Chris Vaughn sa po ôsmich rokoch služby v špeciálnej jednotke vracia do rodného mestečka. Plánuje pracovať v miestnej píle tak ako jeho otec a mnohí kamaráti. Píla je však už tri roky zatvorená. Šerif Watkins ho zvezie domov, kde žijú rodičia, sestra Michelle a malý synovec Pete. Chris sa stretne s dávnym kamarátom Rayom, ktorý ho s ďalším bývalým spolužiakom, Jayom Hamiltonom, pozve na futbalový zápas. Bol to práve Jay, kto zavrel pílu, ktorú zdedil po otcovi, aby namiesto nej otvoril kasíno. Po zápase Jaye všetkých pozve do kasína, kde Chris spozná v jednej zo striptízových tanečníc bývalú priateľku Deni. Večierok sa neskončí dobre, Chris si všimne, že krupiér podvádza, a vyvolá bitku. Podľahne však presile, Jayov zástupca Booth ho poreže a nechá ležať na ulici. Kým sa Chris zotavuje, zblíži sa s Petom a odmietne Jaya, ktorý mu ponúkne miesto šéfa ochranky v kasíne. Namiesto toho ho zažaluje za napadnutie. Skorumpovaný šerif však jeho žalobu odmietne. Situácia sa vyhrotí, keď Chris dostane správu, že Pete leží v nemocnici, pretože sa zfetoval drogou, ktorú dostal od ochranky. Vtrhne do kasína a zdemoluje ho. Zatknú ho, ale získa na svoju stranu porotu a sľúbi, že ak bude zvolený do funkcie šerifa, vyčistí mesto od korupcie a drog. Skutočne sa mu podarí vo voľbách zvíťaziť a s Rayom, ktorého prehovorí, aby mu robil zástupcu, sa pustí do práce. U Bootha nájdu drogy a zatknú ho. Kým ho Chris stráži na policajnej stanici, Ray stráži Vaughnovu rodinu. Ďalší deň v ranných hodinách polovica Jayových mužov zaútočí na stanicu a druhá napadne Vaughnovu rodinu. Nastáva rozhodujúce stretnutie nepriateľských síl, ktorého výsledok určí ďalšie smerovanie života v mestečku. (TV JOJ)

JimiH

Bez příběhu, bez akce, příšerná režie, šílené střihy a celé velmi amateréské. Dvě hvězdičky za Rocka a pár světlých chvilek. ()

Mashak

U některých hodnocení je jasně patrné, kdo na takových filmech vyrůstal a kdo si hrál s panenkami. Je to dobrý akční film s jednoduchou zápletkou, nabuchaným hlavním hrdinou a sexy kočkou. A hraje tam Robin z HIMYM! ()

lxbch

"Tohle je moje město!" Ehm, Dwayne, klidně si ho nechej. Klasický americký film, kde největší geroj vezme kládu a jde udělat pořádek. Podruhé tohle nemusím. ()

Torgal

Taká poloakčná pohodovka so sympatickým Rockom mlátiacim ľudí s kusom brvna. Rýchlo utečie, nenadchne ani neurazí, ale slušne pobaví. 6/10 ()

Hulk Hogan

Hodně kvalitní vzpomínka na 80. léta. Dwayna mám rád a je vidět, že podobný filmy by mu mohli docela sedět. Navíc film obsahuje pár, dnes už kultovních, scének jako je ta u soudu a ta se světlama. K tomu všemu ještě Johnny Knoxville... ()

Kingjiri

Určitě jeden z lepších filmů s The Rockem v hlavní roli. Příběh je, jak už bývá u akčních béček zvykem, jednoduchej, ale mě dokázal bez problémů zabavit. Navíc nemá Kráčející skála nijak dlouhou stopáž, takže děj rychle utiká. A hlavně se tu The Rock zběsile ohání a zmlátí každýho, kdo se mu postaví do cesty. Pokud chcete akci, nepotřebujete žádnej složitej příběh a máte rádi namakaný borce v hlavních rolích, pak bude tenhle snímek právě pro vás, čtyři slabší hvězdy. ()

bif

Ke Kráčející skále, mam zvláštní vztah, viděl jsem ho mnohokrát, ale prostě mě to baví, je to taková ta oldschoolová akce se vším všudy, když k tomu připočtu mojí slabost pro The Rocka a přihlédnu k tomu, kolikrát jsem tento film viděl...proklínejte mne, ale za 4*. ()

Darckol

V poslednom čase to púšťajú až nehorázne často, napriek tomu si roztrieskanie kasína nikdy nenechám ujsť :) A kúsok naivity sa občas neskutočne hodí! 6,5/10 ()

cm hardy

Skvěle natočený film z amerického venkova, jehož hlavní postava, Dwayne Johnson, se snaží zabránit rostoucí kriminalitě v jeho rodném městě a jako parťáka si vybere Johnnyho Knoxvilla. Prostě výborní herci ve výborném filmu. ()

geek.ondra

Není to ničím výjimečný a vlastně ani zajímavý a dalo by se říct že je to vlastně strašně obyčejný film ale má to svůj ksicht a to se v záplavě všech těch jednosměrných kravin které každoročně vycházejí na Netflixu dost cení. Super akčňák s božím Rockem a po těch letech už možná srdcovka.7/10 ()

Razzor_82

"Tady jsou k vidění jen falešný kozy a skuteční volové." Nenáročná akční řežba s Rockem na pobavení. Zdařilé střílečky a pěstní nakládačky. Jednouchý ale přímočarý děj v boji za spravedlnost. 6/10 ()

Když si někdo koleduje o „odpad“

Když si někdo koleduje o „odpad“

24.08.2008

Direct-to-DVD. Zní to jako nadávka, že? A většinou zaslouženě. Hollywoodská studia už dávno zjistila, že DVD (resp. blu-ray) trh je pro ně zlatým dolem. Zisky z prodeje na „plackách“ dosahují… (viac)