Status: Naživu

• USA Last Seen Alive (viac)

Will (Gerard Butler) je úspešný biznismen, ktorý prechádza manželskou krízou. Jeho žena Lisa (Jaimie Alexander) si chce dať na chvíľu pauzu od ich vzťahu a poprosí ho, aby ju zaviezol k jej rodičom. Počas pauzy na benzínke, kde Will potrebuje natankovať, Lisa záhadne zmizne. Hoci Will celú záležitosť oznámi polícii, vydáva sa pátrať po pravde za záhadným zmiznutím na vlastnú päsť. (sochoking)

MickeyStuma

Další thriller o únosu manželky, plně zapadající do námětově stejných. A že jich už je.Takže nijak nepřekvapí, že se v ničem nejedná o nic originálního. Nepomůže tomu ani retrospektiva doplňující dění z minulosti. I to se stalo poněkud únavným, neboť se to poslední dobou používá nějak poměrně často. Takže co tu máme. Rozvádějící se manželé jedou autem k rodičům manželky, načež během zastávky na benzínové pumpě zmizí. No, a thrillerový nával všeho možného i nemožného může začít. Ta benzínová pumpa a mnohé další okolnosti skutečně nejvíce připomenou snímek Jonathana Mostowa „Únos“ (1997). Ano, Gerard Butler svou rolí plně zapadá do charakteru Kurta Russela. Buttler je taktéž matadorem akčních filmů a povětšinou i zajímavých, ale tento počin už prostě nemá šanci akční fanoušky oslovit. Snaha o akční švih a stále se vyvíjecího příběhu sice viditelná je, ale když je to všech až bolestně předvídatelné, čímž se i bohapusté napětí rozpadá už v základech, filmový zážitek se prostě chtě nechtě ubírá vniveč. Ale jo, akční scény jsou natočeny vcelku dobře a poměrně i v brutální ražení, ale když divák ví, co bude následovat, spíše z toho vyznívá akční vynucený tvůrčí marast nechtěného. ()

BOURQUE

Podpriemerné vedenie príbehu, na ktorom je vidieť, že tu improvizoval nie len Gerard Butler (za info patrí jedna veľká vďaka pre užívateľa zrajda). Pre neho tá improvizácia nedopadla zle, ale podobné experimentovania pre menej skúseného režiséra nie vždy dopadne dobre. Film má podobnú úroveň, ako tie snímky, v ktorých sa za posledné roky objavoval Bruce Willis. Dúfajme, že pre G.B. to bola len jednorazová odbočka. P.S.: V danom žánru existujú vydarenejšie výstupy. Osobné hodnotenie: 61% (**) ()

Kingjiri

POZOR SPOILERY! Fajnovej thriller, kterej dokáže zabodovat povedenou mysteriózní atmosférou, kterou místama ještě umocňuje hudba nebo použitý barevný filtry. Hlavní hrdina neni žádnej ostřílenej akční borec (ačkoliv teda realiťák by si asi až takhle odvážně nepočínal), teda minimálně v rámci žánru jsme dostali vcelku uvěřitelnýho hrdinu. Přibližně první polovinu se pak daří diváka úspěšně mást, kdo je do únosu manželky zapletenej, přičemž v jednu chvílí se až zdá, že by v tom moh ject i ze začátku zvláštně se chovající detektiv. Trochu zklamanej jsem byl z finále, jelikož se v jednu chvíli zdálo, že se rozehrává dost originální příběh, kdy hlavní podezřelej vidlák prostě a jednoduše Willovu manželku zabil a pouze ho zaved na falešnou stopu, aby se ho zbavil (vzhledem k místu, kam ho poslal, by se ho nejspíš zbavil uplně). Jenže pak se všechno vrátí do klišoidních kolejích a Will samozejmě manželku najde v pořádku tam, kde měla být. Škoda, na nadprůměrnej biják bylo zaděláno slušně. Nicméně za povedenou atmoféru, v rámci žánru uvěřitelně se chovající postavy s přiměřenou "bojeschopností" a filmařinu, třetí silnější hvězda. ()

DAPDO

Celkem by mě zajímalo, kde se realitní developer naučí zacházet se zbraní a bojovat muž proti muži tak, aby zneškodnil několik nepřátel. Holt amerika no...Každopádně na Butlera v téhle roli se vždycky rád podívám. Minusem je posledních deset minut, kterej jsem očekával vlastně od začátku, protože 99% filmů na podobný téma končí stejně. Plusem pak určitě stopáž 85 minut, protože se nic zbytečně nenatahuje a film má pořád spád. 50%. ()

