Narodil sa s darom, ktorý nechcel. Má schopnosť rozoznať anjelov a démonov skrytých pod ľudským výzorom, voľne sa pohybujúcich na zemi. V snahe utiecť pred svojimi víziami si bol Constantine (Reeves) nútený vziať život. Ale nepodarilo sa. Znovuzrodený, sa chytil druhej šance. Vrátil sa naspäť a rozhodol sa strážiť pozemskú hranicu medzi nebom a peklom a viesť vojnu voči pozemským prisluhovačom pekla. Márne dúfa, že si aspoň takto zaslúži spásu. Constantine však nie je svätý. Sklamaný zo sveta, ktorý je okolo neho a toho, čo je za tým, sa bez výčitiek obracia k alkoholu. Pokiaľ niekomu pomôže, nerobí to pre hrdinstvo a vďaku. Chce len jedno dostať sa odtiaľto preč. Jedného dňa sa na neho obráti skeptická detektívka Angela (Weisz) s prosbou o pomoc pri objasnení mysterióznej smrti jej sestry dvojičky. Pátranie ich privedie do sveta anjelov a démonov, ktorý existuje len na mieste súčasného Los Angeles. Prežívajúc neuveriteľné udalosti sa obaja snažia nestratiť seba samých, čokoľvek to stojí. (oficiálny text distribútora)

lennyd

John Constantine (Keenu Reeves) je ten nejobyčejnější vymítač ďábla, jakého byste si mohli představit. Že si žádného představit nedovedete? Dobrá, černej plášť, jedna cigerata zapalovaná od druhé, nenávist k démonům všeho druhu, dávno předurčená cesta do pekel horoucích. Ale Constantine se nevzdává, a odesíláním démonů zpět do pekla si snaží opět otevřít dvířka do nebe. Po několika nečekaných událostech a seznámení s krásnou policistkou Angelou (Rachel Weisz) zjišťuje, že křehká rovnováha mezi peklem a nebem na zemi může být ohrožena příchodem Jeho syna. Tentokrát nikoliv božího, ale syna samotného Satana... Z nenápadného (pro mně) snímku se vyklubal nádherný akční horůrek, pln nehezkých démonků, Keena Reevese, krásné Rachel Weisz, ale také hrátek bohů, Satana (naprosto dokonale stvárněného Peterem Stormarem), padlým andělem Gabrielem a jedním z nejúžasnějších koncem filmu vůbec. Lahůdka... ()

Jazzzz

Jo, uau, geniální... Nevím jak tenhle film může mít 80 procent... Neo tam běhá, ani se nestihl od natáčení Matrixu převlíct. Nechápu taky jak lidi můžou tento film chápat jako remake od legendárního Vymítače. Snad jen ten začátek, ale je to naprostý paskvil. V podstatě už na začátku je vidět, že tento film nahradil tradiční a u mě tak oblíbené tajemno přemírou efektů, které sice nadchnou nějaké malé caparty, ale jinak nemají vůbec žádnou hodnotu. Menší parodie na Bonda nebo jak bych to nazval, když Neovi dává jeho zbroj mistr nové zbraně vyloudí aspoň nepatrný úsměv na tváři. Ještě bych se trochu vrátil k těm efektům, občas ujdou, ale některé jsou vyloženě ubohé - démon z brouků... A celkově shrnuto film je kýčovitý jako blázen a celý děj popisující spor mezi ďáblem a Bohem je spíše vtipný... Když koukám na ta hodnocení tak se mi chce strašně moc dát odpad, ale to by zase nebylo fér, protože pro určité lidi, určitého věku a s určitými zájmy můžou považovat tento film za velmi vydařený, ale já raději zůstanu věrný původnímu Vymítači a filmům, které mají i něco víc než jen zvláštní efekty... A ponaučení: Kuřák musí nejdřív dvakrát umřít, než mu dojde, že kouření je špatné... (Po třech letech intenzivního kouření až dvoukrabiček za den jsem přestal kouřit!!! - už nekouřím půl roku) ()

danoo

To, že K. Reeves vie hrať som vedel vždy, ale to, že tak dobrý, to mi došlo iba po Constantinovi, kt. spracovaním predstihuje väčšinu sfilmovaných komixov. Jeho temná atmosféra je o triedu lepšia ako batmanovská, v niektotých okamihoch pripomína Proyasovu Vranu a sekvencie z pekla sú úchvatné. ()

kurcatovium

Celkové vyznění na mne působí spíše kladně, ale celý film byl hrozně rozháraný. Jednu pasáž nuda na druhou, vzápětí strhující akce. Co si o tom myslet? Nic. Jak jsem již napsal, výsledný dojem je dobrý. (Slabší 4*) ()

T-pack

Pěknej originální příběh, dokonalá výprava a triky, dechberoucí nápady. To je Constantine, John Constantine šmejde! A tuberáckej kašel společně se žvýkačkou na konci pro mě působí jako hezká protikuřácká propagace. To mi připomíná, že tu jsem vlastně prve viděl Shiu LaBeoufa a hned si ho zamiloval. No tak to víte, Shia... ()

