James Bishop, mladý idealistický doktor, zjišťuje, že jeho vysněná práce je ve skutečnosti jeho nejhorší noční můrou. Když jeho pacienti začínají umírat za velice podivných okolností, začne podezřívat svého nadřízeného Dr. McCorta. Ale pravda je mnohem děsivější než si vůbec dokáže představit... (oficiálny text distribútora)

kombajn

Tenhle film zachránil od jedné hvězdičky fakt, že jsem ve stejný den viděl daleko srač***ější "Decoys". Myslím, že Bruce Payne dokonale splňuje to, co se od něj očekává, totální Bčko. Přesto ve filmu není všechno tak špatné. Efekty samozřejmě nula nula nic, přesto si myslím že film nějakou podivnou zvrhlou atmosféru má... ()

tron

SATANA som v požičovni obchádzal celý rok, no vždy ma odradil odpudivý obal DVD. Nakoniec som neodolal - a výsledok? Pre fanúšika hororu to nebolo najhoršie, škvár vyzerá inak (INTERMEDIO, ALTERED SPECIES). Napriek naturalistickému prológu (amputovaný jazyk, Satan) stavia v prvom rade na tiesnivej atmosfére osvedčeného žánrového prostredia (blázinec), kde sa nevie, či väčšiu pomoc potrebuje pacient, alebo jeho doktor. Takisto herecké výkony neboli z tých najhorších (i keď si nie som istý, čo tam robil slepý ošetrovateľ). ()

dwi odpad!

Nepředstavitelně tupý horor, z jehož stupidity vám možná bude běhat mráz po zádech. Jak už to tak poslední dobou v tomto žánru bývá, děj se opět veze na vlně víceméně módních paranoidních spiknutí, tentokrát však natolik hloupě, že se tomu nechce věřit. Špatně je již všechno od začátku. Philip J. Jones si nejspíše neuvědomil, že pokud představí hlavního bubáka (nepředstavitelně amatérsky zpracovaného) s tímto scénářem hned na začátku, ztratí nejenom potenciální zájem ale utne napětí v momentu, kdy se film teprve rozbíhá. Jedna z prvních scén je totiž naprosto „šokující“. Jakési lacině zamaskované monstrum chrlí na pacienta zářivě oranžové plamínky (tento jediný! trik zavání osmdesátými léty). Již zde je vidět, že režisér patrně nedisponoval dostatkem peněz. O to více se měl zaměřit na scénář, jenž je plytký a děravý až k neuvěření. Koho baví pořád poslouchat paranoidně vykonstruované dialogy, při kterých si chtě nechtě občas zívnete. Ani herecké výkony, včetně toho bubáckého, nezaujmou ani zbla. Slátanina jak vyšitá. ()

sud odpad!

Opravdu netuším, jak někdo může takovouhle hovadinu natočit. Co natočit, pustit jí do éteru. Naštěstí jen na videu. Nedivím se, že tento titul byl (a je stále) ve videopůjčovně tak zaprášený. Horor se musí umět natočit (viz John Carpenter). Ale tohle? Vím, každý nemůže být jako on, ale snímek takovéhle "kvality" by snad natočila i opice v opici. ()

Dan9K

Říkal jsem si, že se potřebuji podívat po dlouhé době na nějakou kardinální blbost. Kanál Film+ byl tak pro tento účel jasná volba. Začátek byl opravdu hrozný. Úvodní sekvence s "ďáblem" byla trapná a já jsem si říkal, že si do sbírky přidám další odpad. Po této introdukci se objeví tradiční pohodička, kterak obvykle horory začínají. Mladý a milující pár, nastěhovaný do nového města a nové pracoviště skýtající úspěšnou kariéru. Po nástupu do blázince se však snímek překvapivě dostane do vynikající depresivní atmosféry. Herecké výkony mi nepřišly zdaleka tak špatné, jak je tady prezentuje většina uživatelů. Obzvláště u ředitele ústavu (Bruce Payne), u něhož můžeme být svědkem dokonalé postupné proměny v oku diváka z možného přítele hlavní postavy na hlavního záporáka. To, v čem se mi ale tento film, jenž má naprosto stupidní český i anglický název, líbí, je jeho atmosféra geniálního seriálu Outer Limits. Měl jsem pocit, jakobych sledoval regulérní epizodu, včetně naprosto typického konce, i díky nimž tento seriál miluji. Položil bych hlavu na špalek, že vím, kde si vzali autoři inspiraci. Hudba, která se velmi málo kdy objevila, nebyla ale také vůbec marná. Škoda, že v závěrečných titulcích, kdy má být, podle tvůrců, divák šokován, se takřka ihned spustí jakási rocková muzika, tolik typická pro nějaké teenagerské komedie, kterou tento film rozhodně není a dobrý pocit z dílka tak dost shodí. V přibližně druhé půlce se snímek trošku vrátí do nelibé kvality úvodní sekvence a trochu si zahrával s mým celkově pozitivním hodnocením - včetně jednoho zásadního případu nechutné rozdělovačky. Buď jak buď, dílko Hellborn mi však bylo velice sympatické a já jsem opravdu rád, že jsem ho spatřil. ()

