Krvavé pobrežie

Tretie storočie nášho letopočtu, Čína, obdobie dynastie Han. Hoci Číne vládol jeden cisár, Han Xiandi, krajina bola rozdrobená na mnoho menších štátov, ktoré proti sebe bojovali. Na západe vládol ambiciózny Cao Cao, ktorý využíval cisára ako bábku, východ zasa ovládal cisárov strýko Liu Bei. Nevyhnutným stretom oboch znepriatelených strán sa stala bitka pri Červenom útese, najslávnejšia bitka čínskej histórie, ktorú detailne zobrazuje tento veľkolepý film. (STV)

KoleckoR

Po shlédnutí nezestřihaných verzí - "Chi Bi" a "Chi bi xia: Jue zhan tian xia" jsem musel být trošku zklamán. A co je důležité, vidět to v originálním znění. Pouze s titulky. ()

Milwa

Je se na co koukat, výprava nádherně poctivá, ale scénář je hodně odfláknutý a logika dostává občas hodně na frak. Vydržela jsem to tak tak do konce, jen proto, že jsem chtěla vědět jak to dopadne. ()

hazaba

Zajímalo by mě původní pojetí a ne jen sestřih pro zbytek světa. Asi by pak tak trochu nevadily některé střihy, které člověka přenesly úplně někam jinam. Trochu chaotický mi přišel závěrečný útok, který měl představovat vyvrcholení filmu. Naopak cením až poetické momenty i úsměvné vsuvky. Výborní herci, skvělá hudba. A mimochodem, filmu opravdu sluší velké plátno v dobře ozvučeném kině. ()

FilmWave

Velmi zdlouhavý začátek a konec, ale jinak dobrá válečná řež. Woo odkazuje sám na sebe, používá více digitálních triků (dobrých) pro vykreslení monumentality bitev a vede velmi dobré herce (Takeshi Kaneshiro a jako vždy Tony Leung). ()

xavierr13

Dokonalý film, ktorý ma strašne prekvapil všetkým čo som k nemu cítil pred pozretím aj po ňom…Historické eposy z čínskej alebo akéjkoľvek východnej kinematografie majú jedno veľké plus, bohatú históriu z mnoho veľkými a starými legendami, ktoré na rozdiel od naších sa dajú natočit presvedčivo a reálne dokonale…Red Cliff pôsobí hned od prvích okamžikov ako nesmrtelný film o hrdinoch…John Woo vystihol všetky kamerové momenty, zábery hercov a ich zpotených tvári, krvavé striékanie, dlhé zábery na lesknúce sa zbraňe a mnoho dalšieho…Dokázal spojit všetký vojenské manévre. Red Cliff je ukážkovým filmom, v ktoróm sú dôležitý iba hrdinovia a tí ostatní sú len na oko. Súboje sú dokonalé a zrazu sa tu zjaví hrdina, ktorý porazí 50 až 80 mužov…Títo hrdinovia to je to pravé originálne, ktoré z Red Cliffu robí výnimočný akční film, ktorý v poslednej dobe nemá konkurenciu!!! ()

JakeG

Ach tak! AHA! kdybych se byl býval podíval, že film je od mistra krve a řežby, asi bych si ho ani nepůjčil. Dosud jsem žil v naivní představě, že bojové východní filmy mají jistou poetiku, ale tenhle film mě vyvedl z omylu. ()

vojo

Výborný, akciou nabitý zostrih dvoch filmov pre "západné" publikum. Úchvatné scény u Wooa neprekvapujú, ale napĺňajú očakávania, sem tam záblesky humoru len vyvažujú hojné bojové orgie. Od úplného hodnotenia ma len odradil fakt existencie pôvodných filmov, ktoré tento príbeh určite rozvádzajú a obohacujú o duchovnejší rozmer. Ak však máte chuť na veľkofilm v tom najlepšom zmysle, tento snímok vás uchváti a pohltí ako pýcha a samoľúbosť manipulátora Cao Caoa. ()

Radek.SCH

Tak tohle bylo vážně velké. Tváří se to jako něco z historie, ale bitky připomínají spíš fantasy. Kdo by mohl tušit, že nejvelkolepější film posledních let natočí Číňané? Nejepičtější záležitost od Návratu krále. - 90% ()

Páně

Na zhlédnutí nesestříhané verze mě to navnadilo určitě. Jedná se o velmi silnou záležitost, ale při nejlepší vůli se v této řežbě a smršti nelze orientovat v postavách. ()

Wolvie

Je ostuda,že v Evropě se divákům místo epického dvojdílného velkofilmu dostalo jen této osekané verze,nicméně kvalitu má samozřejmě i ona. ()

Luk Skywalker

Ony ty historické asijské filmy bývají zajímavé, ať se zakládají na reálném základy či nikoliv. Tenhle patří mezi ty velmi dobré a vidět to v kině stálo za to. ()