Nix

Další z mnoha thriller únosů manželky. Film má spád a není špatný, ale třeba chování policie či rodičů unesené mi prostě hlava nebrala. Jinak Gerard prostě umí zaujmout a dokáže v klidu utáhnout film a s ním jsem problém neměl. Jinak vztah mezi Gerardem a manželkou je vyprávěn flashbacky a ty mne taky nebavily. Jinak ale je to v pohodě thrillerová jednohubka s akcí a konec byl napínavý a obecně atmosféra je celkem fajn. Ale pořád se nejedná ve svém žánru o něco speciálního. ()

alldo.raine

Proč ne, klasická odsejpající jednohubka s Butlerem, kterému tyto role prostě sedí. Ale jak dlouho ještě. Aby se to nepřepísklo jak s Neesonem, kde už to s jeho věkem teď moc nešlape. ()

RAFT

Dobrý thriller s Butlerem.Film nenudí od začátku po samý konec akce .Manžel hledá manželku.Takový oddechový filmek který ,nenudí .Za mě 60% ()

Shitonit

Will je totální gretén, kterej si nazaslouží ani hovno, natož manželku, kerou si nechá ukrást na poloprázdný benzince. Nic na tom nemění ta udejchaná honička skrz nepřízeň vosudu, kerou se nám Džérár snaží dokázat, že na to ještě má. Hovno hovno, slavný soude, jakož dostal-li se již za horizon událostí, neměl by se poflakovat v akční homosračce, rádoby narvanou testosteronovým výbuchem, ale někde v klidu by měl šeptat tisíc a jednu pohádku nadrbaný přičmoudlý Šeherezádě. To by mu asi už slušelo víc. Nicméně stopáž se dá lehce proležet, a ve výsledu to mou kůru nikterak nepoškodilo, takže klíďo čtyry hvězdy jo, páč v záplavě dnešní tuctovosti to vyčnívá aspoň natoliko, že sem vo to zakop, zdaunul to, sjel to a ještě sem se přinutil to trochu popsat. Howgh. ()

Ex_Machina

Solídna jednohubka o jednom únose. Nemôžem neporovnať s filmom Únos (1997) s Kurtom Russelom. A tu sa ťahá vo všetkom za kratší koniec. V zápletke, rozsahu, hereckých výkonoch, aj v napätí. Remake, ktorý keby nevznikol, tak sa nič nedeje. Film na ktorý za chvíľu zabudnete. Škoda. Neni divu, že to celé natočili za 8 dní. ()

Mamlas

Butler to odehrál prakticky sám. To filmu prospělo a vlastně jen díky němu to lze hodnotit dobře. Jen na okraj si neodpustím poznámku, proč se tolik angažoval pro takovou kozu? (52%) ()

xxmurphyxx

Butler chodí po meste, hľadá svoju unesenú ženskú s xichtom na lakeť, ktorá mu nasadila parohy a robí jedno debilné rozhodnutie za druhým. Do toho sa motká jeden čierny policajt, zopár ďalších pablbov robí krovie a predohru k finálnemu zúčtovaniu, kde banda redneckov dostane od Butlera cez piču alebo broky do zadku. Koniec dobrý všetko dobré. Pre ľudí v bdelej kóme dostačujúce, ostatní kľudne môžu preskočiť. Ale Butler má stále charizmu o tom žiadna. ()

cernakus

Nasrat místním rozumbradům. Tohle je poctivý drive jednoho psychopata, který si jde za svým, v tomto případě za svou. Poctivý film, u kterého jste do konce napnutí, jestli to dopadne dobře či ne.  Jedná se o velmi poctivé béčko, které vyplní jeden filmový večer. A protože Gerard hraje emoce velmi dobře, dostane 4 hvězdičky. ()

Facerr

Možná i tři a půl hvězdy.  Skvělý obsazení  s trochu usedlejším Butlerem, který si ovšem i tak nejde pro ránu daleko. Navíc docela dobře napnutý děj. Flashbacky, co nijak zvláštně neotravovaly a tempo, co odsýpalo. ()

kacir

Je to také slabučké, medzi 2-3, asi viac za dve, ale že vraj Gerard pri natáčaní celý čas improvizoval, tak dám tri..aj keď je tam ten smiešny výbuch.. ()

AndrewNewman

Tak Gerard sa s tým nemaže. Developer, ktorý nikdy v ruke nedržal zbraň bez problémov uspí pár  týpkov do kómy a niektorých dokonca aj odkrágľuje. Ale na podobné detaily sa nepozeralo ani v pôvodnom origináli, ktorý je tak o dva levely vyššie. Gerard síce nie je žiadny Kurt Russell, ale v pohode to utiahne. Bohužiaľ tento nepriznaný remake má veľmi slabé finále, skoro bez gradácie, pričom pôvodný biják má v tomto totálne navrch. Do poslednej sekundy sa bolo na čo pozerať, tu to stratilo dych tak cca 10 minút pred koncom. Napokon to je z mojej strany taká slabučká trojka, bolo by to aj za dve hviezdy, ale podobne ladené jednohubky mám celkom rád. ()

DJMaroko

Je to jednoduché ...buď to se vám něco líbí nebo ne. Tohle bylo jednoduché, akční mělo to spád a hlavně tam nebyla kupa nesmyslů. Pro mě výborná jednohubka. ()