Redswif

V celkovém pohledu je to film skvělý, ale v okamžiku jak jej začneme rozpitvávat, tak se dostaneme k tomu že je to pouze průměr. Původně jsem neveděl že se jedno o film podle komiksové předlohy a tak asi nemůžu strhat za nedržení předlohy(podle toho co vidím u ostatních). Jelikož mě náboženství nějak moc neříká a některé věci vysvětleny nejsou, občas jsem zatápal a hlavně závěrečné přivrácen archanděla Gabriela na stranu ďáblova sny ,je mi do teď otázkou! ()

LadyDevil

Bylo to působivý, navíc Keanu můžu, ale! Opět narážíme na můj konzervatismus, kterej způsobuje to slovíčko FANTASY - jakmile se tam objeví hrůznej výjev pekla a všichni ty strašáci okolo, moje nadšení klesá. Zajímavá zápletka, najde se i hromada hezkých scén (hlavně ten závěr), ale na mě je to buhužel už na hranici přitažení za vlasy. ()

tomxxx

Jsem ohromen. Kam se hrabou na Constanina filmové zpracování dětského a trapného Spider-mana, nebo hnusného a zeleného Hulka? Holiwoodské hvězdy se sešly, aby nám ukázaly, jak má vypadat pořádný film podle komixu. ()

Bobik9

Constantine myslím patří ve svém žánru k tomu nejlepšímu, co bylo natočeno. Pro režiséra Francise Lawrence to byl jistě v té době, kdy ho točil největší úspěch. Pro film jsou velkými plusy především herecké obsazení. Hlavní roli skvěle zvládl již tradičně odtažený hlavní hrdina Keanu Reeves se svou krásnou filmovou partnerkou Rachel Weisz. Dalším velmi milým překvapením pro mě bylo obsazení do vedlejší role Shii LaBeoufa, který se ve filmu staral o uvolnění atmosféry podobně jako ve snímku Já, robot, který mimochodem natočil stejný režisér. ()

ivan bohatyr

Ztvárnění pekla, satana a archanděla bylo opravdu originální, i když ty pekelné příšery si předtavuji poněkud jinak. Objevil se nám film, který má dost různých démonů a to slušně vymyšlených a vypadajících, zároveň je příběh velice jednoduchý, což mi v takových filmech někdy připadá nezbytné, když si režisér řekne, že příšerek je dost, už jen stačí zamotat příběh. Keenu Reaves je dobrej a zde mu ta role sedla, ale v jeho případě se těžko říká, že mu nějaká role nesedla. ()

honz

Nejvíce mi vadilo to typicky americky pokrytecké, rádoby prokřesťanské zakončení, ze kterého opět vyplývá ten blábol, že bůh, byť by byl sebehorší, stejně vždy bude nejlepší a všichni jsou ochotni udělat cokoliv, aby byli po smrti "spaseni". Jinak - Keanu Reeves (jako obvykle) odvedl bezvadný herecký výkon, ostatní docela slabota. ()

