Venuše

• Španielsko Venus

Lucia je tanečnice na útěku před mafií poté, co ukradla pytlík extáze. Se svou sestrou a neteří se ukrývá ve starém činžovním domě zvaném Venuše. Tam však narazí na zlovolné nadpřirozené síly. (HBO Max)

Eliott

Ale jo, v zásadě se mi to líbilo. Nicméně jsem očekával mnohem víc k omáčce okolo záhadného domu a jeho podivných obyvatelích. I tak to však bylo celkem zajímavé, jen by neškodilo, být dílo tak strašidelné jako bylo krvavé. Těžko říct zda jsem to v průběhu někdy viděl i na ty čtyři hvězdy, ale závěr mne spíše zklamal. V každém případě byly úctyhodně zpracované obě příběhové roviny, z nichž mohla být hlavně ta hororová část (a obzvláště v místě jejich průniku), klidně mnohem obšírnější. 60% ()

Astaroth12

Dlho očakávaná novinka od Jaume Balagueró nedopadla vobec zle aj keď do topky sa u mna tento film pri tomto režisérovi nedostane. A to som od neho videl všetko, okrem dvoch filmov, ale Los sin nombre už mám v hľadáčiku. Je to môj obľúbený tvorca a tak som očakával od tohto filmu svižnú a krvavú jazdu , čo sa, ale potvrdilo len čiastočne. Sú tu dve dejové linky. Jedna sa zameriava na drogových dílerov a druha je o vežiaku, ktorý skrýva temne tajomstvo, ktoré, ale chce už konečne vystúpiť z tieňa a práve ten čas nastal. Je tu dejová linka, ktorá sa musí najprv rozvíjať a preto niekomu môže pripadať, že je film hlavne v prvej polovici nezáživný, ale keby tu bolo viacej svižnosti, ale dejová linka by tu prakticky nebola, zas by niekomu vadilo, že tu nie je, ľudom sa nezavďačí nič. Mne to práve vobec neprekážalo, že sa príbeh hlavne v  prvej polovici tvoril a vobec mi nevadilo, že pritom bol trocha monotónny. V druhej polovici si to, ale vynahradil. Prišli na scénu čarodejnice, nejaký ceckatý démonický zjav i lepiaca páska, bez nej si kvalitný horor už neviem ani predstaviť. Škoda, že ten démon nemal viac priestoru a zamrzí aj fakt, že drogový gang a jeho členovia to zabalili skôr, akoto sa stačili prejaviť. Finále sa už nieslo v znamení krvi, výbuchov, strelných zbraní a práve i tej lepiacej pásky, bez ktorej by to hlavná postava asi nedala. Ten koniec nebol celkom vydarený, ale aj tak ako celok bol film viac než vyhovujúci a Jaume Balagueró ma stále veľmi baví a dúfam, že toto spojenie vydrží dlho. ()

JASON_X

Blbá nesympatická štětka čmajzne partě grázlů klepky a zdrhne do strašidelnýho paneláku ke svojí ségře. Ségra je taky blbá, protože tu čůzu okamžitě nevyrazí. No ale to by potom nevzniknul tenhle film, že jo. No a štětka pak velmi záhy zjistí, že na světě můžou bejt i děsivější věci, než mít v zádech tlupu nasranejch naposilovanejch vymaštěnců. Film většinu času stabilně jede po čtyřhvězdový koleji, a to díky temný atmošce a nevyzpytatelnýmu nepředvídatelnýmu ději, pár vteřin je dokonce pětihvězdových (to když Victor potká v kópelce Věstonickou Venuši v BDSM postroji), ale bohužel odlehčenej groteskní závěr je tak kazišuckej a obludně pitomej, že mi dojem z celýho filmu rázem radikálně pokazil. SPOILER: Takže ta blbá nesympatická štětka se jakože stala... ne, ona snad od počátku byla vtělením akkadský Lamaštu? Božínku... ()

Sludger

Začnem negatívne. Hlavním mínusom filmu je, že hrá na dve strany. Gangsterka s krádežou drog, pátranie po zlodejke, sprisahanie vo vnútri mafie na jednej strane a kozmický „lovecraftovský“ horor na druhej strane. Podľa mňa by bol film oveľa lepší, kebyže sa celá „kriminálna“ časť vypustí a prehĺbi sa hororová strana príbehu. Pretože tá je skvelá! Námet mi hneď pripomenul „Sny v čarodejníckom dome“ od Lovecrafta alebo „Hotel Broadsword“ od Laird Barrona v kombinácii s rituálnym hororom ala Rosemary´s Baby. Táto polovica filmu má skvelú atmosféru, desivé scény a doslova si pýta väčšiu pozornosť. Potom však príde záver a zhodí kvalitu snímku o jeden level. V posledných troch minútach prestane mať všetko zmysel a konanie ľudí je doslova na random móde. Škoda. Jaume Balagueró nám naservíroval výborný kozmický až „lovecraftovský“ horor, ktorý zbytočne zamiešal s gangasterkou o krádeži drog. Ako čistý horor by film fungoval lepšie. ()

Necrotongue

Kdo jiný by měl přijít s řádným inkvizičním podnětem, když ne právě tvůrci z Torquemadovy vlasti? A Španělé se svého úkolu zhostili na výbornou, postupně si mě stále více získávali a po setkání s tetičkou Galgou, místní lokátorkou, jsem začal poprvé uvažovat o možném pětihvězdí. Vrcholem snímku se pak pro mě stalo koupelnové setkání s tou, jejíž jméno nesla celá budova, jenže film v tu chvíli ještě nekončil a z vrcholu je možné pokračovat jen směrem dolů. A přesně to přišlo i v této původně akčně- hororové podívané. Od té chvíle začalo veškeré dění připomínat pokus o špatnou grotesku, dokonale pohřbilo kvalitně vybudovanou atmosféru a přišlo nejen o mou přízeň ale i o dvě pěticípé, které se mi tu náhle jevily jako zcela nadbytečné. / Poučení: Ten nápad s pilulemi nebyl příliš originální, mnohem lepší provedení jsem viděl v ruské nevěstě. ()

• Film sa natáčal v Madride (Španielsko) od 11. apríla do 16. júla 2022. (Arsenal83)
  • Film je voľne inšpirovaný hororovou poviedkou amerického spisovateľa H. P. Lovecrafta „The Dreams in the Witch House“ napísanou ešte v roku 1932. (Arsenal83)