Kdesi uprostřed pustiny je ukryta Cela - skleněná komora, v níž sadistický vrah Carl Stargher pomalu a důmyslně topí své dívčí oběti. Krátce po dalším únosu je vrah zadržen agenty FBI, při zatýkání je těžce zraněn a upadne do kómatu. Zatímco se agenti marně snaží najít místo, kde postavil své šílené mučící zařízení, v Cele jeho poslední oběť zoufale pozoruje, jak voda pomalu stoupá. Na záchranu zbývá 40 hodin a poslední šancí jsou schopnosti doktorky Catherine Deane, která dokáže vstupovat do mysli duševně nemocných lidí. Catherine se pokouší projít krvavým bludištěm mozku šíleného vraha a najít stopy, které umožní Celu najít dříve, než bude pozdě. Tuší však, že na tak děsivou a nebezpečnou cestu se ještě nikdy nevydala... (oficiálny text distribútora)

iXtr3m3

Tak toto bola iná fantasmagória, ako konečne extra kvalitné prepracovanie osemdesiatkového Hellraisera do modernej podoby, nie ako jeho skutočné pokračovania, ktoré šli od desiatich k piatim. Vizuálne a technicky strhujúce, mindfuck ako vyšitý. ()

Loki_Six

"Do you believe there is a part of yourself, deep inside in your mind, with things you don't want other people to see? During a session when I'm inside, I get to see those things." ()

WathanajX

Výsledkem zoufalého hledání jakéhokoliv filmu ke zhlédnutí bylo bohužel toto dílo. Dámy a pánové zde opět nechápu vcelku vysoké hodnocení a musím upřímně říct – Co bylo tohle za splácaninu? Klady: No jako fanda detektivek všeho druhu oceňuji hned několik věcí. A to zajímavou postavu sadistického masového vraha a snahu detektivů a policie o záchranu jeho poslední oběti. A přesně v tomto momentě měl návrh na film skončit jenž bohužel z toho bylo lacině vypadající sci-fi nebo co. Zápory: Nápad se spojením myslí dvou lidí a hledáním tak informací mi přijde také zajímavý ovšem jeho vizuální pojetí pro mě dost katastrofa. Na mě až příliš přeplácaný obraz vrahovi mysli, který mi málem způsobil až epileptický záchvat. Chápu film zobrazoval mysl úchylného masového vraha ale i tak bylo těch zvrhlostí a nechutností na mě místy až moc. Tak nějak si také uvědomuju, že ani po pár dnech, co jsem film zhlédla si vůbec nepamatuju konec. Což mě jen utvrzuje v tom, že první půlka byla ještě docela dobrá ale zbytek nudná změť barevně přeplácaných obrazů bez špetky kvalitních vizuálních efektů. Hodnocení: (2*) za zajímavý nápad a hlavní herečku ()

Zagros

Cela je filmem, na kterém je nejzajímavější samotný námět – ponoření se do mysli sadistického masového vraha. Je to jediná možnost, jak zachránit jeho poslední oběť, tak se tam hlavní hrdinka Catherine (v podání překvapivě dobré Jennifer Lopez) vydá. Procházky jeho vyšinutou myslí opravdu stojí za to a některé obrazy si pamatuji spoustu let do detailu. Rozhodně to není odpočinkový film pro všechny. Originalita, dobrý vizuál, stejně jako dobře vystavěná temná atmosféra se filmu nedá upřít. Bohužel i přes výtečný námět a dobré některé složky Cela nakonec vyzněla neslaně nemastně. Kromě působivých a mnohdy až hrozivých obrazů si vybavím své pocity po skončení filmu – škoda, že tvůrci nevyužili potenciál výtečného námětu naplno. ()

Hopper

Také divné. Ale asi to tak autori zamýšľali. Napriek tomu, že by ma to dvakrát oslovilo nemôžem povedať. Snové výlety boli divné a v podstate zbytočné, J Lo je herečka-neherečka a jediné čo stálo za to, bol hudobný podmaz a vizuál počas snov, ale to zase film neposúvalo dopredu. ()

wosho

Krásný příklad toho, když průměrný scénář (byť s nádechem originality, ale zpracováním) se dostane do rukou režiséra s vystříbeným vizuálním stylem. Když je děj mino vrahovu mysl, jedná se o průměrný snímek, jenž místy i nudí. Ale jakmile JLo vstoupí do obludária zvrácené fantazie jednoho pošuka tak jakoby celý film získal doušek živé vody.Bohužel pak více zamrzí, že Cele schází lepší a propracovanější příběh a že se režisér mazlí jen s menší půlkou snímku. Ipřesto se jedná o nadprůměrnou záležitost, která však není určena pro kdekoho. ()