tnp101

Snímek s tajemnou atmosférou podpořenou pomalejším tempem, netradičním komiksovým antihrdinou, působivou vizuální stránkou se smyslem pro detaily (např. vyobrazení pekla) a kvalitním hereckým obsazením, který však nepostrádá i tu špetku humoru. Nemám, co jiného dodat. Constantine vás buď od začátku osloví, nebo ne. Hodně záleží i na vaší náladě. Určitě se nejedná o relaxační akční řež, u které můžete vypnout mozek. RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: Nyní se podíváme pod „kapotu“ v ČR prodávaného Constantina na Blu-ray. Jedná se z pohledu Blu-ray o relativně starší snímek (resp. titul), při jehož masterování se pravděpodobně ještě tak úplně nepočítalo s HD formátem, a i když se nejedná o žádnou katastrofu (určitě patří k nadprůměru), novým snímkům se vyrovnat nemůže. Jde to vidět již na první pohled. Video je sestřihnuto do poměru 2,4:1 a jeho ostrost není zrovna nejideálnější, což jde asi nejradikálněji pozorovat u detailů obličejů. Téměř neviditelnost zrna napovídá, že autoři tohoto masteru pravděpodobně použili „odzrňovací“ filtr, což téměř vždy tropí jen neplechu. Jediné scény, ve kterých je nějaké zrno zpozorovatelné, jsou ty z pekla, které však, musím přiznat, vypadají moc dobře. Podání barev je vcelku dobré. Hodnotit jejich realičnost je vzhledem ke stylizaci filmu zbytečné, ale i vzhledem k tomu, že je film celkově velmi tmavý, musím pochválit pěknou černou. Zvuk je na tom o poznání lépe. Originální anglická Dolby TrueHD 5.1 stopa je hutná, v akčních scénách rázná a dostatečně podpořena prostorovými reproduktory. Měl bych však výtku k celkové hlasitosti. Její úroveň je oproti jiným titulům celkově níže, což by nebyl až tak moc velký problém. S čím však problém mám, je neuvěřitelně nízká úroveň hlasitosti dialogů, kterým podle mě musí bez titulků občas nerozumět i rodilý mluvčí. Obsažen je pak i český DD5.1 dabing, jemuž jsem však nevěnoval pozornost. To bychom tedy měli technickou stránku, která není špatná, ale novým titulům nesahá ani po kolena. Nyní si rozebereme bonusy. Začněme „in-movie“ bonusy. Čekají vás dva komentáře (režiséra a producenta a druhý komentář scénáristů). Dalším je PiP bonus, který obsahuje fotografie, různé obrazové komentáře tvůrců a další produkční materiály (potěšila mě velikost oken). Nyní se koukněme na zoubek již tradičním bonusům. Je jimi 14 kratších i delších filmečků o celkové délce zhruba 98 minut zařazených do souhrného bloku pojmenovaný „Behind the story“ a tvořící vlastně takový ucelený „making of…“ dokument, v němž se dozvíte téměř vše podstatné, včetně způsobů natáčení klíčových scén. V jednom filmečku o před-produkčních počítačově generovaných scénách si navíc můžete zapnout komentář režiséra. Dalším bonusem je dohromady 14 nepoužitých scén o celkové délce 18 minut, ke kterým si též můžete selektivně pustit režisérův komentář. Nakonec je tu pak už jen videoklip Passive od skupiny Perfect Circle (jedná se o celkem regulérní rozšíření jedné ze scén ve filmu) a úplně na závěr tu máme teaser a kinotrailer. Všechny bonusy jsou v SD rozlišení a v poměru stran 4:3, kromě upoutávek, které jsou v HD a všechny kromě komentářů (filmových i bonusových) jsou vybaveny českými titulky. U titulek ke komentářů musím ještě dodat, že bohužel chybí i ty anglické. S hodnocením mám problém. Z pohledu bonusů bych udělil standardních 80%, které u mě symbolizují kvalitní BD titul, který doporučuji. Vzhledem k výše uvedeným nešvarům však snižuji. Jedná se ale i tak o standardní titul, jehož koupí neprohloupíte a účel bez problémů splní. 70% () (menej) (viac)

majxik

Rozhodně existují lepší filmy, ale tenhle mě prostě okouzlil svojí fantasy hororovostí. Keanu tu odvedl sakra dobrý výkon a Lawrence to super odkočíroval. Takže i když vlastně nejde o original, je to z filmovaný komiks, tak dokáže nadchnout. Díky celkovému zpracování se poměrně nápadně vetřel do mé topky. ()

BoncheR odpad!

Ak by som to hodnotil podľa príbehu a konštrukcie celého filmu, musel by som dať aspoň *,*,*,* Ak to však hodnotím po morálnej a obsahovej stránke, je to jednoznačný : odpad! škoda ()

jjpkohoutek odpad!

Větší slátaninu nesmyslů a nudy jsem snad ještě nikdy neviděl !!! Pravda že postavy jsou charismatické, ale to na mém hodnocení nic nemůže změnit - už nikdy nechci vidět. ()

anli

Další comicsová adaptace,která velmi příjemně překvapila a patří k mým oblíbeným comicsovkám.Hororové akční fantasy jak vyšité,se skevělými Keanu Reevesem a Rachel Weisz.Snímek se rozjíždí pozvolna,ale tempo se zvyšuje a nikdy neztratí tah na branku.Vizuální efekty skvěle dokreslují děj,ale nikdy nezastíní hlavního hrdinu a nikdy nejsou samoúčelné(jakmile na sebe u takovéhleho filmu efekty strhnou pozornost,vždycky je to na ůkor příběhu).Vlastně si jich člověk sotva všimne-jakoby to tam normálně patřilo.Další složky filmu šlapou také skvěle,včetně skvělé hudby a výsledek je tak jedna skělá jízda,trochu podobná"Vymítači ďábla",ale postupně se měnící ve slušný akčně-hororový mazec.Malinkou výtku bych měl jen k(místy)příliš velké porci dialogových scén,které trochu ruší celkovou(hustou a temnou)atmosféru filmu a malinko jej tříští.Není to ale nic výrazného,takže-ač vůbec nekouřím a nepotřebuji varovat-dávám jasně démonických 85%. ()

July

Velmi příjemné překvapení - skvěle zahraný, vizuálně zajímavý, napínavý a akční film, se kterým dvě hodiny utečou jako nic a člověk si přeje, aby to trvalo déle. Na oddechový večer naprostá bomba! ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

18.02.2021

Produkční společnost Bad Robot režiséra a producenta J. J. Abramse (Star Wars: Vzestup Skywalkera, Star Trek) oznámila, že chystá televizní reboot komiksového Constantinea. Oblíbená postava má jedno… (viac)

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

15.11.2020

Herec Peter Stormare (Armageddon, John Wick 2) na svém Instagramu potvrdil, že dvojka filmového Constantinea s Keanu Reevesem je oficiálně v přípravě. Herec, jenž v prvním filmu ztvárnil Lucifera,… (viac)