Narodil sa s darom, ktorý nechcel. Má schopnosť rozoznať anjelov a démonov skrytých pod ľudským výzorom, voľne sa pohybujúcich na zemi. V snahe utiecť pred svojimi víziami si bol Constantine (Reeves) nútený vziať život. Ale nepodarilo sa. Znovuzrodený, sa chytil druhej šance. Vrátil sa naspäť a rozhodol sa strážiť pozemskú hranicu medzi nebom a peklom a viesť vojnu voči pozemským prisluhovačom pekla. Márne dúfa, že si aspoň takto zaslúži spásu. Constantine však nie je svätý. Sklamaný zo sveta, ktorý je okolo neho a toho, čo je za tým, sa bez výčitiek obracia k alkoholu. Pokiaľ niekomu pomôže, nerobí to pre hrdinstvo a vďaku. Chce len jedno dostať sa odtiaľto preč. Jedného dňa sa na neho obráti skeptická detektívka Angela (Weisz) s prosbou o pomoc pri objasnení mysterióznej smrti jej sestry dvojičky. Pátranie ich privedie do sveta anjelov a démonov, ktorý existuje len na mieste súčasného Los Angeles. Prežívajúc neuveriteľné udalosti sa obaja snažia nestratiť seba samých, čokoľvek to stojí. (oficiálny text distribútora)

Laxik

Po nějakých možná deseti letech jsem se znovu podíval na Constantinea. A okamžitě ve mně vzbudil stesk po starých trochu jiných komiksových filmech, které sice nebyly dokonalé, promyšlené do posledních detailů nebo (nedej bože) věrné originálu, ale asoň něco zkoušely. Kolikrát šlo o průser, ano, jindy se ale zrodila klasika. Šeptající černovlasý robot Keanu je dokonalým případem mizerné adaptace, ale jinak velmi zábavného over the top filmu se zajímavou vizuální stránkou, cool postavami, lokacemi a nápady a zajímavým lehce noirovým stylem. Škoda jen, že to do ruky nedostal lepší režisér, protože co by tomuhle filmu opravdu bodlo, je trochu lepší tempo. ()

Džejkop

Panečku tak tomu říkam pekelný příběh. Vizuálně moc pěkné, hlavně samotné peklo stojí za to vidět, tak nějak bych si ho totiž představoval i já. Hlavní hrdina, není žádný svatoušek, spíš naopak, přesto bojuje se zlem a nebere si s ním žádné servítky a taky velmi rád kouří jednu cigaretku za druhou. Tahle role Reevesovi moc dobře sedla a jeho nesporné charisma, tak snad jen předčí samotný Satan. ()

Jillen

Není to zlé, potenciál to má opravdu skvělý a Peter Stormare je opravdu dokonalý, i když se na plátně neohřeje dlouho, ale stejně tak smekám před Lawrencem, jelikož je to jeho dubut. Film pojal efektně, celkem i zábavně, ale chybí tomu koule, žádné napětí, žádná lekačka, prostě jen spousta bombastických gothických obrázků, cool zbraní, cool pekelníků a cigaretových šlukanců. Jestli bude druhý díl, chtělo yb to někoho kdo se v tomhle oboru už prostě vyzná...tak mě napadá, kdyby někdo udělal scénář s ohromující pointou a dal to Fincherovi...hehe, troufám si tvrdit, že by to bylo za 5*! I tak ale velice solidní 3*. Dávám 50% ()

GodComplex

John Constantine. Cool exorcista moderni doby. Potencialni projekt, ze ktereho se nakonec vyklubal film nevalnych kvalit. Fanousek Keanu fakt nejsem, ale tahle role mu docela sedla, napr. uvodni scena vymitani se zrcadlem byla povedena. Od pulky zacne Constantine ale citelne nudit, cemuz dopomaha Rachel Weisz dobre zvladnutym vykonem neuveritelne nudne role. Doufal jsem ve vetsi analyzu okolo "Spear Of Destiny" nalezeneho na zacatku filmu, misto toho se tvurci nepochopitelne koncentrovali na Constantinuv problem s kourenim. Sceny z pekla zde byly taky spise do poctu, prestoze Peter Stormare v roli gentelmanskeho lucifera nezklamal. Horsi prumer 4/10 ()

