Pod hladinou

• Česko Pod hladinou (viac)
Česko, 2023, 7 h 34 min (Minutáž: 51–70 min)

Réžia:

Vojtěch Moravec

Hudba:

Petr Malásek

Matěj Hádek, Sandra Nováková, Marek Adamczyk, Filip Tomsa, Šárka Krausová, Václav Vydra nejml., Igor Chmela, Petr Buchta, Petr Lněnička, Mikuláš Moravec (viac)

Poručík Jan Zach (Matěj Hádek), profesionál z brnianskej zásahovky a držiteľ potápačskej licencie P4, prichádza doplniť útvar poriečnej polície v Slapoch pri priehrade na Vltave v Stredočeskom kraji.  Čaká ho priateľka Alice (Sandra Nováková), vyšetrovateľka z krajského policajného riaditeľstva v Zbraslavi. Vracia sa aj preto, že chce zachrániť ich vzťah, ktorý bol doteraz len vzťahom na diaľku. V priebehu akcií, ktoré polícia podniká na zemi, na vode a pod hladinou vodnej nádrže na Vltave, sa ukazuje, že s poručíkom Zachom nie je všetko v poriadku. Vždy si nájde dôvod, prečo sa nepotápať. Alicu znepokojuje, že ho trápia nočné mory, trpí nespavosťou, je uzavretý, nesvoj a  akýsi iný... Hoci Jan tvrdí, že je všetko v poriadku, Alice požiada o pomoc priateľa a kolegovu Zdeňka (Marek Adamczyk), ktorý si na ňu vždy nájde čas. Zachovo podivné správanie si všimne aj veliteľ Vopěnka (Václav Vydra), ktorý chce Zacha prinútiť, aby sa priznal, prečo sa bojí potápať. Ten to popiera a odhodlá sa ponoriť pod hladinu... (TV JOJ)

ynot odpad!

Další z nekonečné řady zbytečných českých seriálů, který lidem zkresluje představy o nějakém povolání. K tomu tradičně slabé stálice seriálové brakové scény v čele s jako vždy tragickým Adamčíkem. ()

luciasce

Mně se ten seriál vlastně celkem líbí. Sandra Nováková tu podle mě podává celkem slušný herecký výkon a i když je to primácká herečka, má poměrně i slušný seznam rolí ve filmech a určitě by stálo za to ji dát nějakou významnou roli. Téma seriálu je dobré a trochu lepší scénář a podle mě se to může pasovat s leckterými lépe hodnocenými krimi. Škoda, že to má  jen osm  epizod. ()

Vltaava

Krásné prostředí kolem vody bude nová Modrava, ale jinak teda nic moc..můj oblíbený Hádek nemá co hrát, ty věčný vztahový dialogy jsou k uzoufání nudný, partnerka Sandra Nováková k němu absolutně nesedí, je obsazená úplně mimo..jediný překvapení pro mě je Vydra, tady mu to sedí, je civilní. Viděla jsem dva díly a myslím, že stačí. ()

Katka189

Nebylo to až tak špatný. Samozřejmě znám lepší seriály ale zas musím uznat, že to mělo skvělý příběh. Jako potápěč, který se boji vody. Strašně skvělý nápad. Také, konečně přišlo prostředí, který tu ještě nebylo ale vůbec by nevadilo, kdyby to mělo víc dílů. Zdálo se mi to takový uspěchaný. ()

ARIS

Strašná nuda! Špatný scénář, špatná režie! Těch pár hezkejch záběrů na břehy to nezachrání. Tři čtvrtiny dílu se nic neděje. Já chápu, že se v Čechách nedá natočit Mlčení jehňátek nebo Smrtonosná past ale trochu akce by tam snad být mohlo. ()

Jeff_Geiger

Mozna ted pujdu trochu proti proudu (v kontextu nazvu kouzlo nechteneho), ale mne to neprijde uplne blby. Az na vyjimky tam hraji skoro vsichni v pohode, uveritelne a civilne, coz bych od Primy necekal. Vydra se velmi prijemne vymanil ze skatulky Troskovych stupidit, Hadek je klasicky dobrej a Adamczik proste umi a vic nez zdatne jim sekunduje. Tomsa standardne zbytecne prehrava, ale neni to tak tezce dementni a do oci bijici jako v Modrave. Fakt mi to herecky skoro v nicem nevadi a ta krajina ma proste svoje nehorazne kouzlo. Za me takova poklidna pohodovka. Nudite se? Poridte si medvidka myvala nebo kouknete na Pod hladinou... ()

BStone

Koukatelný tuzemský seriál, který má solidní obsazení i atraktivní prostředí. Jednotlivé díly jsou plus mínus zajímavé a určitě jsem se u nich nenudil. Co se tradičně moc nedaří, jsou vztahové linie, především ta mezi Janem Zachem a Alicí je mírně řečeno divná. Každopádně pochvala, že se natočilo něco, na co se dá koukat. 40% ()

JenTR

Bohužel žádná sláva. Tak např. mě moc nebaví ten milostný trojúhelník, pořád se v tom plácají. Pak to dítě a alkoholická sestra, jako chápu, že si nevystačí jen s vraždami, ale pak to akorát sklouzává do telenovely. Další věc, víte, kolik se děje ročně vražd na Slapech? Asi tak jedna za dvacet let. Tady loví pořád na jednom a tom samém rybníku dokola další a další mrtvoly. A policajti aby měli na nudné přehradě takovou rybářskou haciendu a bylo jich tam tolik, to je nemyslitelné. Čili působí to hrozně nevěrohodně. Sandra Nováková tomu pomáhá, poprvé mám pocit, že konečně hraje a nesvléká si jen tričko. Ten uplakaný Hádek mi lezl na nervy, ale už jsem si zvykl. Přeci jen je mu 50 let a tech macho typů už bylo také dost. Není to špatné, ale mohlo by to být lepší. ()

Jan00

Sandra Nováková: Nepřirozený herecký výkon. Stále se opakující záběr s chůzi s rukama v předních kapsách... Který chytrolín ji to poradil?  Taky tak chodí, jak Sandra s rukama v předních kapsách? Pozor ať si nenabije nos...! Filmaři vezměte si příklad ze seriálu Zločiny z vřesovišť, jak se má hrát nestrojeně, přirozeně!!! ()

SCHMEYD

Další extrém TV Prima, která se ve svých seriálových skvostech plácá už doslova a do písmene Pod hladinou... Ono už "herecké" obsazení Matěj Hádek a Marek Adamczyk mluví za vše. ()

bratr_jezek

Tak takový průměr na večerní oddech. Otázka kdo bude nakonec se sličnou Alicí (Nováková) - kolega (Adamczyk) nebo bývalý partner (Hádek), je možná zajímavější než některé případy, na druhou stranu ukazuje práci policejních potápěčů. ()