něm spousta krásných záběrů a zajímavých kompozic, zkrátka je velmi dobře natočený. Herecké výkony byly sluné a hudba taky nebyla špatná. 6/10 ()

wallax

Čakal som trošku viac. Myslím si, že téma aj prostredie ponúkali tvorcom väčšie možnosti ako boli nakoniec využité a pretavené do reality. ()

jokino

Na CZ a SK tvorbu som obvykle dosť kritický, nakoľko to veľa krát proste nestojí doslova za nič a je to zbytočné, no a nie, že toto by akosi špeciálne vyčnievalo z rady, ale na moje prekvapenie, som sa celkom bavil.. Teda, v porovnaní s inými "výtvormi".. Takže, síce úplne zbytočná vec, ale v rámci možností, to bolo ok.. ()

wowylgu313

Tý jo ... Nevěděl jsem zda dát lepší dvě hvězdy a nebo horší tři ... :D v procentech tam hodím těch 50-55% ... Možná by se hodila i kolonka "romantický" ... Herci si každý jede to svoje, bez Sokola by nebyl humor žádný. Ten tu ovšem nebyl zřejmě to hlavní. Drama to totiž nebylo zrovna nejhorší ... Na české filmy poměrně povedená záležitost... Jeden z mála filmů kdy jsem hlavní roli (Prachař) věřil dané scény. Musí se nechat jedno ... Poslední dobou se česká scéna snaží "přijatelně" napodobit dobré kousky ze zahraničí. Ať to byl Kozub jako psychicky narušený maniak, ať to byl pád letadla na opuštěný ostrov a nebo i tento kousek alá Survivor v ČR provedení. Což není zlé. Konečně dostat naše filmy z té tuctové škatulky. ()

blondboss

Priemerná česká komédia, ktorá neurazí, ale v zásade ide len o ďalší romantický klišé filmový kúsok, akých je natočených už habadej. Ústredná dvojica Prachař - Ramba celkom fajn, ale vedel by som si predstaviť aj zaujímavejšiu dejovú linku. Každopádne bodík navyše za nádhernú tatranskú prírodu. Je vidieť, že bratia Česi na ňu taktiež nedajú dopustiť. 55 % ()

Pan.Antonin

U filmu jsem se dost dobře zabavil a to je to, proč se na komedie kouká. Já jsem spokojený, hezká příroda, kvalitní obsazení, odlehčený humor a i celkem příjemný příběh. Ocením i scénku s méďou, který to taky zahrál obstojně. Velká spokojenost a velmi pravděpodobně se k filmu ještě vrátím. ()

Veeria

Jsem okouzlena. Za mě nádherný film po všech stránkách. :-) Má v sobě to ,,něco". Cítím, že jsem našla svůj další oblíbený srdcový film. :-) Příjemné herecké obsazení, příběh, nádherná příroda, práce se zvířaty. Místy vtipné, místy dojemné. Filmový zážitek. Děkuji a vřele doporučuji ke shlédnutí. :-) ()

Lewaso

Hledat logiku? Ten film neútočí na nějaké ceny a ani na to nemá ambice. Tenhle film útočí na srdce diváka. A v tom je upřímný. ()