UncleG

Na to, že Keanu Reeves není žádný herecký lumen a Rachel Weisz mi k srdci (ani jiným tělesným orgánům) nepřirostla… Na to, že je to místy ždibínek otřepané a chvílemi se to trochu opakuje… mi Constantine přijde jako docela solidní film. Především mě baví originální vize světa, v němž jsou po vzoru organizovaného zločinu ukryty buňky andělů a démonů, žijí si tu svoje životy a na lidstvo zvesela hážou bobek. A mezi naším a „oním“ světem se potácí jeden bezvýznamný vyšetřovatel, který krom všeobecného blaha sleduje své vlastní (a zcela sobecké) cíle. Dvě postavy, kvůli nimž se vyplatí na tenhle filmek kouknout, jsou určitě Archanděl Gabriel v podání přitažlivě bezpohlavní Tildy Swinton (škoda, že nedostala větší prostor)… A opravdu vydařený Lucifer, alias Peter Stormare, dokonale ovládající techniku „filipínské operace“ a mrazivý kruťák, kterému by jeden i věřil, že na pazourech nese všechnu špínu světa. Tihle dva podle mého zvedají úroveň filmu hned o třídu výš. Takže jo. Čtyři z pěti, lepší nadprůměr. ()

Popluh

I po pěti letech pro mě zůstává Constatine jednou z nejlepších komiksových adaptací. Dokonalý mix sympatického cynického hláškujícího hrdiny, zajímavého příběhu, dokonalého vizuálu a páradního zakončení na mě prostě funguje vždy. Chtělo by to dvojku ve stejném složení. ()

jondzavid

Chcel som dať najprv 3*, ale ak porovnám iné komiksy, musím ísť vyššie - Constantine je oproti ním dosť originálny a ak som dal slabšie 4 pre Daredevila (Affleck bol trapný, ale ako oddychovka mi to padlo dobre a Johnson to odkrútil veľmi zručne), o kúsok silnejšie 4 pre Hulka, tak Constantine nemôžem hodnotiť slabšie - bavil som sa docela rovnako, ale pripadalo mi to osobitejšie a pesimistickejší hrdina bol tiež zaujímavým javom. Prekvapivo slušný bol Reeves (je fajn, že sa mi vôbec neponášal na Nea), Rachel Weisz bola pastvou pre oči (škoda len, že tí Amíci chodia aj do vane oblečení :-), Gabriel v podaní Tildy Swinton (napr. Beach) bol docela zvláštne obskurným nápadom a absolútnym vrcholom bol Satan Petera Stormarea (jeden z najlepších filmovej histórie). Páčilo sa mi aj nápadité finále a proti pokračovaniu by som nebol proti. ()

numi

Za první půlku bych dal bez váhání čtyři hvězdy, ale ta druhá sklouzla do tradičních vod béčkové produkce. Spousta efektů a spousta dějových zvratů tak film sráží do kolen. Je to obrovská škoda, protože nejpůsobivější je film ve chvílích, kdy na obrazovce žádné digistvůry nevidíte. Francis Lawrence umě buduje divákův pocit beznaděje a v momentě kdy scéna diváka zcela pohltí, překvapí jej nezvykle úderným vyvrcholením. Citlivé střídání záběrů a ještě citlivější střih tak diváka nepustí do skepse a naopak si jej získává na svou stranu. Škoda, že jen po dobu sedmdesáti minut. Pak už je to jiné kafe. [říjen 2005] ()

Freemind

Obrovské zklamání ... Po traileru a fotkách jsem se na tohle těšil jako malé dítě, čekal jsem výtečný akční horror s biblickými motivy a dostal jsem omalovánku plytkou jako silvestrovská estráda. Jistě, vizuál, efekty a střih jsou výtečné, to je ale asi tak vše. Herci jsou pouze průměrní (až na Tildu Swinontovou), hlavní hvězdou tohoto průseru je ale scénář - takový nemístný slepenec nesmyslů jsem už dlouho neviděl. Už jsem viděl béčkové horrory, které si s tématy Apokalypsy, Nebe a Pekla pohrály lépe, důkladněji i vtipněji. Můžete to považovat ze výsledek bohaté fantazie, pro mne je to spíše důkaz omezenosti a lenosti - scénárista operuje s představami na úrovni nedělní školky, takže se modlíte, aby se už-už začali mlátit a konečně přestali chrlit ten informační šum.Takhle opravdu ne, přátelé. ()