eagle-eye

Velice zajímavé, vizuálně bravurně zvládnuté dílko, kterému chybí opravdu už jen moment překapení k nějakému lepšímu hodnocení. Jinak velice slušný film a Lopezová potvrzuje, že umí sem tam i solidně zahrát. ()

kamisu

Kdysi dávno jsem Celu viděla poprvé na jedné slovenské stanici a nemohla jsem od toho odlepit oči. Pak to tak po roce dávali i u nás. S nadšením jsem zapla televizi, ale po několika minutách mě to přestalo bavit... Nevím jestli je to mnou nebo filmem. Každopádně i po druhém shlédnutí uznávám, že film je to dobrý, sem tam dost nechutný. Všechny tři * patří hlavně "výletům" do mysli psychopata a skvělým maskám. Jinak se mi zdálo, že tvůrci mohli dát svým postavám více prostoru. Nápad to byl totiž dost slušný. ()

cab

Originalita se Cele odeprit urcite neda a vizualni citeni rezisera pro krasne kompozice take ne, ale zbytek, coz je hlavne pribeh, mi pripadal, jako kdybych byl chycen v nejake pasti a nemohl se zorientovat ve snovych sekvencich, ktere mimo to ze byly hezke na pohled, mi pribeh nepriblizili a tahani divaka za nos v nekolika zanrech zakomponovanych do jednoho filmu je prilis i na moji otevrenou mysl. 60% ()

XdanteX

Absolutně obyčejný thriller s prvky zajímavého scifi....co mě zaujalo ale nejvíc je práce výtvarníků. Kvůli nim bych tu čtvrtou hvězdu i dal...ale myslím že střizlivých 3,5* bude tak akorát:) ()

DocBrown

I když námět vstupování do mysli by mohl být dobrý, scénář toho moc nevyužil. Nakonec kdyby ho v půlce filmu zabili rovnou, tak by si ušetřili nervy. Vizuálně pěkné (včetně Lopez), ale tak nějak k ničemu. 48% A proti mysli Arnolda Rimmera odvar ()

Radim

Vizuální stránka spolu s geniální hudbou Shora povyšuje tento film nad průměr - jinak totiž nic moc. Fádnímu příběhu moc nepřidá ani velice rozpačitý výkon Lopez, která se na film evidentně připravovala, ale zřejmě ji více zajímala efektnost kostýmů a lichotivé úhly kamery než herectví - kromě třech kukučů a jedné glycerinové slzy víc nepředvedla. Ale sluší ji to, to se musí uznat. ()

kwoky

Opravdova vizualni zranice. Neskutecna masaz vaseho vlastniho podvedomi. Spousta obrazu, extremni kostymy, kontrast, barvy. Vse umocneno perfektni hudbou Howarda Shorea. Dejove je to v podstate prazdna bublina, ale cely film ma tak fantastickou formu, ze se to da v klidu prehlednout. Jennifer hraje nadprumerne a v temne "akcni" casti je naprosto uchvatna. Doporucuji v originale, protoze dabing Sabinky Laurinove s jejim milouckym hlaskem se do tohoto psychedelickeho hororu ABSOLUTNE nehodi (atmosfera je ta tam). Obsahove tedy za 3*, forma 5,5*. :) Celkove tedy lepsi 4*. ()

Greny

opravdu zajímavý filmový experiment. Sice to chvílema nemá logiku, ale to mi nezabránilo ve vychutnání celkového filmového zážitku. ()

mirkaaa

Tak trochu variace na Mlčení jehňátek, ale spíše slabší odvar. Je to mrazivé, perverzní a brutální zároveň. Film je vizuálně působivý, ale na mě je až příliš bizarní. Navíc Jennifer Lopez nemám zrovna v oblibě, je to podle mě spíše druhořadá herečka, a proto mi více sedí v romantických filmech. ()

Haymar

Hodně originální, hodně působivý a hodně bizarní kousek, který je navíc k prasknutí narvaný parádními nápady! Samotné provedení filmu za celkem nijak nepokulhává - a to se povede málokdy! Navíc ustřední trojice (Lopezová, Vaughn, D'Onofrio) hraje perfektně! Obrovské překvapení, víc podobných filmů!! ()

Hyb_rid

Vizualizace choré mysli, která dominuje nad klasickou únosovou zápletkou. Pro někoho to nemusí být ten pravý šálek, ale já si tenhle bizarní výlet užil se vším všudy. Howard Shore odvedl skvělou práci, v některých momentech se mi ježily chlupy na krku. JLo hraje svůj lehký nadprůměr a hlavně se líbí (některé kostýmy jsou skutečně velmi působivé) a D'Onofrio to je kapitola sama pro sebe, velmi kvalitní výkon. Takže když hodíme do kotle fascinující vizuál v doprovodu úchylného soundracku + krimi klišé + dobré výkony herců tak mi z toho vychází, že forma vyhrála nad obsahem, ale film zanechá auru silného zážitku. 85% ()