Campbell

Ježiš takhle jdu jednou z práce domů a sednu si k pc a koukám po obalech co si tak pustím, no a jelikož jsem si řekl HOROR tak jsem vrazil do pc první na co jsem narazil. Mám rád filmy které jsou z nemocnic, jsou takové správně atmosférické, no a tak to dopadlo že jsem se celkem bavil, sice bych to možná zkrátil ale ani jednou jsem se nenudil a to jsem přišel z práce pozdě v noci. No pěkný film před spaním.(BTW ten film má kolem 82 minut kde vzaly těch 98?) ()

SOLOM.

Příšera a efekty nejsou tím jediným, co je na filmu špatně. Třepotající se kamera, laciné kulisy, tmavé scény, ve kterých najdete mnoho chyb, slabá hudba v podání arizonské skupiny Ph8. A v neposlední řadě otřesné herecké výkony většiny herců. Konečný verdikt: mizerné dílo ve všech směrech, kterému doporučuji se vyhnout velkým obloukem. Dávám 10% jen za Paynea a nechápu, jak se mohl propůjčit takové slátanině ()

eraserhead666 odpad!

Co k tomu jako napsat? Sice vím, že se film dá natočit prakticky zadarmo, ale do tohohle někdo investoval peníze? Pravda, stejně jsem si to koupil, takže to asi účel splnilo, ale... Že do toho šli všichni ostatní by se dalo pochopit, ale Bruce Payne? Ten nuevěřitelný sympaťák? To potřeboval rychle nějaké doláče pro dceru na rovnátka? Ten film mě neskutečně uspával, musel jsem si některé části často vracet, takže je možné, že mi unikla nějaká důležitá skrytá pointa, ale ten příběh je o ničem. Nebo jsem aslespoň nepřišel na to, k čemu to všechno nakonec vedlo. Film tak špatný, že nejzajímavější na něm je dost jednoduše a amatérsky ztvárněný Satan, přesto dobře vypadá. Brrr, tohle byl opravdu zážitek. ()

Mordenroth

Psychiatri by sa na tom asi s chuťou zasmiali, ale nápad to nebol až taký zlý. Len škoda toho spracovania, lacných efektov a strašných hercov (samozrejme okrem Paynea). 30%. ()

wipschka

Co všichni máte? Vždyť první polovina byla fakt docela atmosférická..u té jsem skládala ponožky..Druhá už nebyla tak dobrá, tak jsem se dala na žehlení.. Doufám, že to není důvod, proč mi film nepřišel jako ztráta času. Za atmosférickou část hvězda nahoru, blázince jedou! ()

corpsy

Náklady na tento snímok mohli tvorcovia investovať radšej ako pomoc pre jeden z takýchto ústavov. Pre pacientov by to bola určite veľká pomoc, kdežto pre divákov skôr hrozí, že po zhliadnutí sa stanú jednými z nich. ()

Terminus odpad!