Olík

Epický válečný velkofilm založený na skutečné bitvě v Chibi mezi sjednocenými silami Liu Beie a Sun Quana na straně jedné a početně mnohonásobnější družině císařova generála Cao Caa na druhé. Snímek se nazpívá pouze bitvou samotnou, ale i okolnostem, které této pro Čínu přelomové události předcházeli. Toto vysněné dítko režiséra Johna Woo bylo původně dvoudílným filmem v celkové délce 280 minut (v originále Chi bi a Chi bi xia: Jue zhan tian xia), který byl v roce 2009 sestříhán do 140 minutové verze pro mimoasijská kina (myslím, celkem dobrý nápad). Zároveň byl ve své době nejdražším filmem vůbec produkovaným a natáčeným v Asii. Rukopis Johna Woo je více než patrný a pokud Vás začnou bojové scény, které se táhnou téměř celým filmem nudit, zaměřte se na jejich propracovanost, která Vás stoprocentně ohromí. ()

hororwatch

Shrnu to 2*. Proč? 5*-1* za přehnané čínské eposy o nesmrtelných hrdinech, na které si asi nikdy nezvyknu -1*příliš zdlouhavé vyprávění, které když člověka nebaví, stane se z něj nudivá zkáza -1* za celkový dojem z filmu a za naprosto nejtrapnější scénu chycení čínské princezny na konci. Zachraňuje to pěkně udělaná krajina. Když odečtu nesmrtelné generály a hrdiny, tak bitvy samotné vcelku ušly a líbily se mi i předvedené taktické formace. Ale jinak na mě film působil spíš negativně a měl jsem pocit, že kdybych si pustil Matrix vyšlo by to nastejno s tim, že Matrix alespoň ví o čem je a na nic si nehraje. ()

Rathalos

Krvave pobrezie je velkolepa historicka cinska drama,ktora ponuka skvele herecke vykony,kostymy,vypravu,pribeh,kameru ci scenar,bojove sceny i efekty su takmer dokonale,pristihol som sa pri sledovani s otvorenymi ustami,hlavne ta zaverecna bitka bola uzasna a obdiv si zasluzia aj tie strategie,taktiky,ale aj predvidanie pocasia,muselo byt hrozne narocne natacat to vsetko,prekvapuje ma,ze rozpocet bol len v uvodzovkach 50 milionov dolarov,cakal som ovela vacsiu sumicku,takze za mna je to paradny film...:-) ()

Skleni

vlastne ani neviem prečo som tento film neohodnotil keďže druhú časť áno. Ale nič sa nedeje. Platí to isté čo pri jednotke. Film je ÚŽASNÝ!!!!!!!!!!!!!!!! A o niečo lepší ako dvojka. Ale to bude asi len tým, že pri dvojke som už nič nové nedostal. 90% ()

Broxigar

Když v USA potřebují natočit destitisícovou armádu, seženou 500 komparzistů, a v postprodukci je digitálně namnoží. Když chtějí totéž v Číně, seženou deset tisíc komparzistů..... ()

dakarin

Mimořádně výpravný velkofilm, nádherné obrazy historických scén i monumentu přírody, výborná kamera, silné herecké obsazení. Bojová scéna s využítím sestavy "Želva" byla na pět hvězdiček ;-) také takové ohromné loďsvo jsem viděl naposledy při útoku Řeků na Tróju, spousta nápadů, jemná romantika, sofistikovaná strategie střetů, láska k rodné zemi i jejímu lidu, perfektní bojové ukázky, kouzelná princezna.... nebudete se nudit. Několik málo mínusů potom - jistá naivita a dětskost, drobné logické chyby, lehce překombinovaný příběh - zpočátku se mi některé hlavní postavy pletly, na konci jsem u mnohých zjednodušil rozpoznávání pouze na bojující strany ;-) Dobro zvítězilo, hurá (poslední část scény, kdy se navzájem několik postav drží v šachu meči není zrovna nejšťastnější), ale jednu poznámku závěrem - pří nástupu některých pluků do závěrečné bitvy se velitel i vojáci projevují jako americká námořní pěchota - ano pane, ne pane - kouzelné ;-) ()

Bale v nejdražším čínském velkofilmu

Bale v nejdražším čínském velkofilmu

26.12.2010

V květnu odstartuje Christopher Nolan natáčení The Dark Knight Rises a jeden by čekal, že Christian Bale se v klidu připravuje na návrat do Batmanova kostýmu a v další sebevražedné tělesné proměně… (viac)

Království zabijáků Johna Woo

Království zabijáků Johna Woo

15.06.2010

Po megaprojektu Krvavé pobřeží a krachu velkofilmu z dob čínské revoluce 1949 se John Woo odmlčel. Najednou je tady ale s filmem, který nejen produkoval (spolu se svým dlouholetým parťákem Terencem… (viac)