Kdesi uprostřed pustiny je ukryta Cela - skleněná komora, v níž sadistický vrah Carl Stargher pomalu a důmyslně topí své dívčí oběti. Krátce po dalším únosu je vrah zadržen agenty FBI, při zatýkání je těžce zraněn a upadne do kómatu. Zatímco se agenti marně snaží najít místo, kde postavil své šílené mučící zařízení, v Cele jeho poslední oběť zoufale pozoruje, jak voda pomalu stoupá. Na záchranu zbývá 40 hodin a poslední šancí jsou schopnosti doktorky Catherine Deane, která dokáže vstupovat do mysli duševně nemocných lidí. Catherine se pokouší projít krvavým bludištěm mozku šíleného vraha a najít stopy, které umožní Celu najít dříve, než bude pozdě. Tuší však, že na tak děsivou a nebezpečnou cestu se ještě nikdy nevydala... (oficiálny text distribútora)

Jezkobezko

Z tohto filmu mi pada sanka. Na tejto vizualnej zranici by si par studentov mohlo napisat diplomovku z psychiatrie. Scenar je tu uuuplne vedlajsi, ale tie sialene predstavy...u mna za 5. ()

Pochtli

Příběhově průmérný, nápadem a vizuální stránkou snových sekvencí jasný nadprůměr. Jsem zvědavej, jestli Tarsem konečně někdy natočí celovečerák jen z jeho fantasií bez sekvencí v reálném světě.. ()

pekas

Tohle je luxusní záležitost. Abstraktní svět v mozku úchylného vraha je špičkový. Právě vizuální stránka z tohoto filmu dělá super pokoukání. 90% ()

Michal687

The Fall mě okouzli mnohem více, přesto se jedná o vysoce nedoceněný film, který asi od diváka vyžaduje jistou úroveň schizofrenie. Taky asi ochotu přemýšlet nad tím jestli umě balancuje na hranici šílené bizardnosti nebo je už dávno za ní. Za mě tedy balancuje a balancuje náramně. ()

Brano

V prvom rade "horor" zo žánru vymažte, pretože ide skôr o fantasy thriller. Ale späť k filmu. Bolo to otravné, nudné, hlúpe. Celé sa to odohráva v sne jedného magora. Výsledok je rovnaký, aký pri videoklipoch skupiny Prodigy. Akurát, že toto som musel trpieť 107 minút. Navyše zlé herecké výkony. Lopez sa do tohto filmu vôbec nehodila a miestami mi pripomenula tie umelé bábiky, bez štipky charizmy. A ako čerešnička na torte bol hrozný, nepočúvateľný český dabing, ktorý samozrejme už s filmom samotným nesúvisí. Každopádne to už viackrát vidieť nechcem!! ()

Blazkowicz

Víc než krimi je to spíš exkurze do mysli mentálně nemocného člověka. Vizuální stránka je fakt psycho, ale myslím to v tom dobrém slova smyslu. Lepší by bylo, kdyby ta podřadná zápletka s únosem tam nebyla a celý film by se věnoval jen tomu pronikání do mozku. 3* ()

adamix

Surrealistický triler zobrazený netradičným okom Tarsema Singha, ktorý témou pripomína najlepší Fincherov kúsok, akurát trošku inak. Miestami je to dosť úchylné, akoby film pozostával z ústrižkov klipov Marilyna Mansona, ale to filmársky fajnšmekri ocenia úplne rovnako, ako úsmev na tvári mladučkej Jennifer Lopez. Okrem nej vo filme exceluje vážne poňatý Vince Vaughn a nepochybne démonický Vincent D´Onofrio. Artový úlet do alegorického pekla mysle zvráteného človeka. ()

Squib

Mě se líbí jenom ta experimentálně vizuální část. Ta zápletka v realitě je nutný balast, který značně kazí atmosféru... ()

axik

Cela je výborný psychothriller s troškou sci-fi, přičemž nápad vstupování do myslí lidí v komatu je dle možností rozpracován. Dobrý příběh by mohl být trochu lépe rozvinut, taktéž herecké výkony jsou průměrné. Jennifer Lopez je průměrná. Nadprůměrná je myšlenka (místy mi to připomíná SAW) a námět, čímž se dostává film k mírnému nadprůměru. Kdyby to šlo, dal bych 3 a půl *. ()

letfly

Klasický příběh (v dobrém smyslu slova) ve výborném kabátě. Herecké výkony, výprava, kamera, střih, efekty v jedné rovině. Nic nikde netrčí a nepřečnívá. Jen deisgnové ztvárnění různých "myslí" mohlo být odlišnější. ()

DooFooS

Na film se dá nahlížet dvěma způsoby. Po dějové linii není ničím výjimečný a chvílemi až nudí, ovšem po estetické stránce má film rozhodně, co nabídnout. Okázalá výprava s kreativními prvky představivosti mysli asociálního jedince mě dostala a k tomu sem tam slušivě těsný kostým pro J.Lo., o které bych v této roli neměl problém tvrdit, že je herečka. ()

Lewaso

Já bych to k ničemu nepřirovnával. Je to originál jak vyšitý. A film s takovou vizuální košatostí snad ani děj nepotřebuje... Je to jako chodit po galerii a nechávat působit na sebe ty nejzjevnější zjevy, ukládat si je do mysli a pak si je v klidu duše zpětně promítat. ()

Apoxyomenos

film je celkovo zaujimavy, ale nemohol som sa zbavit pocitu ze to je cele take klisovite a naviac mi vadili caste vylety do snov a predstav bez toho by sa mi to mozno viac pacilo ()