fragre

Nic zas tak originálního. Svižně natočeno, vraženo něco "křesťanské" mystiky (jako že to má hloubku a není to jen obyčejnej comics), něco vizuálně působiých triků, přidán populární hrdina (u něhož si jeden není jist, zda tu "cool image" neparoduje) A JE TO! Za tu zrzku, co hrála archanděla a slušelo jí to, dvě *. ()

zipper111

Constantine má výbornou ponurou atmosféru, hláškujícího Reevese, plno démonů i andělů, krásnou Weisz, funny Shiu LaBeoufa a opravdu, ale opravdu velký koule! ()

buldock

Nebojím se označit tenhle počin za nejlepší snímek Francise Lawrence v jeho dosavadní kariéře , protože tolik zajímavých nápadů a myšlenek spojených ve fungující a audiovizuálně vytříbený celek se mu zatím v žádném jiném projektu nepodařilo. Velkým plusem je také herecké obsazení , kdy se Keanu Reeves a Rachel Weisz po celou dobu prakticky dokonale doplňují a navzájem tvoří pevný stavební kámen celého dění (nesmím opomenout také dvojici Peter Stormare - Tilda Swinton , kteří zvládli své party rovněž bez chyby) , dále velmi dobře ztvárněné vize pekla a vůbec celá triková stránka filmu je na akurátní úrovni. Mohu vřele doporučit. Film: 86% ()

gogos

Jako jestli se mi nejaky z novejsich filmu moc nelibil, tak je to todle. Je to nudne, prekvapie jako epizoda ze serialu Necekane pribehy, ma to slaby scenar, nelibila se mi hudba ani pribeh. Sympaticke jsou snad akorat efekty. k tomu Reevese absolutne nesnasim (vyjma Matrixe). Pro me je to na hranici prumeru a braku.... 2* a nazdar.... ()

Tony.cs

Nádherný mystický film. Reeves je výborný a Rachel Weisz je nádherná. Skvělé efekty a akce a nakone kvalitní Shia a velice originální Lou- Lucifer. No a já? Ten film jsem viděl tolikrát, že už to ani nespočítám...a pořád ho žeru. ()

blackrain

John Constantine má moc vidět v lidech démony. V jeho případě je to spíše prokletí než dar. Na jeho zmařenou duši si brousí zuby sám ďábel. Měl by si pro ni přijít osobně. Veškerý prostor si ukradl sám pro sebe Keanu Reeves, protože je velmi výraznou osobností. S ním snímek stojí a padá. Pokud chcete nějakým způsobem pochopit děj, musíte si říci, že nebe a peklo skutečně existují. Podoba pekla zasazená do současného prostředí vypadala opravdu hodně zle. Škoda, že tu nebylo vidět i nebe. Mohl to být zajímavý kontrast, už jenom pro tu představu. Constantine rozhodně není snímkem pro každého. ()

slunicko2

Inu, komiks. 1)  Na film mě nalákal 40letý Keanu Reeves a 18letý Shia LaBeouf, tehdy i nyní při opětovném zhlédnutí. A musím říci, že jsem si svůj původní dojem potvrdil._____ 2)  Vlastně je to tak na jednu hvězdičku, ale bizarní nápady tvůrců mě (trochu) bavily, takže hvězdičku přidám. Spoiler. Třeba takového Lucifera, který táhne za nohu po podlaze mrtvé tělo do pekla, hned tak někde neuvidíte._____ 3)  Věk protagonistů uveden k roku ukončení natáčení, tj. 2004._____ 4)  Výstižný koment: liborek_**. ()

suicide

3,5*. Ale pro jednou přidám a ani nevím proč. Za čím dál více profláklejšího Keenu Reevese? Možná, hrát se clkem naučil. Za nápad? Za zpracování? Jo, vizuálně velmi příjemné... Za zparchantělého Gabriela? Zajímavá myšlenka, ale nevím nevím... Ale bylo to příjemné, bylo to odpočinkové, mělo to občas zajímavou probleskující myšlenku a neuvařil to pejsek s kočičkou, dalo se to tedy jíst... ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

18.02.2021

Produkční společnost Bad Robot režiséra a producenta J. J. Abramse (Star Wars: Vzestup Skywalkera, Star Trek) oznámila, že chystá televizní reboot komiksového Constantinea. Oblíbená postava má jedno… (viac)

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

15.11.2020

Herec Peter Stormare (Armageddon, John Wick 2) na svém Instagramu potvrdil, že dvojka filmového Constantinea s Keanu Reevesem je oficiálně v přípravě. Herec, jenž v prvním filmu ztvárnil Lucifera,… (viac)