Něco divného je ve sklepě! Jediná věc, která mi po zhlédnutí tohoto filmu, jehož hloupé anglické názvy ("Hellborn" - tedy "Zrozen v pekle" - aka "Asylum of the Damned" - tedy "Ústav prokletých /zatracených/") přebili čeští videodistributoři názvem ještě hloupějším ("Satan"), hlodala hlavou, bylo, za jakým účelem byl tento film natočen, a jaké ambice měli jeho scenáristé. Jedná se film, jehož hlavním účelem bylo splnění jakési produkční kvóty? Jedná se o zábavičku kamarádů - filmařů? Nebo snad někdo tenhle výtvor myslel vážně? Dlouhý výčet jmen v titulcích vede k úvaze, že Satan je film namířen ne zcela marginální - a tudíž relativně početné - cílové skupině. V souvislosti s tím mě zajímá, kolik je průměrné IQ diváka, který tohle dílko někomu spolkne. "Brilantní" dialogy ("Dějou se tady divný věci." - "Ale já chci znát pravdu!" anebo "Proč se ptáte?" - "Protože jsem doktor.") doprovází "honosná" výprava, jejíž "vrchol" přichází se zjevením samotného pekelníka, jehož vizáž zřejmě vychází z obrazu "Bafomet" švýcarského výtvarníka HR Gigera. Proč má ovšem posel z pekel brnění a látková křídla už film nezodpoví. A proč si při obětních rituálech berou vyznávači pekel (?) bílé kápě a masku, která připomíná mimozemšťana i sovu, by mě taky zajímalo. Je tohle vtip nebo skutečná absence JAKÉKOLIV invence? Z každého filmu, i s minimálním rozpočtem, se dá vytěžit něco zajímavého, nového, něco, nad čím povzdechnete "tohle je ale chytrý". No, a u Satana se vám tohle rozhodně nestane. Když postavy vycházejí do přesvětlených chodeb, je jasné, že tvůrci neusilovali o "duchovní přesah" a metaforické ztvárnění "rozmělňování figur a duší", ale prostě nějak potřebovali vyřešit problém končících kulis. Neustále stažené žaluzie v ústavu nejsou obhajitelné ani tak jako jedna z praktik šíleného šéflékaře, jako se na ně hodí vysvětlení, že bez žaluzií by nám bylo odhaleno produkční zázemí s pobíhajícími techniky. A, abych se vrátil ke scénáři, nesmíme opomenout též děj samotný. Příběh podivného ústavu, do nějž se nikdo neodváží, ale přesto je na praxi v něm doporučen perspektivní student medicíny (James Bishop - tedy "Biskup" - že by dokonce ambice zapojit alegorie?), vymyslel někdo večer u piva a u dalších pěti piv jej sepsal do podoby scénáře. Když si dával navrch ještě vodku, připsal melodramatickou postavu snoubenky mladého lékaře a motiv lékařovy naivity ("Chci pomáhat lidem."), která má dojít razantnímu vystřízlivění. Nezaujme ani výchozí nápad - lokalita ústavu pro násilnické psychopaty coby potenciální klienty pekel, ústav coby "továrna na duše". A nad tím, že tvůrcům možná šlo i o zobrazení bezvýchodnosti lékařova zajetí, jsem musel přemýšlet - navzdory tomu, že by to měl být jeden z hlavních zdrojů divákova strachu. Vyvolat strach se však ani jednou nepodaří - aby taky ano, když jsou k tomuto účelu zvoleny cesty jako tlukot srdce ve zvukové stopě. S tvůrci Satana, pokud tohle dílko mysleli jen trochu vážně, by měli udělat to, co jeden z chovanců ústavu udělal se svou obětí: popadnout a hodit do kombajnu. Zlatý doktor Sova. Poznámka: Ničím neoslňující metalové písničky dodala arizonská skupina Ph8. vp 21.6.2005 () (menej) (viac)

Hadža odpad!

...kdyby si odpustil tu gumovou srandu,kterou mu neuveri ani ve skolce,tak mozna by tu jednu hvedzu i dostal.Ale asi ne ,tohle jde tezko stravit! ()

Kangax

Toto bolo až neuveriteľne nelogické, smiešne a trápne.... Začiatok bol ešte celkom zaujímavý, ale po 15 minútach do skĺzlo do sračky... A ten záver..heh... to sa len tak nevidí, tá odvaha tvorcov stvoriť takúto amatérsku masku..:) ()

ecceHOMMO odpad!

Satan ala maska ako rytierske brnenie (aj nominácia na zlatú malinu za masky by bola málo). Horor ktorý v mnohých scénach skôr budí dojem paródie. A vo výsledku veľmi lacné prevedenie, ktoré nestojí za premárnený čas. Odporúčam: NEPOZERAŤ!!! ()

lennyd odpad!

Začínající lékař James Bishop (Matt Stasi) začíná svoji první stáž ve známém zařízení pro duševně nemocné doktora McCorta. Zde jsou umísťováni ti nejhorší zločinci - vrazi a násilníci, kteří unikli elektrickému křeslu jen díky své (skutečné či předstírané) duševní poruše. Bishop ale brzy zjišťuje, že v nemocnici není vše úplně v pořádku, a že některé pacienty zde čeká mnohem horší osud než by si zasloužili ... Na to, že už samotné prostředí blázince poskytuje výbornou atmosféru pro hororové filmy, tak se Philipu J.Jonesovi podařilo film pěkně zpackat. Kromě základních filmařských chyb (monstrum - ne zrovna hezky vizuálně zpracované - je ukázáno už v prvních dvou minutách, dvě důležité postavy změní své preference mezi dobrem a zlem jen na základě potřeb filmařů, apod...) je scénář tak hloupý, že nevím, jestli náhodou scénárista nějaký čas taktéž nepobyl v podobném zařízení. Samotný konec filmu už byl tak otřesný, že jsem se na závěrečné titulky vyloženě těšil... ()

masw odpad!

No tak tento film mě opravdu nezaujal. Strašné efekty a i celý příběh. No svou dobu rozhodně nepředchází. ()